Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: coğrafyacılara bir iş kapısı olabilir mi?  (Okunma Sayısı 2803 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
castle344
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Kasım 2011, 20:05:48 »

Arkadaşlar merak ediyorum fen edebiyat mezunu olup coğrafya öğretmeni olanların devlet meteoroloji işlerinde metoroloji istasyonlarında çalışması mümkün mü? Bilgisi olanlar bizi aydınlatırsa sevinirim
c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2011, 20:34:58 »

ben ege üniversitesi edebiyat fakültesi coğrafya bölümü mezunuyum.DSİ ,YSİ, meteoroloji gibi yerlerde hocalarımız çalışabileceğimizi söylemişlerdi.hatta benden önceki dönemlerde meteorolojiye giren arkadaşlar olmuş.biz 3 yıl klimatoloji 1 yıl klimatoloji uygulaması aldık .denklinasyon açısının hesaplanması çerez gibi geliyordu.yani neden bu kurumlarda çalışılmasın ki? sanıyorum KPSS gerekli olur çalışıyorsanız da kurumlar arası geçiş olabilir.

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
serdargurcum
VIP Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2011, 21:37:56 »

siyasi tanıdıklarla bu işler hallediliyor ülkemizde:(((
castle344
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2011, 21:17:54 »

henüz tatmin edici cevap alamadım ne yapsam ya bir yerlerde cevabı olmalı
ibrahim kılıç
Sürekli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2011, 22:03:54 »

devlet memuru ise kurumlar arası geçiş yapabilirsin. ayrıca mta,dsi karayolları çevre müdürlüklerinde....
ancak ben denedim torpil istediler siyasi tanıdığın varsa olur.(diplamanda jeomorfolog yazacak)
ihsancicek
VIP Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2011, 15:30:51 »

Jeomorfolog ünvanını taşımadığınız sürece bu kurumlarda teknik personel olarak çalışamazsınız. Coğrafyacı diye bir meslek devlek personel kanunuda geçmediği için sizin bu kurumlarda çalışmanız ancak genelş idari hizmetler sınıfında büro memuru olarak mümkün olabilir. Eğer fiziki coğrafya analnıda yüksek lisans yaparsanız jeomorfolog ünvanı alıp bu kurumlarda teknik personel olarak çalışabilirsiniz.
kaya2292
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2011, 16:48:30 »

arkadaşlar ben bu yıl hatay cografya bölümünü kazandım şöyle bir söylenti var formasyonu 4. yıl dersler arasında alacakmışız acaba bu yürürlükte mi dogruluk payı nedir (şimdiden tşk.)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic