Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bakan Çubukçu’dan öğretmenlere maaş müjdesi...NOT:Elçiye zeval olmaz...  (Okunma Sayısı 9014 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 09 Ekim 2010, 10:25:39 »

Bakan Çubukçu’dan öğretmenlere maaş müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, aralarında öğretmenlerin de bulunduğu bakanlık personelinin aylık, ek ders ücreti ve diğer özlük haklarında dengeli bir iyileştirme sağlanmasına yönelik çalışmaların yapıldığı müjdesini verdi.

CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan'ın soru önergesine Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun verdiği yanıt; öğretmenler ve Milli Eğitim Bakanlığı personelinin aylık, ek ders ücreti ve diğer özlük haklarına yönelik yürütülen bir çalışmanın olduğunu ortaya çıkardı.

Dengeli bir iyileştirme yapılacak
Dengeli bir iyileştirmenin sağlanmasına yönelik çalışmaların, ilgili kamu kurumları nezdinde sürdürüldüğüne dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yürütülen çalışmanın ayrıntılarını şöyle anlattı: "Bakanlığımız, merkez ve taşra teşkilatında görev yapmakta olan personelin yararlanacakları haklar, yürürlükte bulunan ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde hizmet sınıfları itibarıyla görev, yetki ve sorumlulukları dikkate alınarak belirlenmektedir.

Çalışma şartları ile emek-ücret dengesi
Bu çerçevede aralarında öğretmenlerin de bulunduğu Bakanlığımız personelinin çalışma şartları ile emek-ücret ilişkisi bütünlüğündeki aylık, ek ders ücreti ve diğer özlük haklarında; personelin kıdem ve öğrenim niteliği yanında, görevin önemi, görev çevreleyen şartlardaki zorluk, personelin sorumluluk durumu ile başarı derecesi ölçüt alınarak devletin ekonomik imkanları, kalkınma planları ve hükümet programları çerçevesinde dengeli bir iyileştirme sağlanmasına yönelik çalışmalar, Devlet Personel Rejimi bütünlüğünde ilgili kamu kurumları nezdinde sürdürülmektedir
http://ensonhaber.com/ogretmenlere-maas-mujdesi-2010-10-09.html

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
indian
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2010, 10:33:09 »

Azaltmasınlar da buna da çok şükür.
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2010, 10:53:08 »

Bu tip çıkan haberlerin sonu maalesef hiç iyi olmuyor....ama umarım tüm eğitim çalışanları için emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir sonuç çıkar...
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2010, 10:54:48 »

Çekiliş 24 Kasım 2010 Öğretmenler Günü Özel Çekilişi...Kimseye çıkmazsa Maliyeye kalacak para...

Artık pek inanmadığımdan dolayı ....

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2010, 10:56:56 »

Haklısın Nazmi hocam...resimler konuyu özetlemiş...Smiley)))
faysal-satı
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2010, 13:54:48 »

yine memurlara deyip öğretmenlerle alay edilmesin.bu haberlerden bıktık ya.bu mesleğin hiçbir cazip tarafı kalmadı.ben herşeye rağmen mesleğimi çok seviyorum.maaşları azaltmasınlar da...
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2010, 15:20:22 »

Ben kaydadeğer bir gelişmenin olacağını sanmıyorum. Bakanlığın yaptığı en güzel çalışma doğru giden şeyleri değiştirmek ve öğretmeni zor durumda bırakmak.
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2010, 15:36:23 »

öğretmene deyip, yine en fazla farkı diyanete ve emniyete yansıtırlar...
bu klasik sonuç hiç şaşmaz ...
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 09 Ekim 2010, 15:47:44 »

öğretmene deyip, yine en fazla farkı diyanete ve emniyete yansıtırlar...
bu klasik sonuç hiç şaşmaz ...

ara ara zamlar yaparak

cografya26
Yeni üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 09 Ekim 2010, 15:52:41 »

öğretmen sendikaları , öğretmen maaşları yerine her türlü abidik gubidik konunun peşinde koşup ülke kurtarma heveslisi oldukları için maaşı en fazla eriyen memur grubu biz olduk. yıl 2000 ilk maaşım 240 milyon polis arkadaşımın maaşı 220 milyon. bugün 1420 tl benim maaşım 2100 lira polis maaşı...
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2010, 20:12:52 »

Eli cop tutanla kalem tutan hiç aynı olur mu?
pardus
Sürekli Üye

Performans: 40
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 09 Ekim 2010, 20:16:51 »

öğretmen sendikaları , öğretmen maaşları yerine her türlü abidik gubidik konunun peşinde koşup ülke kurtarma heveslisi oldukları için maaşı en fazla eriyen memur grubu biz olduk. yıl 2000 ilk maaşım 240 milyon polis arkadaşımın maaşı 220 milyon. bugün 1420 tl benim maaşım 2100 lira polis maaşı...
bence yanılıyorsun hocam öğretmen maaşı hiç polis maaşından fazla olmadı genellikle öğretmen maaşı +ekdersi = polis maaşı şeklinde oldu  ikincisi ben 1997 de göreve başladım ve maaşım 60 milyon lira iken 100 milyon liraya tv almıştım ama şimdi maaşımın alım gücü arttı bence.Üstelik dolar bazında düşünürsek 12 yıl kadar önceki maaşım 300-350 dolar iken şimdi yaklaşık 1000 dolar bu örnekleri niye verdim çünkü hep şikayet eden sorun arayan çözüme gelince kıvıran her şeyin kötüsünü - eksiğini bulup çıkaran bir toplum olduk bu çok kötü birşey gönül isterki maaşım isviçredeki gibi 6000 dolar olsun ama olmaz bu ülkenin gerçeklerini biliyorum bu yüzden olmaz ama aynı zamanda isviçredeki gibi bir öğretmen olmadığımı da biliyorum açıkçası ayrıca öğretmen maaşına zam yapılmamasından ya da az zam yapılmasından şikayet ediyoruz ama üniversite harçlarına da zam yapılmadığını görmüyoruz

ZİNDAN İKİ HECE MEHMED'İM LAFTA
BABA KATİLİ İLE BABAN BİR SAFTA
BİR DE GERİ ADAM BOYNUNDA YAFTA
HALİMİ DÜŞÜNÜP YANMA MEHMED'İM
KAVUŞMAK MI.. BELKİ...DAHA ÖLMEDİM
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 09 Ekim 2010, 20:34:32 »

Her yıl gündeme giren klasik  24 kasım ninnileri bunlar.Yıl 2005 denildiki ekders 10 tl olacak kaldiki o zaman ekders 2,80 di.derken bir çok süslü yalanlar 6-7 ay sonra ekders 3,50 tl oldu.Oysaki enflasyon farkıyla yapılacak zamla zaten 3.52 tl oluyordu.hani 10 tl idi.Var olanı da almasınlar  da ona da razıyız.
tunctunc
Uzman Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2010, 20:40:25 »

bence yanılıyorsun hocam öğretmen maaşı hiç polis maaşından fazla olmadı genellikle öğretmen maaşı +ekdersi = polis maaşı şeklinde oldu  ikincisi ben 1997 de göreve başladım ve maaşım 60 milyon lira iken 100 milyon liraya tv almıştım ama şimdi maaşımın alım gücü arttı bence.Üstelik dolar bazında düşünürsek 12 yıl kadar önceki maaşım 300-350 dolar iken şimdi yaklaşık 1000 dolar bu örnekleri niye verdim çünkü hep şikayet eden sorun arayan çözüme gelince kıvıran her şeyin kötüsünü - eksiğini bulup çıkaran bir toplum olduk bu çok kötü birşey gönül isterki maaşım isviçredeki gibi 6000 dolar olsun ama olmaz bu ülkenin gerçeklerini biliyorum bu yüzden olmaz ama aynı zamanda isviçredeki gibi bir öğretmen olmadığımı da biliyorum açıkçası ayrıca öğretmen maaşına zam yapılmamasından ya da az zam yapılmasından şikayet ediyoruz ama üniversite harçlarına da zam yapılmadığını görmüyoruz
Öğretmen maaşı yeterli mi?
Tabi ki yetersiz mutlaka iyileştirme yapılmalı, ekders adaletsizliği ortadan kaldırılmalı..
Ama yapılan iyi şeyleri de görmek lazım..
2005'te ilk göreve başladığımda 720tl alıyordum, 5 yıl sonra şimdi iki katından fazla..
yetmez ama bir 5 yıl sonra da iki katı olursa güzel demektir Smiley)))

Ben Mevlana değilim, adam ol öyle gel....
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2010, 00:14:51 »

Bence ekdersler şöyle düzenlenmeli; hiç ekdersi olmayanlara taban bir ek ödeme yapılmalı örneğin 200 tl Ayrıca ek ders ücreti 10 tl yapılmalı ve master ve doktora yapanların ek ders ücretleri eskiden olduğu gibi % 25-% 40 fazla ödenmeli

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic