Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: sınav analizi  (Okunma Sayısı 9068 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mukerremebagci
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Ocak 2011, 18:02:10 »

arkadaşlar okullarınızda sınav analizi yapılıyor mu
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2011, 18:38:33 »

hocam yazılıları zor yetiştiriyoruz analize zamna varmıki

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2011, 18:55:52 »

istanbul beşiktaş ilçesinde istediler hocam.. ama sonuç ne oldu, analiz nasıl değerlendirildi bilmiyoruz.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2011, 19:54:46 »

İzmir'de de yapıyoruz.Hem not analizi yani kaç kişi 5,4,3,2,1,0 aldı hemde yazılı soruları analizi sorulan soruların konusu ve başarı düzeyleri.Anlamış değilim ne işe yarıyor diye inanın.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2011, 20:16:31 »

Çok uzun süren bir iş. 2 gün önce ortak yazılı sınavların analizini müfettişler istemişti. 1 sınıf için tam 2 saat uğraştırıyor...
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2011, 20:38:26 »

Müdür bu yıl bizlerden istedi, Derslerimizi izlemeye geldiğinde de dosyalarımızda kontrol etti.  Hangi soru ve konu ne kadar doğru - yanlış cevaplanmış, eksik öğrenmeler neler, ne gibi ek öğretim faaliyeti yapılır, ayrıntılı bir analiz istedi ve yaptık...

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
scog
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2011, 21:42:40 »

Biz yapıyoruz hocam.Ancak angaryadan başka bir şey değil..Sırf olsun diye yapıyoruz..Ama isterseniz kendi derlediğim analizi verebilirim..İnşallah işinize yarar..Oldukçada kolay...Kendisi tüm ortalamaları otamatik alıyor....Unutmayın yanlız;tüm öğrencilerin notlarını girdikten sonra sınava girmeyen öğrenci karşısındaki toplam ve 5.lik sistem kısımları veya alttaki öğrenci listelerinde boş kalan kesimleri silin.Yoksa ortalama yanlış çıkar..Nedenide boş gibi gözüksede veri değerleri olduğu için ortalamaya alır...Son bir şey üstteki soruların değerinide girmeyi unutmayın..

http://s3.dosya.tc/files/OAJDLB/SINAVANAL_Z_.xls.html
formator37
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2011, 22:11:53 »

istenirse ben de formatör öğretmen olduğum okulda yaptığım bir analiz programını atabilirim.
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2011, 22:31:57 »

Öğretim ve ölçme değerlendirme çalışmalarının sonuçlarının derli toplu görülebilmesi açısından faydalı bir icat.Ama bunu zorunlu hale getirdiğinizde faydadan çok zararı oluyor.Çünkü faydasına inanmayan kişi bunu angarya olarak görüyor ve ortaya hiçbir güvenilirliği ve kullanılırlığı olmayan saatlerce uğraşılması gereken yeni bir hamallık daha çıkmış oluyor.Okul idaresi bunu zorunlu hale getirdiği için sadece onların istediği ve teslim edilmesi gereken kağıt tomarları haine geliyor. Okul idaresinin analizde girilen değerlerin ve pek tabi sonuçların doğruluğunu kontrol edebilmek gibi bir imkanı zaten yok.Dolayısıyla hiç bir şekilde değerlendirilmeyecek kağıt parçaları için uydurma değerler gimiş olsanız bile idare bunu anlamayacak ve umursamayacak.Dosyada dursun da!
Bizden iki yıldır istiyorlar.Sene başı kurulunda bunun işimizi zorlaştırmaktan başka hiçbir anlamı olmadığını dile getirsek de yönetim ısrarla istiyor.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2011, 05:56:27 »

arkadaşlar bu analiz işi zaman ve kağıt israfından başka bir şey değil zaten her sınavdan sonra kağıtları öğrencilere dağıtıp beraberce nelerin yapılıp yapılmadığını konuşmuyormuyuz buna göre tedbir almıyormuyuz

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
masif19
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2011, 13:04:32 »

örnek sınav analizi  olan arkadaş gönderirse çok sevinirim
mukerremebagci
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2011, 14:21:40 »

Biz 2 yıldır yapıyoruz ilçede bizden başka yapan okul yok ben verimli olduğuna inanmıyorum saatlerce uğraştığımızla kalıyoruz.Aynı sınıfta bile aynı soruyu A grubunda2, Bgrubunda 15 kişi yapamıyor bundan sınıfın yarısı anladı anlamı mı çıkıyor bilmiyorum.Öğrenci sınav psikolojisiyle yanlış düşünebiliyor.Ortak sınav analizlerinin ne öğrenciyi ne de öğretmeni ölçtüğünü düşünmüyorum.Analizi biz biraz basite indirdik faydalanmak isterseniz
Huko
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2011, 17:33:46 »

Arkadaşlar biz Kocaelinde analiz yapmak zorundayız el ele projesi kapsamında Kocaelinde tüm okullarda uygulanıyor bu.İsteyen Kocaeli meb sayfasından el ele dosyasından analiz programını indirebilir güzel bir program.

Hakan BAHADIR
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2011, 17:51:51 »

biz müfettişlerle görüşürken bunun çok ayrıntılı ve zor olduğunu söylediğimizde onlarda genel bir değerlendirme olmasını yeterli bulmuşlardı.yoksa 40 soru sorulan bir test sınavı sonunda her sorunun değerini girerek analiz yapmak imkansız, bunu ancak optik okuyucuda yapabiliriz, bizim makina manuel  Smiley

deniz08
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 22 Ocak 2011, 12:18:37 »

su anda ucretsiz ızınlıyim.Daha once gorev yaptıgım okulda boyle bır uygulama yapmamıstık.Anladıgım kadarı ile uygulaması zor olan ve de getirisi yuksek olmayan bır uygulama gıbı gozukuyor.....Bu ortak analız sıstemı yenı mı cıktı...UC dort yıl oncede varmıy dı ....
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic