Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: AKILI TAHTALARDA KULLANILABİLİNECEK GÖRSEL CD  (Okunma Sayısı 9558 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
musa.can27
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Eylül 2012, 18:58:34 »

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM COĞRAFYA DERSİNDE AKILI TAHTALARDA KULLANILABİLİNECEK GÖRSEL CD ÖNEREBİLİRMİSİNİZ.YADA KULLANAN VARMIYDI?OKULDA 5 COĞRAFYACIYIZ EDİNMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ. BİLGİLENDİREN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.......
Alıntı
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2012, 19:25:10 »

Biz okulumuzda 2 yıldır zümremle beraber akıllı tahta kullanıyoruz. İlk başlarda programla dönüştürdüğümüz (mimio stüdio idi) slaytları kullanıyorduk ama bu çok pratik değil. Başkaları ne der bilmiyorum ama beyaz tahtaya projeksiyonla yansıtma daha pratik oldu. kalemi yalnızca sayfa geçişi veya dosya açma için kullanıyorum. örnek kullanımlarda olduğu gibi şekil çizme falan zaman kaybetttirir. hele ki yeni başlayanlar için.
benim size tavsiyem sitede bolca bulunan konu anlatım sunularını ve video - belgeselleri basit anlamda kullanmanız.

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
Feyzullah Demir
Uzman Üye

Performans: 82
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2012, 19:41:17 »

Biz okulumuzda 2 yıldır zümremle beraber akıllı tahta kullanıyoruz. İlk başlarda programla dönüştürdüğümüz (mimio stüdio idi) slaytları kullanıyorduk ama bu çok pratik değil. Başkaiiları ne der bilmiyorum ama beyaz tahtaya projeksiyonla yansıtma daha pratik oldu. kalemi yalnızca sayfa geçişi veya dosya açma için kullanıyorum. örnek kullanımlarda olduğu gibi şekil çizme falan zaman kaybetttirir. hele ki yeni başlayanlar için.
benim size tavsiyem sitede bolca bulunan konu anlatım sunularını ve video - belgeselleri basit anlamda kullanmanız.

Aynen katılıyorum...
3 yıldır akıllı tahta kullanan biri olarak hazır hiç bir program veya cd benim işime yaramadı..
Mimmio güzel program ancak içeriği ve multimedia uygulamaları çok zayıf ve kasıyor.

Akıllı tahta coğrafyacı olarak benim hiç bir işime yaramadı..

Bir projeksiyon ve içine istediğiniz multimedia uygulaması gömebildiğiniz powerpoint sunuları...
Bir de google earth..Tüm coğrafya için yetiyor.
Extra video ve belgeseller de işin cabası..

Birara çözümün hazır mimmio  dosyaları  geçti elime..Hiç birişime yaramadı..

powerpointin yerini hiç bir şey tutmuyor..

Birde lazerli uzaktan kumanda cihazı alın..

Sınıfın en arka kısımlarından sunu sayfalarını atlatabiliyor önemli kısımları lazerle gösteriyorsunuz..

Hem ilgi çekici hem kolay..

3 yıldır tebeşir elime almadım..

Eskisinden daha anlaşılır daha çabuk ve kolay oluyor ders anlatmak...

Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2012, 23:23:16 »

ben 3 yıldır akıllı tahta kullanıyorum. e beam ve mimio değil, onların yeterince kullanışlı olduğunu düşünmüyorum. peakline adlı bir akıllı tahta modeli. ayrıca casio projeksiyon( bu çok farklı bir projeksiyon cihazı) destekli. sınıfın her yerinden tahtaya ve slaytlara müdahale etmek, dondurmak, değiştirmek, gizlemek mümkün. tabii ki kullandığınız akıllı tahta programı da çok önemli.( bende studio pal ve intarwiev programları var). her şeyden önemlisi öğretmenin teknolojiyi derse verimli bir şekilde yansıtabilmesi için kesinlikle iyi bir hazırlığının olması gerekiyor.bu yıl interaktif akıllı tahtalara geçeceğiz. kullanmaya başladıktan sonra onunla ilgili değerlendirmelerimi de sizlerle paylaşmayı isterim.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2012, 05:57:18 »

anladığım kadarıyla,bu sene montajı yapılan akıllı tahtalar, bizim bildiğimiz akıllı tahtalardan farklı.
akıllı tahta: bir adet bilgisayar, bir adet ldc tv bir de dokunmatik algılayıcılardan oluşan bir ekran.

projeksiyon ile yaptığımız işlemlerin tamamını bu tahtalar ile yapabiliriz.

tabi ben kullanmadım ama kursta gördüğüm kadarıyla söylüyorum.
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2012, 07:20:42 »

Bazı yayınevleri kitap siparişi verilmesi durumunda hazırladığı cd leri vereceğini söyledi...detaylı  bilgisi olan varsa ve paylaşırsa seviniriz..
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2012, 08:12:54 »

2 yıl önce akıllı tahta kullanım kursuna gittim 5 gün boyunca bizlere pek bişey anlatmadıklarını söyleyebilirim. tamamen kendi bilgilerimizin bize yol göstereceği bi yardımcı kaynaktır. içeriğinde coğrafya adına söylemek gerekirse birkaç sınırları belli olmayan haritadan başka bişiy yok.(Mimio stüdio için yazıyorum).
tekrar yazıyorum forumdaki arşivleyebileceğiniz sunu, kısa video, harita çalışmaları, flash animasyon gibi çalışmalar bir projeksiyon ve uygun bir yansıtma alanı ile faydalı olabilir.

şunu da belirtiyim, gittiğimiz akıllı tahta kursları şimdiki sistemler için kabul görmüyor,
Eşim sene başında okullarına  Akıllı tahta geldiği için kursuna gitmiş ancak kurs hocaları Etkileşimli tahta kullanım kursu için tekrar geleceklerini söylemiş.

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
kkk82
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2012, 10:52:11 »

eba.gov.tr deki yayınlar işinizi görür bence...
cografyaciahmet
Yeni üye
*

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2012, 10:47:48 »

zambak interaftif cd.ler var hocam
sultan153
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2012, 20:14:04 »

merhaba.
yeni konu açamadığım için buradan yazıyorum yeni üye oldumda .
ben coğrafya bölümü okuyacağım ancak gökyüzüne karşı ilgim acaba coğrafya okurken bununla alakalı dersler görecekmiyim?ve okuduğuma göre meteorolojide çalışabiliyormuşum ancak astronomi diye bir bölüm var o yüzden biraz saçma geldi sizcede meteorolojide çalışabilirmiyim yada devlete bağlı olmadan nerelerde çalışabilirim meteorolojide çalışabilirsemde ne olarak çalışabilirim?
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2013, 17:44:26 »

Akıllı tahta için çok güzel görüntüler hazırladım ilgilenen arkadaşlar özelden yazabilirler.
tasmanlar
Deneyimli Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2013, 17:47:55 »

hocam genelden paylaşmanız mümkün değil midir?....
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2013, 17:50:14 »

Değildir hocam 30 gb görüntüyü paylaşmak malesef mümkün değil. izlesene.com adresinden oguzcogo yazarsanız belirli sayıda oraya yükledim.
poyraz güney
Üye
**

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 22 Ocak 2013, 18:19:46 »

eba.gov.tr her geçen gün kendine birşeyler katmaya çalışıyor sanırım ama şuan sadece eba yeterli değil...mimio sistemini bende uzun süre kullandım ama akıllı tahtalarında avantajları var
lakan
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 13 Şubat 2013, 18:49:24 »

paylaşım için teşekkürler elinize sağlık
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic