Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: etkili sınıf rehber öğretmenliği  (Okunma Sayısı 6269 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tsunami
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Eylül 2013, 17:48:52 »

merhaba değerli arkadaşlar:
okul rehber öğretmeninin verdiği programı uygulamayı hiç sevmiyorum.öğrencilerimizi daha iyi motive etmek için bize güvenmeleri şart bunun için neler yapilabilir.çocuklarımızla nasıl daha iyi yakınlaşabiliriz.bunun için ne gibi etkinlikler yapılabilir.deneyimli yada ilginç fikri olan arkadaşlardan değerli fikirlerini bizimle paylaşmalrını rica ediyorum
öykümelek
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2013, 18:03:11 »

1-bence en önemlisi öğrencinin bize güven duymasını sağlamak ve tabiki bu güveni öğrenciye vermek,bu zor ve uzun bir süreç olabilir,bu güveni kazandıktan sonra gerisi çok kolay.2-ben hiç bir zaman öğrenciye arkadaş,anne,abla,abi vs olmaya çalışmam,ben öğretmenim çünkü.3-en boş konuşmalarımın bile arkasında olurum,yaparım dediğimi mutlaka yaparım,bu durum öğrenciyi o anda üzse bile bunu onun için yaptığımı bilir5 4-velilerin tam desteğini alırım(bunun için bir kaç kez hafta sonları öğrenciler ve anne babalarıyla kahvaltı,kahve orgz.yaptım.işe yaradı:))
deniz08
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2013, 19:06:13 »

gecen donem cok problemlı bır sınıfım vardı,9.sınıftı.Sınıf tekrarı yapanlar coktu ,her hafta 7*8 ogrencımle bıre bır gorusmeler yaptım,aıle durumlarını ogrendım daha sonra velılıerle gorusmeler yaptım.Ayrıca haftada 2veya 3ogrencımın aksam evlerını telf ıle arayıp aılelerı ıle konustum,o an neler yaptıklarını sordum sonra kendılerı ıle konustum ozellıkle bu kontrollerım cok ıse yaradı,velılerın takdırını kazandı.
deniz08
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2013, 19:12:23 »

ogrencılerımle zaman zamanda toplanıp kahve ıcıp sohbet ettık,ozaman bana daha cok guvendıklerını gordum donem sonunda ıyı bır sınıf olmayı basarmıstık.....hala bu donem bıle benı sınıf rehber ogrtm gıbı goruyorlar....ogrencılerınıze yakın olun ve araya setlercekmeyın.Saygıda kusur etmeyeceklerını zamanla goreceksınız......
alpino
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2013, 17:59:22 »

Rehberlik derslerinde öğrencilerinizin sorunlarını dinlemek bile yararlı oluyor.Saçma sapan rehberlik etkinliklerini yapmaktansa okul bahçesine çıkıp onlarla sohbet etmek daha etkili oluyor. Ayrıca ben genel veli toplantılarının dışında kendi velilerime özel toplantı yapıyorum. Bu toplantıda veliler, öğrenciler ve öğetmenler buluyor. Hep birlikte sınıfın sorunlarını konuşup tartışıyoruz.Tavsiye ederim. Arkadaşların öğrencileriyle okul dışında yaptıkları faaliyetleride destekliyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic