Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yerel Yönetim Reformu  (Okunma Sayısı 2965 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alikemal
Üye
**

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Temmuz 2012, 14:58:27 »

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı bünyesinde oluşturulan 5 kişilik “Yerel Yönetimler Çalışma Komisyonu” bir rapor hazırladı.rapordan iki bölüm :
-Bir il ve ilçede işe alınan bir öğretmen, başka bir ile gitmeyi düşündüğünde, gitme talebiyle bonservisi kendisine takdim edilerek, işine son verilecek. Gittiği yerde işe alınmasıyla ilgili hiçbir sorumluluk olmayacaktır. İl içi tayini de boşluk varsa ve talep edenlerden kriteri en iyi olanın önceliği şartıyla köyler ve ilçeler öğretmensizlikten kurtulacaktır. Aynı uygulama doktor ve sağlık çalışanlarına da yayılarak ülkemizin iki kanayan yarası kesin olarak çözülür.

-Milli eğitim politikalarının ve öğretmenlerinin yine bakanlıkta belirlenmesi ancak tüm detaylarıyla belirlenen ve ödenekleri merkezi bütçeden gönderilen öğretmenlerin, bakanlığın kriterleriyle belirlenerek listeye konulan öğretmenleri yine bakanlığın belirleyeceği yöntem ve şartlar ile yerel yönetimlerce işe alınmasının sağlanması. Bu yöntem, ülkedeki öğretmen açığı ve tayin problemini çözecektir.

raporun söylediği bu ...

lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2012, 21:31:32 »

Yanılmıyorsam Eğitim ve sağlık kurumları ve bunların personel alımını Belediyelere devrediyorlar.Yani bir çeşit federal sisteme benziyor. Böyle olursa merkezi atamayı ararız. Ülkemizde belediyecilik demek en koyusundan parti militanlığı, belli bir bölgesinde de etnik bölücülük ağırlıklıdır. Ne tür insanların doktor ve ya öğretmen diye alınacaklarını varın siz düşünün. Parti militanlığı Etnikçilik ve bölücülüğe çok büyük imkanlar verebilecek bir sistem...Büyük hata..
kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2012, 00:24:50 »

Bazı önemli sorunların çözümü için böyle bir çözümü hak gören zihniyetin kökeninde genetik bozukluk ararım...

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic