Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: YÖK'ten Öğretmene Müjde  (Okunma Sayısı 5062 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 06 Mayıs 2010, 06:19:51 »

Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) öğretmen ve okul yöneticilerine iyi haber geldi.

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, öğretmenler ve okul yöneticileri için uzaktan yüksek lisans eğitiminin yapılması konusunda üniversitelere destek olacaklarını ve yüzde yüz destek vereceğini söyledi. Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Genel Sekreter Halil Etyemez YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ı makamında ziyaret ederek, üniversite çalışanlarının sorunlarından oluşan bir rapor sundu. Sunulan raporu değerlendiren ve uzaktan eğitimle yüksek lisans yapılabilmesi konusunu olumlu karşılayan Özcan, fakültelerden bunu yapmak isteyen olduğu zaman yüzde yüz destek vereceklerini bildirdi.

MEB DE OLUMLU BAKIYOR

YÖK’ün olumlu baktığı uzaktan eğitimle yüksek lisansa Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da izin çıktı. YÖK Başkanı Özcan eğitim fakültelerine uzaktan eğitimle yüksek lisans konusunda çalışma yapmalarını istediğini belirtti. ABD’de diplomaların yüzde 30’unun uzaktan eğitimle alındığını söyleyen Özcan, üç, dört üniversitenin bu noktada çalışmaya başladığını kaydetti. Özcan, akademik yüksek lisansa ağırlık veren akademik yüksek lisans üniversitelerinin açılması yönünde çalışmaların başladığını çok yakın zamanda yüksek lisans üniversitelerinin açılacağı haberini de verdi.

özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2010, 08:13:18 »

Teşekkürler sayın hocam;yüksek lisans düşünürüz neden olmasın,hatta mezun olduğumuz üniversitelerde olsa daha iyi olur.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2010, 21:08:32 »

Yakından yüksek lisansın hali ortadayken...   Uzaktan yüksek lisans!..    Cheesy Grin

Dünyayı güzellik kurtaracak...
cepni5265
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2010, 17:21:22 »

çıksın yaparız bizde,madalya takarlar belki de:))
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2010, 21:35:04 »

Yakından yüksek lisansın hali ortadayken...   Uzaktan yüksek lisans!..    Cheesy Grin

Yüksek lisans öğrencisi olmak bilgi,liyakat veya ufuk genişliğine bakmıyor.Hangi tür kitap okuduğun ve ne kadar takla attığına bağlı.
     Uzaktan bunu nasıl tespit edecekler acaba.Başıma geldiği için biliyorum.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
türkü
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2010, 17:12:52 »

Tezli yüksek lisansımı tamamladım, öğretmenliğin bir kaç yılında ek dersime %25 lik bir katkısı oldu sonra birden kesildi ve yaptığım eğitimin hiç bir önemi kalmadı.İnsan bu tür olaylarda kendisini değersiz bulabiliyor. Karar makamındaki insanların bunu değerlendirme, değer biçme ödüllendirme ve özendirme yetileri endişe verici boyutta. Buyrun yüksek lisans yapın da nelerin değiştiğini kendiniz deneyimleyin.
kmrngns
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türk'çe düşün...

« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2010, 07:40:27 »

Bir ara tezli y.lisansa başlamıştım. Lisans eğitimi daha ciddi gelmişti..

Öz yurdunda garipsin, Öz vatanında parya..
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2010, 19:25:22 »

Hep söylenir ya "beşikten mezara eğitim" buna inanıyorum. Yalnız her külfetin bir nimeti olmalı. Bu konuda destek olmak yerine yüksek lisans yapanları adeta cezalandırmak şeklindeki, almakta oldukları küçük bir ücret farkını dahi ortadan kaldıran anlayışla nereye kadar ?
  Bir zamanlar Almanya'da Milli Eğitim görevlisi olarak giden öğretmen arkadaşımın anlatmıştı. Almanyada çalışırken  cumhuriyet bayramı kutlama programı hazırlamış ve bunun öğrencilere sunulmasını sağlamıştı. Ertesi gün okul yönetiminden bir zarf alır merak edip sorduğunda "yaptığınız çalışmanın karşılığı olan ücret" olarak ifade edilir. Çalışan ödüllendirilmeli daha doğrusu karşılığını alabilmeli. Testiyi dolduranlara birazcık pozitif ayrımcılık yapılmalı. Bu arada ben üç yıllık eğitim enstitüsü mezunuyum ve açık öğretim yoluyla lisans tamamlayıp coğrafyacı oldum. Yani yüksek lisansım yok, bunu kendim için istemiş değilim.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
geography23210
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2010, 21:15:34 »

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler  sayın hocam
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2010, 21:23:20 »

Yüksek lisansın kendini yetiştirme adına verdiği manevi hazdan başka bir artısı yok diyebilirim.
AKSUNGUR19
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

With the name of GOD...

« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2010, 09:54:00 »

Sırf vakit, yol ve maddi kayıp yüzünden geri çekildim. Görevde 3. yılım soğumadan başlamak istedim. ALES'e başvurdum ancak başlarsam çok yorar diye sınava girmedim. Çok çok  sevinirim bu duruma. İnşallah kısa sürede gerçekleşir...

Coğrafyam ve otomobilim hayatımdır...

Bize göre değil; siyaha beyaz, zalime pekala, yoksula olmaz demek
eksen80
Uzman Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 18 Mayıs 2010, 18:59:10 »

umarım herkes hdeflediği amçlara bir an önce kavuşur
özlem1
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 19 Mayıs 2010, 08:03:26 »

Manevi haz için düşünürüm;Birileri için değil,çanta taşımak bizden geçti 18 yılımızı tamamladık.Burası TÜRKİYE....
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic