Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ek derslerle ilgili soru önergesi verildi..Son mesaja bakınız...30.12.2010  (Okunma Sayısı 4681 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 09 Aralık 2010, 23:36:07 »

Ek Derslerin 12 TL Olması ÇUBUKÇU’ya Soruldu

08.12.2010 03:08

2010 yılı öğretmenler gününden önce ek derslerin 12 TL olmasının açıklanması nedeniyle Nimet ÇUBUKÇU’ya soru önergesi verildi

2010 yılı öğretmenler gününden önce ek derslerin 12 TL olmasının açıklanması; Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici tarafından, yazılı olarak cevaplandırılması için Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU’ya soru önergesi verildi

İşte o soru önergesi:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Mehmet EKİCİ

Yozgat Milletvekili

28 Ekim 2005 tarihinde 2005 yılı öğretmenler günü öncesinde gazetelerde; “Öğretmenlerin ek ders ücretleri 3 kat artacak” başlığıyla “Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin 3 milyon 510 bin lira olan bir saatlik ek ders ücretlerinin 10 milyon liraya çıkarılmasını öngören bir kanun taslağı hazırlayarak Başbakanlık’a gönderdi.” şeklinde gündeme gelen ekderse zam hikâyesi bir türlü sonuçlanmamış, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in ek ders ücretlerini artırıyoruz açıklamasıyla beklentiye giren ve hükümetten gelen sinyaller doğrultusunda ümitleri sönen öğretmenler eylemlerde bulunmuşlardı.

24 Kasım 2005 Öğretmenler Günü’nde yapılacağı sözü verilen Öğretmen ek ders ücretini 3.510 TL’den 10 TL’ye yükseltme sözü veren Milli Eğitim Bakanı Çelik ile “Fatura 3 milyar YTL tutuyor” diyerek ek ders ücretlerini kırpma yoluna giden ve “Maliye Bakanı Kemal Unakıtan arasındaki anlaşmazlık ve gecikmeden dolayı aradan aylar geçmesine rağmen açıklanmamıştı. Başbakanın da devreye girmesiyle Maliye çalışmalarını sürdürüyor. Ben istiyorum, Bakan Unakıtan istemiyor, bütçeye ek yük getiriyor” şeklinde beyanatlarda bulunan bakanlık 2006 yılında ek ders ücretlerine yapılan zam oranlarını açıklamıştı. Çelik, ek ders ücretlerinin saatinin 3.52 TL´den 5 TL´ye çıkarıldığını, bu konuda Maliye Bakanlığı ile mutabakata varıldığını söylemiş, yapılan zamla birlikte ek ders ücretlerinde yüzde 40 artışa gidildiğini, Ek ders ücretlerine yapılan zammın mevcut ek ders ücretinin 8 kat artışı anlamına geldiğini ifade eden Çelik’in bu açıklaması anlaşılamamıştı.

3,5 TL´yi 5 TL yapar iken zam yapılmış gibi gösterilmiş idarecilerin derse girmeleri, Yüksek lisans yapanların yüzde 25 ve Doktora yapanların yüzde 40 ek derslerinin kesilmesi, bazı öğretmenlerin ders dışı hazırlık ücretlerinin iptal edilmesi, ekders hesabında haftalık hesaba geçilmesi nedenleriyle aslında toplamda zam yapılmamıştı.

Buna göre;

1–28 Ekim 2005 tarihinde 2005 yılı öğretmenler gününden önce ek dersler 10 TL olacak diyenler, 2006 yılında ancak 5 TL yapabilmişlerdir. 2010 yılı öğretmenler gününden önce ek dersler 12 TL olacak dediniz, siz kaç TL yapabileceksiniz?

2-Her öğretmenler gününde bu tür sözlerin verilip tutulmaması, Milli Eğitim Bakanlığının gelenekleri arasında mıdır?

3-Ek dersle ilgili esasların değiştirilmesi şu an gündemdedir. Önceki uygulamada olduğu gibi zam yapılmış gibi gösterip, kaşıkla verip kepçeyle alacak mısınız?

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
EMON
Uzman Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2010, 15:51:35 »

Konuya dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim.Bakanlığımız biz öğretmenleri mutlu edecek haberi en kısa sürede açıklayacaktır.Çünkü bugüne kadar bizleri hiç hayal kırıklığına uğratmamıştır.
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2010, 16:58:08 »

Konuya dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim.Bakanlığımız biz öğretmenleri mutlu edecek haberi en kısa sürede açıklayacaktır.Çünkü bugüne kadar bizleri hiç hayal kırıklığına uğratmamıştır.

Valla sizin yazdıklarınıza en iyi cevap bence  bu linkteki reklam ki zaten yazıda açıkça verilen sözlerin tutulmadığı ile ilgili bilgi varken halen

http://www.reklam.tv/pages/reklamizle/?v=8CAE8D5B980B8F8

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
selam19
VIP Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2010, 18:15:53 »

Daha şimdiden ''hoca yine iyisiniz valla'' diyorlar, sokakta yürürken bile esnaf arkadaşlar.
12 değil 24 lira bile olsa sürekliliği yok, bi çok arkadaş 16 saat derse giriyor. Gerisini siz hesap edin. Esas iyileştirme maaşlarda yapılsın boş zamanlarda bile okulda bekleyip rehberlik ve klüp çalışmaları yapalım, veli görüşmesi yapalım, ödevleri takip edelim.
40' lık derste ödev takibimi yapıcam, lise 1 müfredatını mı yetiştiricem.
Ek ders hesabında büyük dengesizlikler var, hiç derse girmeyen yönetici, şef, şube müdürü vs hepsi ek ders alıyor. Bu çok anlamsız. Sendika ayrımı yapmadan hepimiz maaşımızı iyileştirme yolunda çalışmalıyız.
Hemen şu eleştirileri alacağımı biliyorum
-Allah gözünüzü doyursun!
-Bunuda bulamayan var
-Açıkta bir sürü öğretmen var
-Sen muhalefetten misin?
-Hizmetli ve memurlara da isteriz
Tamam hepsi kendine göre haklı olabilir ama;
Bizler de toplumun önderi, insan yetiştiren kişiler olarak daha nitelikli, ekonomik kaygıdan uzak bir şekilde yaşamalıyız.
ksimsek38
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2010, 20:13:43 »

Öğretmenim yazdıklarınızın şaka olduğunu belirtseniz iyi olurda. Sonra herkez ciddiye alır ..Smiley)))

Valla sizin yazdıklarınıza en iyi cevap bence  bu linkteki reklam ki zaten yazıda açıkça verilen sözlerin tutulmadığı ile ilgili bilgi varken halen

http://www.reklam.tv/pages/reklamizle/?v=8CAE8D5B980B8F8
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2010, 20:26:03 »

Neden 12 TL de, 15 TL değil ?..   Grin

Dünyayı güzellik kurtaracak...
ksimsek38
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2010, 20:50:22 »

Arkadaşlar alınan tavsiye kararının başlışı 2023 yılı hedefi diyor dikkatlarınıze Smiley)))
Ben inanıyorum 2023 ylılında 12 TL olur...
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2010, 21:33:32 »

şu anda aldığımız 6,6 tl lik ek dersi bileşik faiz hesabıyla hesapladım ve 2023 yılında yıllık % 8 lik artışla 14,62 olduğu çıkıyor hadi hayırlısı

engo1907
Deneyimli Üye

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2010, 22:12:00 »

hocam bunun sonuna heralde şu işareti ( !!!!!!!!!!!!!!) koymanız gerekirdi. Smiley))

Bir gün herkes fenerbahçeli olacak...
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2010, 22:37:37 »

Geçen gün çarşıda bir arkadaş hocam dedi geçen gün 1.000 tl öğretmenler gününde para aldınız bu kadar parayı mezara mı götüreceksiniz? dedi. Ne diyim...
EMON
Uzman Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 12 Aralık 2010, 15:33:02 »

Yazdıklarımın şaka olduğunu belirtmeye gerek varmı.Evet bu yazdıklarımın ciddi olmasını çok isterdim ama ne mümkün.
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 30 Aralık 2010, 06:51:56 »

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 12 Eylül’deki referandumda yurt genelinde görev yapan polisleri ödüllendirdi

TOLGA ŞARDAN Ankara

Emniyet, 102 bin polise ikişer maaş ikramiye verdi. Milliyet’in aldığı bilgiye göre, geçen hafta toplanan Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu son yıllarda emniyet teşkilatının en büyük ikramiye ödeme kararına imza attı. Komisyon, illerden gelen taltif dosyalarını değerlendirirken, öncelikle 12 Eylül’deki referandumda görev yaptığı tespit edilen polisleri ödüllendirdi. Emniyet yönetiminin isteği üzerine yapılan değerlendirme sonucunda 81 il emniyet müdürlüğü ile EGM merkez teşkilatından gelen görev listeleri sonucunda 12 Eylül referandumunda alınan güvenlik önlemlerinde bizzat görev yapan 102 bin polise ikişer maaş ikramiye verildi.

Teşkilat bünyesindeki en büyük toplu ödüllendirme kapsamında müdür, amir ve memurların maaşlarında da ortalama 80-300 TL’lik ek artış olacak. Ödül paraları, personelin ocak ayı maaşına yansıtılacak. İki maaşlık ikramiye, ödüllendirilen personelin sicil dosyasına da girecek. Milliyet’e bilgi veren EGM’den üst düzey bir yetkili, ilk kez bu kadar büyük toplu bir ödüllendirme yapıldığını belirtti. Aynı yetkili, “Hem personelin başarılı görev yapmasını sağlamak için motive etme kapsamında ödüllendirme hem de küçük bir yılbaşı hediyesi vermek istedik” dedi.

Taltif alan personel arasında asayiş, trafik, terörle mücadele, güvenlik, istihbarat ve genel hizmet personelinin yanı sıra bomba uzmanları, pilot polisler ve koruma personeli de bulunuyor.

Polise sınav parası veriliyor

EGM’nin ÖSYM Başkanlığı ile yaptığı protokol gereğince ÖSYM’nin gerçekleştirdiği merkezi sistem sınavlarında görev yapan polislere, kişi başına 80 TL’lik tazminat ödenmeye başlandı. Daha önce sadece ÖSYM’nin illere gönderdiği kurye kamyonlarında güvenlik önlemi amacıyla görev yapan polislere ödenen ikramiyenin yanı sıra şimdi de sınav sırasında, binalarda güvenlik önlemi alan polislere para ödeniyor. Polisler, son dönemde iki kez gerçekleştirilen KPSS’de nakit olarak paralarını aldı.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic