Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MEBSİS 'teki Anadolu/Fen türü Lis.Yerleştirme güncellemesi  (Okunma Sayısı 5093 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
costa_55
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Aralık 2011, 12:35:51 »

Arkadaşlar Fen-Anadolu liselerine sınavla atananlarda önceleri MEBSİS 'teki Anadolu/Fen türü Lis.Yerleştirme kısmında kırmızıyla "Yazılı sınava göre atananlar yazmaktaydı" şimdi bazı arkadaşların bu açıklaması Mebsis’ten silinmiş bu alan boş bırakılmış.12 Aralığa kadar Mebsis güncellemeleri yapılacakmış eğer sizinde böyle durumdaysanız Kurumunuza Anad.Türü Atama kararnamesi +dilekçeyle başvurunuz yoksa biliyorsunuz danıştayın temmuz 2011 de bu konuda bir kararı var yoksa  ilerde Anadolu türü(Fen lisesi il içi tayinlerde- idarecilik)atamalarda sorun yaşayabilirsiniz
hoca40
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2011, 15:47:31 »

Costa hocam benim eşim 2003 yılında atanmıştı. Biliyorsunuz o zaman sınav yoktu. Eşim idarecilik sınavında 88 aldı. Şimdi bu liselere idarecilik için başvuruda bulunamayacakmı?
uğur yılmaz
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2011, 16:17:07 »

arkadaşlar.yazılı sınav ile atanma ile seçme sınavı ile atanma arasında ne fark var?bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim. çünkü and.öğretmen liselerinde çalışan arkadaşlar yazılı sınava göre atandıkları halde bazılarına seçme sınavı diye atandıkları yazılmış
coğrafyacı08
VIP Üye

Performans: 89
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2011, 18:08:02 »

"Yazılı Sınava Göre" atama: Adı geçen okullara sadece yazılı sınava göre atama yapılmış olduğunu,
"Seçme Sınavına Göre" atama: Yazılı sınavının yanında, mülakat sınavı sonucunda atama yapıldığı anlamına gelmektedir.
Önceki yönetmeliklerde Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi gibi okullara yazılı sınavından sonra yapılan mülakat sonucunda atama yapılmaktadı idi.
costa_55
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2011, 18:20:23 »

Costa hocam benim eşim 2003 yılında atanmıştı. Biliyorsunuz o zaman sınav yoktu. Eşim idarecilik sınavında 88 aldı. Şimdi bu liselere idarecilik için başvuruda bulunamayacakmı?
Sayın hocam güzel bi soru fakat tam bir muallak.Danıştay kasım 2011 Tüm Anadolu Liselerine ve Fen liselerin öğrencileri sınavla atanıyorsa öğretmenleride sınavla seçilmiş olmalı anlamına gelen bir karar verdi eşinizin mebsis modülünde yazılı sınava-mülakata göre(bi şekilde seçilerek)ibare varsa sorun çıkmaz diye düşünüyorum.Fakat bu karardan sonra benim ilçemde 2011 eyül 17 de bu Anadolu türü dikkate alınmadan Anad.liselerine mdr.yrd.atamaları yapıldı...
costa_55
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2011, 18:31:54 »

"Yazılı Sınava Göre" atama: Adı geçen okullara sadece yazılı sınava göre atama yapılmış olduğunu,
"Seçme Sınavına Göre" atama: Yazılı sınavının yanında, mülakat sınavı sonucunda atama yapıldığı anlamına gelmektedir.
Önceki yönetmeliklerde Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi gibi okullara yazılı sınavından sonra yapılan mülakat sonucunda atama yapılmaktadı idi.
   Doğru sayın hocam hocam  sonradan mülakatı kaldırdılar,daha doğrusu mahkeme kaldırdı,yeni düzenlemede sadece sınav kaldı.en son yapılan Anadolu sınavının başlığında hem anadolu hem fen liseleri diye yazıyordu En son 2010 da Anadolu kadrosunda olanlar Fen Lisesine müdür yrd.olarak anadolu kadrosuna istinaden öncelikli atandı (Anadolu kadrosunda olmayan diğer başvuru yapanlardan puanı  düşüktü) .....
hoca40
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2011, 19:07:17 »

Costa hocam eşimin mebsisinde kişisel bilgilerinde yazılı sınava göre atama yazıyor ama yeni bir bölüm açmışlar anadolu lisesine atanma modülü diye orada da bilgi yok.Ne yapabiliriz? teşekkürler
costa_55
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 01 Aralık 2011, 20:25:01 »

Costa hocam eşimin mebsisinde kişisel bilgilerinde yazılı sınava göre atama yazıyor ama yeni bir bölüm açmışlar anadolu lisesine atanma modülü diye orada da bilgi yok.Ne yapabiliriz? teşekkürler

Eşiniz Ocakta yapılacak olan Anadolu ve fen lisesi tipi okullara mevcut durumda atanabilir...Bahsettiğiniz Anad.bölümü herkesin boş.Kişisel bilgiler kısmına bakmışsınız sorun yok sizde.
  Not:Bahsettiğiniz bölüm bence anadolu türü okulun atanınca yada modül tam düzeltilince yazılacaktır
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2011, 13:45:01 »

benimkinde bir sorun görünmüyor. kişisel bilgiler modülünde kırmızı renkle yazılıydı şimdi siyaha dönmüş.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
SELFATİH
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2011, 22:19:04 »

hocam ben önce anadolu lisesine 2008 de sınavla atanmıştım. 2010 da ildışı atamasında düz liseye atandım. kimlik bilgileri bölümünde önceden yazılı sınava göre atama yazıyordu. mebbis güncellemesinden sonra kalktı. şimdi bu bölüm boş. görev kaydında anadolu lisesinde çalıştığım belli. okula vereceğim dilkeçeye atama kararnamemi ekleyim mi?
süper tornado
Deneyimli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 03 Aralık 2011, 22:15:34 »

2009'da sınavla atandım sonra düz liseye geçtim.ilgili hane boş.benim de başvurmam gerekli mi,başvurusak oraya ne yazılacak sonuç ta şuan düz lisede çalışıyorum,boş haneye daha önce çalıştı mı yazılacak bilgisi olan arakadaşlar yardımcı olur mu
hoca40
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2011, 08:04:50 »

western hocam sizin durumunuz ne idi düzelttiniz. Biraz bilgi  verebilirmisiniz?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic