Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uzaydan görülen yangın !  (Okunma Sayısı 3241 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« : 27 Ağustos 2007, 08:13:55 »

Uzaydan görülen yangın

Yunanistan'daki yangın herşeyi kül ediyor. Felaket uzaydan bile görülüyor.
Yunanistan'da Mora yarımadasında 3 günde 61 kişinin ölümüne yol açan orman yangınları, söndürme çalışmaları için çeşitli ülkelerden gelen yardımlara karşın hâlâ kontrol altına alınamadı.

Şu ana kadar yanan ormanlık arazinin 100 bin hektarı aştığı açıklandı. Yangın dünyada son 150 yılda en çok can kaybına yol açan orman yangınları arasındaki yerini aldı.

Her ne kadar çok anlaşamazsakta komşumuzdaki bu yangın içimizi acıtıyor,doğanın  ve insanların ölmesi çok üzüntü veriyor....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2007, 08:35:16 »

hocam aynen söylediklerinize katılıyorum komşuluk ilişkilerimiz iyi olmasada doğal çevrenin bu şekilde tahrib olması insanın yüreğini sızlatıyor.ayrıca bulgaristan da çıkan bir yangında edirne ye sıçramış anlıycağınız ciğerlerimiz cayır cayır yanıyor,Allah yardımcımız olsun

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2007, 08:46:56 »

çok yazık. birkaç yerde aynı anda çıkması kasıt mı var süphesini güçlü kılıyor.
Edirne'ye sıçrayan yangın kontrol altına alınmış çok şükür.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2007, 08:57:00 »

dehset verici bir sey allahım korusun bilgilendirme için tesekkürler
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2007, 09:13:49 »

Eğer bu yangınlar (ki durum öyle gösteriyor) kasıtlı olarak birileri tarafından  çıkartılmışsa bunu yapan yada yapanların insanlığı hiç kalmamış demektir.İnsan şu görüntüleri izlerken bile irkiliyor.Yangını yaşayanlar ne yapsın.
ahmet bilal enes
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2007, 10:41:25 »

küresel ısınma acı yüzünü gösterdi ( aşırı kuraklık bitkilerin kozalak ve diğer parçalarını çok fazla kuruttuğu için yanma gücü ve etrafa sıçrama gücünü artırır.) ama asıl canavar yüzlü şahıslar gerçek yüzünü gösterdi. aceba yılda kaç ağaç dikiyoruz ki binlerce dönüm araziyi yakıyoruz. bunun önüne nasıl geçilir bilmiyorum. eğitim diyeceğim ama haberlerde doktora amaçlı çalışma yapan bi grubun çıkardığı yangını düşünüp şüpheye kapılıyorum. kanunları değiştirelim diyecem. ama ülkemiz insanları içinde yasakları delmeyi seven insan sayısını düşününce karamsarlığa kapılıyorum. şunu çok iyi biliyorum tüm coğrafyacılar aynı zamanda dolaylı olarak doğa gönüllüleridir. ben bu yıl okuldaki ödev, proje, sosyal etkinliklerimde ağaç dikmeye, ormanları koruyucu çalışmalara ağırlık vereceğim tabii bu arada kuraklık ve susuzluk hiç "es" geçilecek konu değil. arkadaşıma bilgilendirmesi için teşekkür ediyorum. yinede okullarda bu konuya hassasiyetle yaklaşılması için herkesin çalışma yapmasını bekliyorum iyi çalışmalar

öldürmeyen acı güçlendirir. (Niche)
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2007, 15:59:55 »

cahil insanların bizim çok üzüldüğümüz konularda neler yapabileceğini anlamak için şu haber önemli:

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=31929

can_42
Deneyimli Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 27 Ağustos 2007, 17:36:53 »

Yetkililer umarım hız şekilde gerekli önlemleri alırlar ve bu dehşet sahnesinin önüne giçilir diye umut ediyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic