Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bakan Dinçer'den Rotasyon Olayına Geri Adım  (Okunma Sayısı 2512 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
metafora
VIP Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 08 Ekim 2011, 21:07:06 »

Türk-Eğitim Sen sendikasının sitesinde aşağıdaki duyuru yapılmıştır:

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER 08 Ekim 2011 tarihinde saat 20:40’da Genel Başkanımız İsmail KONCUK’u arayarak, rotasyon konusunda şu an itibariyle bir çalışmalarının olmadığını söyledi. İnternet sitelerinde yayınlanan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

Genel Başkan Koncuk, bu haber sadece internet sitelerinde yok, Müsteşarınız Emin ZARARSIZ’da benzeri ifadeleri kullandı, bu ifadeler rotasyon olacağını ima eden ifadelerdi, dedi. Rotasyon olup olmayacağını da Sayın DİNÇER’e soran Genel Başkan Koncuk, şuanda böyle bir çalışmamız yok, ilerde düşünürsek sizlerin görüşlerine mutlaka başvuracağız, cevabını aldı.

Genel Başkan Koncuk, öğretmenlere rotasyon uygulamasının hiç düşünülmemesi gerektiğini, bunun çok ciddi sıkıntılara sebep olacağını söyledi. Bu sözler üzerine Sayın Bakan, görüşlerinizi almak istediğimizde bu karşı görüşlerinizi bize bildirin, dedi.

Sayın Bakanın açıklamalarından anlaşılması gereken, şuan itibariyle rotasyona dair net bir çalışmanın olmadığıdır, ancak bu durum ilerde rotasyon olmayacağı anlamına da gelmemektedir.

Türk Eğitim Sen bu konuda en baştan hassasiyet göstererek kamuoyu yaratmış ve şuan itibariyle rotasyon çalışmaları, varsa bile durdurulmuştur. Bundan sonraki süreçte öğretmene rotasyon olmaması için her türlü gayretin içinde olacağız.

Milli Eğitim Bakanımız Ömer DİNÇER’e de, Genel Başkanımız İsmail KONCUK’u arayarak, doğru bilgileri verdiği için teşekkür ediyor, Sayın Bakandan, bir defa daha, rotasyon konusunu tamamen rafa kaldırmasını talep ediyoruz.

Cümleniz hakkınızı helâl ediniz. Benim tarafımdan cümlenize hakkım
helâl olsun, elveda.
Cümlenizi Cenâb-ı Hakk'a tevdî ve emanet ediyorum.
(Yüzbaşı Mehmet Tevfik'in mektubunun son satırları(Çanakkale savaşı Mayıs-1915))
costa_55
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2011, 08:39:32 »

Görüntüden önceki ayak sesleri 1-2 yıla kalmaz...daha anadolu-fen liseleri-yönetici atamaları konusundaki problemler bitmeden yeni konu....
hasanoğlan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2011, 13:07:03 »

Bakan, 1 haftalık suskunluktan sonra rotasyon olmayacağını söyledi.Bu 1 haftalık süreçte kamuoyunun tepkisini ölçtüler.Daha az bir tepki gelseydi mutlaka uygularlardı.
     Yani önce medyaya sızdırıyorlar, sonra gelecek tepkilerin analizini yapıyorlar.Kar-zarar hesabını yaptıktan sonra uygulayıp uygulamama kararı alıyorlar.Fakat bu rotasyon "Demoklesin Kılıcı" gibi hep öğretmenlerin başı üzerinde duracak.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine
fıratsu
Sürekli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2011, 13:32:39 »

700 bine yakın öğretmenin düzenini alt üst ederek yerinden yurdundan ayırarak demoralize olmuş eğitimcilerle eğitimi düzeltmek istiyorlarsa ne ala...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic