Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: uzman öğretmenlik için açtığım davayı kazandım.  (Okunma Sayısı 26024 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« : 13 Aralık 2010, 06:15:46 »

arkadaşlar,1 şubat 2010 tarihinde okul müdürlüğüne dilekçe vererek başlattığım süreç 2 aralık 2010 da sonuçlandı.
süreci kısaca anlatayım;
1-60 üzeri puan aldğımı gösteren belge ile okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurdum,okul müdürlüğü il mem e gönderdi,buradan red cevabı geldi
2-nisan ayında buna göre idare mahkemesine dava açtım.davayı şahsen açtım,sadece 82 tl yatırdım avukata vekalet verenler 150 tl ödediler.(ayrıca dava sonucunda 1000 tl avukatlık ücreti devlet tarafından ödeniyor)
3-mahkeme il mem ve bakanlıktan savunma istiyor,tabi ona da olumsuz cevaplar geliyor.(bu yazışmalar da mahkeme tarafından bana bildirildi)
4-2 aralıkta karar çıktı.sürecin başladığı tarihtn itibaren(1 şubat) uzman öğretmenlik hakkını aldım.15 ocakta maaşıma  yansıyacak.
5-1 şubat 15 aralık arasındaki fark için mutemet ek bordro hazırlayacak.
6-Şimdi de geçen hafta 1 ocak 2006 dan bu yana geriye yönelik alacaklarım için aynı süreci başlattım.önceki dilekçede geriye yönelik alacaklarımı istemedim,çünkü red geliyor.
aynı durumda olan arkadaşlar süreci başlatırsa 6 ile 10 ay arasında sonuçlanıyor.

dava dilekçemi daha önce paylaşmıştım aşağıdaki linkten bakabilirsiniz
http://cid-c7846408d44627b9.office.live.com/view.aspx/.Public/dava%20dilek%c3%a7esi.doc

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2010, 06:58:57 »

Tebrik ederim Adnan hocam.Başarılarınızın devamını dilerim.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
ekol
Uzman Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2010, 11:13:49 »

Sizi kutluyorum. Birçok mağdura da yol göstermiş olacaksınız. Tebrikler.

Ekrem ATEŞ-Ordu Atatürk Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
canayakin
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2010, 17:20:34 »

Değerli hocam seninle aynı durumu paylaşmaktayım.Sınavı kazandığım halde kontenjan nedniyle bu haktan yararlanamamış bulunmaktayım .İl mmilli eğitime verdiğim dilekçede cevap dilekçe gönderilmemesi şeklinde oldu.Bu nedenle dava açmadım.Ancak senin açmış olduğun süreci izlemekteydim.Hem senin adına çok sevindim hem de kendi adıma ve bizimki arkadaşlar adına.Mutluluklar seninle olsun
imrenler
Üye
**

Performans: 21
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2010, 17:32:58 »

Tebrikler.Mahkemede sizin mahkeme sonuçları örnek teşkil edebileceğinden bu kararları da yayınlayabilirmisiniz mümkünse sayın hocalarım.Teşekkürler.
SEYİT
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2010, 19:06:44 »

Tebrikler Adnan Hocam.
Bende aynı durumdayım lakin sınav sonuç belgemi kaybettim, nasıl sağlayabilirim?
     Selamlar.
günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2010, 19:43:55 »

uzman öğretmenlik sonuç belgesi şeklinde googlea girerseniz çıkıyor.ben de kaybetmiştim bu şekilde aldım.Adnan hocam sizide tebrik ediyorum ben de madurlardanım.Bize bir yol göstermiş oldunuz teşekkürler.darısı hepimizin başına inşallah.

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2010, 20:22:25 »

Boşuna "Hak verilmez, alınır." dememişler.

Kutlarım hocam.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2010, 21:08:41 »

Sayın hocam benim bir mağduriyetim yok ancak çok sevindim; sizin ve mağdur olan diğer arkadaşların adına.
hülyacem
Yeni üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2010, 21:23:13 »

Merhaba arkadaşlar.bende uzmanlığı 68 küsüratla kazanmıştım.dilekçe ve gerekli evraklarla başvurmuştum.mebden bana karşılığı geldi .fakat dava açılacağını bilmiyordum.öğrenincede yaz tatili bitmişti ve 60 günlük süre dolmuştu.Acaba bizim durumlarımız ne olacak.bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum....................
BAHARDALI
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2010, 21:32:57 »

hocam öncelikle sizi tebrik ediyorum.ben de sizin durumunuzdayım.sınavdan 71 küsur puan almıştım ama dediğiniz hizmet içi eğitimden gelen puanlar yetmeyince uzmanlık ünvanı da hayal oldu.ben de sizin yönteminizi deneyeceğim hocam.çok teşekkürler ve tekrar tebrikler
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 13 Aralık 2010, 21:41:35 »

Tebrik ederim Adnan hocam, hayırlı olsun....
cografya26
Yeni üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 13 Aralık 2010, 22:41:12 »

ben sınava girmemiştim ama sizi hakkınızı almanızdan ötürü tebrik ediyorum.
fischer
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 13 Aralık 2010, 22:49:25 »

Tebrikler sayın hocam.Ben de hizmet içi belge kurbanıyım.Bazı sertifikalrım kabul edilmedi.Almış olduğum 81.533 puan heba oldu.08-09 civarı bir puanla kaldım.Bu belgeler konusunda illere hatta ilçelere göre farklı uygulamalar yapıldığı da ortada.Milli Eğitime başvurduk.Sonuçta kabul edilmedi tabi.Umarım dileğimiz gerçekleşir.
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #14 : 14 Aralık 2010, 07:03:04 »

Tebrikler Adnan Hocam.
Bende aynı durumdayım lakin sınav sonuç belgemi kaybettim, nasıl sağlayabilirim?
     Selamlar.
hocam ösym nin sınav sonuç sisteminden KBYS sonuçlar yazarsanız çıkar.ancak malum ösym her aday için şifre uygulamasına başladı, malesef eski sonuçlara da şifre ile giriliyor.şifre de ptt den alınıyor diye biliyorum.veya ösym'yi arasınız sizi yönlendirirler.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic