Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yaz tatili kısalıyor  (Okunma Sayısı 7118 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KC.CAN
VIP Üye

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Eylül 2011, 20:23:17 »

Öğretmenlerin üç ayın tamamında tatil yapmayacaklarını belirten Dinçer, “Belki ihtiyaç duydukları kadar tatil için zaman ayıracağız ama onun dışında yine bütün masraflarına bakanlığımızın katlandığı bir eğitim programı yapacağız. En az bir ay süre ile öğretmenlerimizi eğitime tabii tutacağız. Onun için de hazırlık yapıyoruz.” dedi.
Bunu her öğretmeni değişik illere, tatil beldelerine taşıyarak yapmayacaklarını ifade eden Dinçer, “Herkesi kendi ilinde, kendi ilçesinde, az önce bahsettiğim gündemle yapacağız.” ifadelerini kullandı.
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2011, 20:37:12 »

Biz daha hiç 3 ay tatil yapmadık... örnek; bu yıl 9 Temmuz - 5 Eylül arası. (araya bayram tatili girmese daha erken olacaktı) Yani 50-55 gün... onun da 30 gününü sayın bakanımızın hatırına kurslarda geçiririz. kalan 20 günde de bol bol tatil yaparız. köylerimize gider, farklı şehirlerdeki akrabalarımızı ziyaret ederiz. kalan zamanımızda da keyif yapar sırt üstü yatarız... zaten yılın tamamında "yatıyoruz"...
Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2011, 22:24:46 »

nedense öğretmenlerin aldığı ücret ve çalışma koşulları değil de bakanlarımızın gözüne sadece tatillerimiz batıyor. öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişmelerini artırmak hedefini doğru bulsam da bunun yaz tatillerini kısaltma amacıyla hazırlanmış bir çalışma olduğuna inanıyorum.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
serkandemir
Uzman Üye

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2011, 22:57:00 »

Öğretmen zaten sürekli olarak eğitimin içinde daha neyin eğitimini alacaz eğitimin kalitesini yükseltmek istiyorlarsa eğitim kurumlarının donanımını yükseltsinler öğretmen zaten adapte olur değişime.Yok tatilimiz göze batıyorsa bir şey diyemem.

Söyle yaşadığın şehir güzelse kıymetini bilsin,yaşadığın şehir güzelse sebebi sensin..
castle344
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2011, 08:16:19 »

size tavsiyem adamlar kafaya koymuşlar okulları satacak inanmıyorsunzu siz en iyisi  kendinize başka bir iş bulun
GEOSKY
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2011, 09:03:55 »

niye her yeni gelen bakan öğretmenlerle uğraşmayı kendine misyon ediniyor. okulları, okulların fiziksel donanımı, idari yapısı, sistemin kendisi ve öğretmenlerin çalışma koşulları ve ücretleri hepsi tamamdı da bir 2 aylık tatil mi göze battı anlamış değilim
güldüler
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2011, 11:40:40 »

eğitim ile alakası olmayan bakan diye buna denir.hani milletin ağzında 3 tatil meselesi var ya bu da öyle zannediyor galiba.biz bu yıl 45 gün tatil yaptık.15 temmuz-5 eylül 50 gün nereee 90 gün nere Smiley)
eskiyapar
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2011, 12:44:48 »

Öğretmen düşmanı bir bakan.Öğretmenleri huzursuz ederek başarı sağlanmaz.Seminer yapsan ne olacak.Öğretmenin yeterliliğini ölçüp sonra seminer yapacakmış.Bu nasıl olacak soru işareti.Önce 3 yılda bir sınav diyorlardı.Yeterlik ölçeceklerdi.Sonra yetersiz çıkılırsa ne olacak?Sınav varsa birileri elbet yetersiz olacak.Nerede çalışma huzuru.Öğretmenin yetersizse üniversiteleri sorgula.Öğretmenin yetersizse yıllarca sınıf öğretmenliği yapan coğrafya öğretmenlerini değil sistemini sorgula.Okullar da bir sürü branş öğretmeni halen sınıf öğretmeni.Eşim 18 yıldır sınıf öğretmeni.Branşı Biyoloji.Hangi alanda seminerle eğiteceksin?Eğitim-öğretim yılınız hayırlı olsun.Az çalışan,çok tatil yapan,yetersiz öğretmen arkadaşlarım.
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2011, 19:05:04 »

Gelen Gideni aratıyor... Dua edin ağa köyü de satmasın... Satarım okulları haaaaaa!!!!  Sizleri de bonus veririm alanlara....
kadimi
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2011, 19:29:18 »

aman ya,,boşverdim ben artık.herkes öğretmenlerin yattığını düşünüyor madem biz de onları yalancı çıkarmayalım bari,çalışmayın,yatın sayın değersiz çiledaşlarım:(
hasanoğlan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2011, 22:27:24 »

Sayın Bakan konuşmalarıyla öğretmenleri hep yetersiz gördüğünü ima ediyor:
       1- Yaz tatilini kısaltacakmış
       2- Hergün 17:00'a kadar öğretmenleri okulda tutacakmış
       3- 3 yılda bir sınava tabi tutacakmış.
     Sanırsınız ki eğitim uzmanı.Kendisi, bilmeyenlere söyleyelim: İŞLETME mezunu.Yani bir eğitimci değil.İşletme mezunu bir kişinin neden milli eğitime bakan yapıldığını herkesin sorgulaması gerekir.Neden eğitimci biri, milli eğitime bakan yapılmaz bu ülkede?

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2011, 22:37:58 »

Öğretmenler ilköğretimde 1 Temmuz, ortaöğretimde 15 Temmuza kadar okullarda çalıştırılır, bayram gibi resmi tatiller girmedikçe Ağustos 2. Yarısında göreve döner. 2011 yazında tatil süresi ilköğretim için 2, orta öğretim için 1,5 ay sürmüş olup ASLA 3 AY DEĞİLDİR.

· Meclis’in açılıp Kanun yapmasını beklemeden KHK ile Türk Milli Eğitimin yapısını değiştiren sayın bakan öğretmenlerin özür grubu tayinleri için “3 ay daha sabrediversinler” demiştir. Yer değişikliği 31 Ağustos itibari ile yapıldığından şubattan ağustosa 6 ay vardır.

· Özür grubu mağdurları göreve başlatıldıkları tarih itibariyle Şubat 2012 de 1.5 yıldır beklemiş olacakken, sabır süreleri 2 yıla sarkmıştır.

· Sayın bakanın “biraz da çocukları düşünsünler” dediği öğretmenlerin bir yılı aşkındır yollarını gözleyen kendi çocukları da vardır.

· Zorunlu hizmet affıyla öğretmen sirkülasyonunu ortadan kaldıran M.E.B. yüzünden yer değiştirme başvurusu yapmakla avunan, değişecek yer bulamadan 7-8 yıldır doğuda çalışan öğretmenler mevcuttur.

· Bir yandan lisans üstü eğitimi özendirmek, beri yandan eğitim özrünü sınırlamak bir çelişkidir. Yer değiştirme uğruna yüksek lisans yapan hatta anlaşmalı evlenen bir kesim var ise nedenleri bakanlık içinde aranmalıdır.

· İdarecilik için sınav yapmayı düşünmedikleri sayın bakanın bakanlığı 2 Ekim 2011 Tarihinde müdürlük sınavı yapacaktır.

Son Söz: Sayın bakanımıza bakanlık bünyesine alacağı 450 yeni uzman arasında hiç değilse birkaç tane öğretmene yer vermesini salık veriyor, saygılar sunuyoruz…

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
cenkurer
Üye
**

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2011, 23:32:38 »

işletmeci-İNTİHALCİ bakan daha öğretmenlerin tatil süresini bilmiyor, ama 5000 kişilik uzaktan öğretimle coğrafya bölümü açılıyor yurdumda. Üniversiteler süper öğretmen yetiştiriyor da öğretmenler yetersiz kalıyor(!)
eğitimin "e"sinden anlamayan işletmeci zihniyetlerle amaçlanan sizce nedir sayın meslektaşlarım?!?
KC.CAN
VIP Üye

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 18 Eylül 2011, 10:01:22 »

Eğitimde bazı şeylerin yıllarca yanlış yapıldığı malum.Yanlış yapıldığını bakan dahil herkes kabul ediyor.Tabiki bu yanlışların içinde öğretmenlerle ilgili uygulamalarda var
Örnek 18 eylül tarihli haber
        ''Dinçer'in masasındaki 10 okul sorunu:
ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER: Son rakamlara göre, 230 bin öğretmen adayı atanmayı bekliyor.

OKULLAŞMA ORANLARI: Eğitimin hiçbir kademesinde okullaşma oranı hâlâ yüzde 100’e ulaşmadı. İlköğretimde yüzde 98.5, ortaöğretimde yüzde 69, okulöncesinde ise okullaşma oranı yüzde 43’lere ulaştı.

FIRSAT EŞİTSİZLİĞİ: Özel okullar ile okul aile birliği güçlü, iyi semtlerdeki devlet okullarına gidenler şanslı.

KALABALIK SINIFLAR : Halen 160 bin dersliğe ihtiyaç var.

KIZ ÇOCUKLARI GERİDE: Kampanyalar, kız çocuklarının okullaşma oranını arttırdı ancak yeterli değil.

DEVAMSIZLIK SORUNU: Birçok çocuk kayıt olduğu halde yoksulluk, erken yaşta evlilik, engellilik, çalışma, ulaşım sıkıntısı, aile baskısı gibi nedenlerle devamsızlık yapıyor.

SINAV SİSTEMİ: Hem ortaöğretime hem yükseköğretime geçişte yapılan sınavlar rayına oturmadı.

ZORUNLU BAĞIŞ: Müdürler, ‘zorunlu bağış’ uygulamasına ‘ödenek yetersizliğini’ gerekçe gösteriyor.

ANADOLU LİSELERİ: “Düz liselere döndü” denilen bu okullar, özellikle yabancı dilde geriye düştü.

YABANCI DİL: Türkiye, çocuklarına eğitimin hiçbir kademesinde ‘yabancı dil’i yeterince iyi öğretemedi.

RADİKAL

Demek ki başta sınav sistemi olmak üzere-bana göre-Öss,lys, ygs her neyse bütün eğitim sisteminin merkezini işgal ediyor.Böyle olunca öğrenci bi çok derste öğretmene gölge etme başka ihsan istemem diyor .Bahsettiğiniz konu sınavda çıkmıyorsa boşa kürek çekiyorsunuz.Oysa öğrenci gerçekten öğrenmek yani ilim öğrenmek için okula gelmeli.
           Bazı şeylerin düzelmesi gerekiyor bu kesin.Düzelecekler arasında öğretmenlerle ilgili olan eksiklikler ve yanlışlar nekadar bunun oranı nedir?
            Bakanın işi zor vesselam
cepni5265
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 18 Eylül 2011, 15:41:18 »

adam gibi yaşamak için adam gibi maaş versinler,tatil olmasa da olur
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic