Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Görüşlerinizi bekliyorum...Ortak sınav iptali.  (Okunma Sayısı 5448 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 20 Ocak 2011, 21:08:16 »

okulunuzda ortak sınav yapıyorsunuz ve 4 tane coğrafya öğretmeni var.Soruların yazılması işi size veriliyor:okulunuzda bu sene Anadolu'ya geçiyor ve 9.sınıflarda hem Anadolu sınıfları var hemde geçen seneden kalan 4 tane sınıf var. Ama doğal olarak aynı proğram uygulanıyor.
Soru hazırlanma aşamasında siz o derslere giren öğretmenlerden soru istiyorsunuz ve 1 kişi hiç ilgilenmiyor soru getirmiyor.Birisi diyorki sen ne yaparsan ben razıyım diğer arkadaşta soru getiriyor. Sizde konu anlatım bakımından en geride olan arkadaşa göre hareket edip proğram doğrultusunda işlenen konulardan soru hazırlıyorsunuz.
Soruları okulun fotokopisinden kendi cebinizden hazırlayıp föy dosyaya koyuyorsunuz sınavlar hepsi öğlden sonra oluyor ve sabahço olan 2 arkadaşa biz sınavı yaparız deyip onlar gidiyor sınavı yapıyorsunuz cevap anahtarı oluşturup soru cevap kağıtlarıyla hazırlayıp dolabına bırakıyorsunuz ve
MİLLİ PİYANGO YIL BAŞAI ÇEKİLİŞİ hiç soru getirmeyen soruları görmeyen arkadaş diyorki
hocam sorular ZORRRR...EEE ne  yapalım.Sınavı iptal edelim hemde ortak sınav peki sebep başarı düşük delil biz okuduk peki 8 sınıftan 3 tanesi bende ve ben daha sonuç açaıklamamışım neye göre başarı düşük işlenmemiş konudan çıkmadı sadece soru stilleri değişik o tamam.
Öğrenci idareye gidip Anadolu sınıfları ile bize aynı sorular soruluyor diye itirazda bulunuyor idare aynı proğramsa farklı sorulmaz deyip öğrenciye cevap veriyor.İşler böyle olunca bende 12 Ocakta yapılan sınavı 15 günlük süreyi doldurtup 26 Sında okuyacam diyorum ki bundan sonrada sınav yapılması için zaman yok.İlgili diğer arkadaşlar ise  sene başındaki zümre kararlarını yani 2 sınav yapılır kararını hiçe sayıp 3.sınav yapıyorlar yeni bir zümre kararı almadan.Hatta daha kendi aramızda durumu konuşmadan öğrenciye kesin iptal edecez garantisi veriliyor.Sınav için gerekli olan 1 hafta öncesinden duyuru yapılmıyor. Vssss.
Siz bu durumda ne yaparsınız gerek yasal gerekse diğer yönden.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
bakı1453
VIP Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2011, 21:35:26 »

Ben sınav iptal etme taraftarı değilim. Başarı çok düşük olsa dahi.Üstelik bir de ortak sınav.Baştan  şu yapılabilirdi. Zümre kararıyla Anadolu ve diğer sınıflara farklı sınav yapılabilirdi.Şu anki haliyle hiç de hoş olmamış.     Hocam Allah şimdiden sabır versin.Zümre ile anlaşamamak da pek iyi değil.

Medeniyet söküp atmaksa baştaki bağı,
Sizden daha medeni Afrika yamyamları.
Eğer medeniyet açmaksa bedeni,
Desenize hayvanlar sizden daha medeni. M.AKİF ERSOY
yamakseyit
Üye
**

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2011, 21:44:24 »

Soru hazırlama aşamasında bulunmayan arkadaşların evrakın altında imzaları yoksa emeğiniz boşa gitmiş.
Ancak;
-Onlar yeni sınav yapmak istiyorlarsa kendi aralarında yapsınlar siz girdiğiniz sınıfın notlarını kullanınız.
-Kendi sınıfınıza, süre darlığından dolayı, var olan notu vereceğinizi dilekçe ile idareye bildiriniz.
-Bundan sonraki ortak sınavlarda mutlaka imza alınız ve her şeyi üstlenmeyiniz.

"Söz uçar, yazı kalır."
megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2011, 21:48:01 »

Hocam malesef ortak sınavlar bazen sorunlu geçebiliyor..
Bence ne olursa olsun eger müfredat dışına çıkılmamışsa "başarı düşük" diye sınav iptal edilemez.
Edilirse zaten bu keyfilik olur. Öğrenci çalışmaz, yapamaz sonra "hocam zordu sınavı iptal edin" der. Bu durumu öğrenci bi şekilde suistimal eder bunun önüne geçilemez..
Bu arada bizim okuldada ben soruları hazırlayıp -yaşca benden çok daha deneyimli olan- diğer arkadaşlara vermiştim. Sağ olsunlar benden habersiz bir kaç soruyu değiştirmişler. Üstelik değiştirdikleri sorulardan ikiside yanlış çıktı. Neyseki sadece soruları iptal ederek durumu kurtardık..
Malesef oluyor böyle can sıkıcı olaylar...

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
formator37
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2011, 22:07:21 »

"SÖZ UÇAR YAZI KALIR"
kesinlikle ortak bir zümre kararı gerekiyor.
yasal olarak uygun kararı almışsınız, ancak zümrenizle bir dönem daha geçireceğinizi unutmayın. Allah kolaylıklar versin.
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2011, 22:33:53 »

...................... LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
Okulumuzda yapılan 2010/2011 Eğitim-Öğretim Yılı Coğrafya Dersi 1.Dönem 2.Yazılı ortak sınavın içeriği ile çeşitli aksaklıklar yaşanmış olup bu doğrultuda makamınız nezdinde bilgi almak istiyorum. Bilindiği üzere derslerin islenişi, yazılı ve sözlü sınav sayıları, ortak sınavların içeriği, sınav tarihlerinin belirlenmesi ve uygulanması, sınav sonuçlarının duyurulması gibi konularda bizleri bağlayan yönetmelik Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğidir.İlgili Yönetmeliğin;
15.Maddesi  Zümre Öğretmenler Kurulunun Çalışması ile ilgili olup
Madde 15 — Zümre öğretmenler kurulunda programların ve derslerin birbirine paralel olarak yürütülmesi, ders araçlarından, lâboratuvar, spor salonu, kütüphane ve işliklerden planlı bir şekilde yararlanılması, öğrenci ödevleri ve derslerin değerlendirilmesi, derslerde izlenecek yöntem ve teknikler ile benzeri konularda kararlar alınır.
Kurulda;
f) Ders yılı içinde yapılacak sınavların sayısı, niteliği ve şekli ile ölçme ve değerlendirme araçlarının hazırlanması, değerlendirme ilkeleri, sınavlarla ilgili soru havuzu ve arşiv oluşturulmasına yönelik esaslar belirlenir.
(Değişik üçüncü fıkra:12.6.2008/26904 RG) Birinci ve ikinci dönem başı ile ders kesiminden sonra olmak üzere bir öğretim yılında üç kez zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapılması esastır. Ayrıca ihtiyaç hâlinde bunların dışında da zümre öğretmenler kurulu toplanabilir. Toplantıya ilişkin yazılı çağrı okul müdürlüğünce yapılır.
Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar
Madde 18 — (Değişik: 5.10.2007/26664 RG) Derslerin özelliğine göre bir dönemde yapılacak yazılı ve uygulamalı sınavlarla ilgili olarak aşağıdaki esaslara uyulur;
a) Yazılı sınavlar, haftalık ders saati sayısı bir veya iki saat olan dersler için ikiden az, üç ve daha fazla olan dersler için ise üçten az olamaz.

Buradan da anlaşılacağı gibi ilgili yönetmeliğin 15.Maddesi’nin f bendine göre sene başı Zümre Öğretmenler Kurulu’nda , yine ilgili yönetmeliğin 18. Maddesi’nin a bendine göre  sınav sayısı 2 olarak kabul edilmişken ve Zümre Kurul Kararı’nı değiştirebilmek için  15.maddede geçen Değişik üçüncü fıkra:12.6.2008/26904 RG kararına istinaden okul idaresinin çağrısı üzerine ek zümre kararı doğrultusunda zümre kararları değiştirilebilmektedir.
Buradan anlaşılabileceği gibi 3.sınavın yapılması için çeşitli prosedürlerin yapılması gerekmektedir. Ayrıca bir sınavın özellikle ortak sınavın iptal edilebilmesi için sınav sonuçlarının
Sınav Sonuçlarının Duyurulması
Madde 23 — Öğretmenler, sınav, ödev ve projelerin sonuçlarını öğrencilere bildirir ve yapılan başlıca ortak hataları sınıfta açıklar. Yazılı sınav, uygulama ve ödev sonuçları, yazılı sınavın yapıldığı tarihe veya ödevin, uygulamanın yahut projenin teslimi tarihine göre en geç 15 gün içinde öğrenciye duyurulur. Öğrencinin duyuru tarihinden itibaren 7 iş günü içinde istemesi hâlinde sınav kâğıdı, ders öğretmeni tarafından öğrenci ile birlikte bir defa daha incelenir ve değerlendirilir.

Sınav tarihinden itibaren 15 içinde duyurulması gerekmektedir. Bu anlamda 9.Sınıf  Coğrafya ortak sınavı 12-01-2011 Çarşamba günü  yapılmış olup 26.01.2011 tarihine kadar okunması gerekmektedir. Ortada sonuçları açıklanmayan sınıfların başarısı varken
Yazılı Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi
Madde 19 — Ölçme sonuçları, eğitim-öğretimin amaçlarına ne ölçüde ulaşıldığını tespit etmek, özellikle işlenen konuların hangilerinde öğrencilerin başarılı olduklarını belirlemek, başarısız olunan konularda ne gibi tedbirlerin alınması gerektiğini ortaya çıkarmak amacı ile de kullanılır.
Öğretmen, başarı oranı düşük olduğunda nedenlerini araştırır ve değerlendirir. Buna göre ilgili konuları yeniden işlemek veya öğrencilere alıştırma çalışmaları yaptırmak gibi tedbirleri alır.
Yazılı sınav sonunda, öğrenci mevcudunun çoğunluğu başarısız olmuşsa öğretmen, başarısız öğrenciler için bir sınav daha yapabilir. Bu sınava isteyen başarılı öğrenciler de katılabilir. Bu sınavlarda, öğrencinin aldığı en yüksek puan geçerli sayılır.
Maddede geçen öğretmen isterse iptal edilir ibaresini hayata geçirmek mümkün olmaktadır.

Ayrıca Zümre Öğretmenler Kurulu kararı olmadan 3.sınav yapmak ve gene
Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar
Madde 18 — (Değişik: 5.10.2007/26664 RG) Derslerin özelliğine göre bir dönemde yapılacak yazılı ve uygulamalı sınavlarla ilgili olarak aşağıdaki esaslara uyulur;
g) Yazılı ve uygulamalı sınavların zamanı, en az bir hafta önceden öğrencilere duyurulur.
          Maddesine göre öğrenciye 1 hafta önceden duyuru yapmadan yazılı yapmak yönetmeliğe aykırıdır.
         Tüm bu yazdığım nedenlerden dolayı 2010/2011 Eğitim-Öğretim yılında 9.Sınıf Coğrafya dersinde 1:Dönem 2.Yazılı uygulamasında girmiş olduğum 9-B,9-G,9-H sınıflarının sınavlarını iptal etmediğimi beyan eder bu doğrultuda makamınızı bilgilendiririm. İlgili yönetmelik doğrultusunda yapmış olduğum bir hata varsa tarafıma yazılı olarak tebliğ edilmesini arz ederim.

...........Lisesi                                                                                                  21-01-2011     
              ........../...........                                                                                Nazmi KIZIL
                                                                                                                 Coğrafya Öğretmeni

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2011, 05:59:36 »

nazmi hocam,dilekçede her şeyi belirtmişsiniz,
''Yazılı sınav sonunda, öğrenci mevcudunun çoğunluğu başarısız olmuşsa öğretmen, başarısız öğrenciler için bir sınav daha yapabilir. Bu sınava isteyen başarılı öğrenciler de katılabilir. Bu sınavlarda, öğrencinin aldığı en yüksek puan geçerli sayılır. '' ibaresine göre hareket edilmesi gerekir ama,yazılıların okunup öğrencilere duyurulmasından sonra olması gerekr.
Ancak bu ibarede GEREKLİ İSE ifadesi var diye biliyorum.başarı düşük olsa bile sınavı siz isterseniz yapabiliyorsunuz.
aynı şekilde biliyorsunuz sözlü notlarının da mutlaka öğrenciye önceden söylenmesi gerekiyor,yani öğrenci sözlü notunu e-okuldan önce öğretmenden duyması gerekiyor.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2011, 18:47:53 »

Nazmi hocam uygulamanız çok doğru. sınav iptali ki özellikle notlar düşük gibi bir gerekçeyle sınav iptali, okulunuzda üstelik 9. sınıflarda çok yanlış bir uygulama olur. yasal mevzuat ne olursa olsun, okulun geleceğini oluşturacak 9. sınıflarda böyle bir uygulama, geleceği de sakatlayacaktır. hani 12. sınıflarda çeşitli mazeretler üretilerek bir uygulama belki mazur gösterilebilir.
ayrıca öğrencinin coğrafya dersine bakışını da etkileyecektir. bundan sonraki tüm sınavlarda öğrencinin ifadesi ile " kolay" sorular sorulması beklentisi içerisine girilecektir ki örencinin gözünde kötü bir imaj yaratacaktır.
bir diğer nokta da öğretmen arkadaşın tavrı. sanırım sorular arkadaşımızın derste bahsetmediği yerlerden çıkmış olacak ki kendisini bir telaş almış ve önünü ardını düşünmeden acele bir karar almaya çalışmış.pek çok acele kararda olduğu gibi burada da yanlış bir karar ortaya çıkmış.

neler yapılabilir?
siz zaten yasa ve kurallar çerçevesinde ne yapılması gerektiğini yazmışsınız. Burada sanırım okul müdürünün görüşü önemli olacak. isterse yasalar çerçevesinde isterse de ikna yöntemi ile sorunu çözebilirsiniz.
bundan sonra yapılacak ise çok net:
sınavdan en az 1 hafta önce teslim edilecek şekilde, her öğretmenden her konu ile ilgili olarak belirlenecek sayıda soru istenir. gelen sorular tür, ağırlık vs. gibi şartlara göre sınıflandırılır ve tutanak altına alınır. gelen soru adedi sorulması düşünülen soru sayısından fazla ise kura yoluyla soru sayısı belirlenir.yapılan tüm işlemler tutanakla belirlenir ve tüm öğretmenlere imzalatılır.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2011, 19:12:43 »

Öncelikle değerli görüşleriniz ilettiğiniz teşekkür ederim Bugün dilekçeyi okul müdürüne verdim ve çağrılıp konuştuk.Bizim müdür 30 yıllık bir müdür ve rotasyondan 4 ay  gibi bir süredir geldi Ilımlı  herkese eşit mesafeli olmaya çalışan bir anlayışı var.ki durumu konuştuğumuzda bu yaklaşımla iş biraz hal hatır statüsüne döndü işin farkında olduğunu en azından  4 aylık süreçteki gözlemden 2.dönemdeki sene başındaki toplantıda bunları dile getireceğini ifate etti.
bende ilglli dilekçedeki durumu izahat ettim ama net sonuçlanan bir durum olmadı.İdarenin tutumu yani hal hatır politikası olmasa idi işim daha kolay olacaktı.bunu bana yazıyla bildirin diye dilekçemi sonlandırmama rağmen şu an elimde yazııl bir cevap yok.
Ayrıca bugün 3.sınavı yaptılar.
Ve kesinlikle yanlış anlaşılmasın ukalalık  falan yok.Geçen haziran ayında okulumuz anadolu statüsüne geçti ve bende daha önce anadoluda çalıştığım için ekim başındaki yeniden anadoluya atanmadan kendi okulumu yazdım.Tabii o zamana kadarı  sınıf dağılımları yapılmıştı.4 tane yeni 9.sınıf anadolu statüsünde 4 tanede öğretmen herkese 1 er sınıf.neyse okulun 4.haftasında atama oldu kararname geldi eski müdürümüz istersen tüm anadolu sınıflarını sana vereyim dedi bende yasal yönden zorunluluk yoksa arkadaşlarda anadolu istemiş dedim böyle  devam etsin seneye alırım dedim ki okulumuza anadolu kadrosuna geçenler bir şeilkke  anadolu sınıflarını aldılarki bazen hoş olmayan durumlar bile yaşandı yada yaşanmaya devam ediyor.
Şimdi ise nasıl olsa seneye ben sınıflarda değilim deyip hareket eden 1.yazılı ortalamasının 55 lerde gezdiği bir sınıfta 1.sözlü ortalamasının 90 lara yaklaşması ortak sınavda gene bu sınıfta biz projeksiyonları görmedik, saat dilimlerini  görmedikki serzenişleri sene başında 600 tlye alınan harita ve kürelerin sınıfa sadece 1 er kez geldiği  vs vs.
açıkçası müdürün  tutumu karşısında ne yapacağımı şaşırdım.bir taraftan  kırmak istemiyorsun bir taraftanda sizin söz  uçar yazı kalır yada o olmasa bile herhengi bir teftişte yada benim girdiğim sınıftaki bir şikayet işleri değiştirir.

Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2011, 20:12:17 »

4 saatlik dersin 1 dönem içinde kaç ortak sınavı olmak zorunda minumum
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2011, 20:25:07 »

4 saatlik dersin 1 dönem içinde kaç ortak sınavı olmak zorunda minumum

en az 1 tanesi

Ortak Sınavlar

Madde 20 — Bir okulda aynı programı uygulayan öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere her dönemde yazılı sınavların en az biri birlikte düzenlenir. Ortak sınavlar, zümre öğretmenler kurulunca belirlenecek tarihlerde o dersi okutan zümre öğretmenlerince ortak sorular ve cevap anahtarları hazırlanarak yapılır.

(Değişik ikinci fıkra:19.10.2005/25971 RG) Aynı okul türlerinde uygulanan aynı ders programları için, eğitim bölgesinde eğitim bölgesi müdürler kurulu tarafından, il/ilçelerde ise il/ilçe millî eğitim müdürü tarafından eğitim-öğretim işlerinden sorumlu millî eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü başkanlığında iki orta öğretim kurumu müdüründen oluşturulan komisyonca ortak sınavlar yaptırılabilir. Bu sınavlar, ilgili okullarla iş birliği yapılarak komisyonun koordinatörlüğünde düzenlenir. Sınav soruları, yeterli sayıda branş öğretmeninden oluşturulan komisyonca hazırlanır. Farklı derslerden tek oturumda yapılan sınavda da her dersin soruları, 100 tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilir. Okulca yapılan ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, o dersin (Değişik ibare:1.2.2007/26421 RG) dönem puanı ortalamasına katılır. Eğitim bölgesi ve il/ilçe çapında yapılan sınavlarda alınan puanlar ise o dersin (Değişik ibare :1.2.2007/26421 RG) dönem puanı ortalamasına katılmaz.

Öğretmen tarafından verilen puanlarla okul, bölge, il/ilçe çapında yapılan sınavlarda alınan puanlar arasında dikkat çekici ve anlamlı bir farklılık varsa ilgili yönetim birimlerince gerekli tedbirler alınır. Böylece, okullar arası aynı programı izleyen öğrencilerin düzeyleri arasındaki farklılıkları ortaya çıkarmak ve öğretmenlere değerlendirmeleri hakkında karşılaştırma yapma imkânı sağlanır.

Ölçme ve değerlendirme ile ilgili problemler, bu amaçla gerekli görülen zamanlarda toplanan eğitim bölgesi müdürler kurulu ile eğitim bölgesi zümre başkanları kurulunda ve zümre öğretmenler kurulunda görüşülerek ortak çözüm yolları bulunur.

Gerektiğinde bu sınavlar Bakanlıkça da yapılabilir.

Ortak sınavlar, cumartesi ve pazar günleri ile çalışma saatleri dışında da yapılabilir.

dağ çileği
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2011, 11:50:15 »

sevgili hocam, benimde canımı çok sıkan, duyarlı öğretmenlerin mağdur olduğu,duyarsızların ise bundan yararlandığı ortak sınav konusunu dile getirmekle kanayan bir yaramıza parmak bastı.benim çalıştığım okulda biz beş coğrafya öğretmeniyiz(ancak bu kutsal görevi layıkıyla yapanların sayısı bunun epey altında) aynı sorunları fazlasıyla her yıl yaşıyoruz.ortak sınavlarda komisyon toplanır,soruları ve cevap anahtarını,puan baremini hazırlar,imzalar ve sınavı yapar,ancak gel gör ki bu iş okullarımızda böyle yapılmaz.bu iş bir kişinin üzerine yüklenir,diğerleri yan çizer,bir de soruları beğenmez. ancak elini suya sabuna sürmeyenlerin okul idaresiyle gayet iyi ilişkileri vardır,kendisine bir şey denmez. sevgili arkadaşlarım sadede gelirsek bu ortak sınav işi amacına uygun yapılmamaktadır,derhal yönetmelikten çıkarılmalıdır. eğer yapılabilirse ölçme değerlendirme işi merkezi olarak yapılmalıdır.saygılarımı,sevgilerimi sunarım.
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #12 : 02 Şubat 2011, 13:35:36 »

nazmi hocam,idare yine bir hata yapmış,anadolu kadrosundaki öğretmen öncelikle anadolu lisesi derslerini doldurur.şayet bir öğretmen için fazla ders varsa kalan dersler diğer öğretmenlere verilir.siz okul idaresini uyarın ikici dönem programı değiştirsinler,yönetmelik hatır gönül işine bakmaz.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
selcem
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2011, 14:27:16 »

Ben de ortak sınavların kaldırılmasını istiyorum.Bu sıkıntıları her sene hepimiz yaşıyoruz.
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2011, 15:13:24 »

nazmi hocam,idare yine bir hata yapmış,anadolu kadrosundaki öğretmen öncelikle anadolu lisesi derslerini doldurur.şayet bir öğretmen için fazla ders varsa kalan dersler diğer öğretmenlere verilir.siz okul idaresini uyarın ikici dönem programı değiştirsinler,yönetmelik hatır gönül işine bakmaz.

şu son yönetmeliğe göre sanırım dediğiniz olay ortadan kalktı 19 aralıktaki anadolu liselerine sınavsız atama ile ilgili olarak.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic