Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye'ye Rusya şoku!  (Okunma Sayısı 7420 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Haziran 2008, 13:26:00 »

Rusya Türkiye'den sebze-meyve ithalatını yasakladı. Trabzon Limanı durdu. Bakanlar kurulunda şuanda yasak konuşuluyor.
   Rusya'dan Türk sebze-meyve ihracatçılarına iki gün önce kötü haber gelmişti.Rusya, Türkiye'den tarım ürünleri ithalatını 7 hazirandan geçerli olmak üzere yasakladığını açıkladı.
Açıklama yapan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, yasağın siyasi bir durum olduğunu ifade ederek, görüşmeler neticesinde olumlu bir sonuç alacaklarını söyledi.
Gürdoğan açıklamasında, “Şuanda Bakanlar kurulunda toplantı var. Biz Başbakan'a bu konuyu ilettik. Kürşat Tüzmen ile de görüştük.  İhracatçıları konuyla ilgili bilgilendirdik. 7 haziran'a kadar ihracata devam edebilecekler. Bu işte panik yaparsak daha kötü olur.
Her ne kadar ilaç kalıntı diyorlarsa da bu yasağın nedeni siyasidir. Rusya'yla olan ilişkilerin yeteri derecede iyi olmamasından, Gürcistan'la olan ilişkilerimizin iyi olmasından kaynaklanıyor. Bütün Trabzon milletvekilleri ile görüştüm. Bakanlar kurulunun şuan ki toplantısında bu konu konuşuluyor.
Trabzon'dan ihracat yapan 13 gemi durdu, 200 bin ton yaş meyve sebze ithalatımız var. 2 YTL olan domates 2 kuruşa düşer. Bu olay büyük bir olaydır. Türkiye'nin Rusya'dan doğalgaz ithalatı var. Rusya'nın iyi bir müşterisiyiz. Neticede eskisi gibi düzeleceğine inanıyoruz. Görüşmeler devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Rusya, Türkiye'den gelen ürünlerde yüksek dozda tarımsal ilaç tespit edildiğini belirterek yasak getirmişti.

Kaynak: Haber61.net

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2008, 13:36:56 »

Rusya Türkiye'den sebze-meyve ithalatını yasakladı. Trabzon Limanı durdu. Bakanlar kurulunda şuanda yasak konuşuluyor.
   Rusya'dan Türk sebze-meyve ihracatçılarına iki gün önce kötü haber gelmişti.Rusya, Türkiye'den tarım ürünleri ithalatını 7 hazirandan geçerli olmak üzere yasakladığını açıkladı.
Açıklama yapan Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, yasağın siyasi bir durum olduğunu ifade ederek, görüşmeler neticesinde olumlu bir sonuç alacaklarını söyledi.
Gürdoğan açıklamasında, “Şuanda Bakanlar kurulunda toplantı var. Biz Başbakan'a bu konuyu ilettik. Kürşat Tüzmen ile de görüştük.  İhracatçıları konuyla ilgili bilgilendirdik. 7 haziran'a kadar ihracata devam edebilecekler. Bu işte panik yaparsak daha kötü olur.
Her ne kadar ilaç kalıntı diyorlarsa da bu yasağın nedeni siyasidir. Rusya'yla olan ilişkilerin yeteri derecede iyi olmamasından, Gürcistan'la olan ilişkilerimizin iyi olmasından kaynaklanıyor. Bütün Trabzon milletvekilleri ile görüştüm. Bakanlar kurulunun şuan ki toplantısında bu konu konuşuluyor.
Trabzon'dan ihracat yapan 13 gemi durdu, 200 bin ton yaş meyve sebze ithalatımız var. 2 YTL olan domates 2 kuruşa düşer. Bu olay büyük bir olaydır. Türkiye'nin Rusya'dan doğalgaz ithalatı var. Rusya'nın iyi bir müşterisiyiz. Neticede eskisi gibi düzeleceğine inanıyoruz. Görüşmeler devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Rusya, Türkiye'den gelen ürünlerde yüksek dozda tarımsal ilaç tespit edildiğini belirterek yasak getirmişti.

Kaynak: Haber61.net

Bu kaçıncı yavvvvvvvvvv!!!!!!!!

Dünyayı güzellik kurtaracak...
talveg
Deneyimli Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2008, 13:41:40 »

Tarımı etkileyen faktörlerin en önemlisi işte PAZARLAMA. En iyi hıyarı üretsen bile satamıyorsan üretmenin anlamı yok.
karakaya291
Sürekli Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2008, 13:44:49 »

Adanas hocam çok fanatik yetişmissiniz.Her yolu aynı kapıya getiriyorsunuz.
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2008, 13:45:40 »

Üretici duman oldu demektir, tüketici yaşadı..

Tarımda izlediğimiz yanlış politikalar ve ülke yöneticilerinin beceriksizliği bu sonu hazırladı..

yanlış anlamayın ama yaptığınız her yorum ne işse siyaset kokuyor. rusyanın bizden sebze meyve almak istememelerinin nedeni aracı kişilerin yaptığı hilelerdir.

gökten taş yağsa birilerinden bileceksiniz.

Allah sonumuzu hayır etsin

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2008, 13:50:56 »

Ülke yöneticileri hiç de beceriksiz değil adanas hocam.
 İMF`nin emirlerini harfiyyen ve büyük bir beceriyle yerine getiriyorlar.  Daha öncekiler gibi...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2008, 14:06:31 »

Rusya'nın thalatı durdurmasının nedeni üreticilerin ya da aracıların yaptıkları hilelerdir. Sonuçta adamlar halkının sağlığını düşünüyor. Garip karşılamamak lazım.
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2008, 14:34:22 »

Üretici duman oldu demektir, tüketici yaşadı..

Tarımda izlediğimiz yanlış politikalar ve ülke yöneticilerinin beceriksizliği bu sonu hazırladı..

yanlış anlamayın ama yaptığınız her yorum ne işse siyaset kokuyor. rusyanın bizden sebze meyve almak istememelerinin nedeni aracı kişilerin yaptığı hilelerdir.

gökten taş yağsa birilerinden bileceksiniz.

Allah sonumuzu hayır etsin
size canı gönülden katılıyorum hocam

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2008, 14:42:38 »

sonra aklıma geldi bizde şu mavi akım sebebiyle yaptığımız anlaşmayı gözden geçiremezmiyiz acaba

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2008, 18:32:38 »

hocam bu ülkede kimlerin ne yaptığı ortadadır. bunu sürekli vurgulamanız site içeriğine ters olduğunu düşünüyorum.
halk artık bilinçsiz değil.
halk hata  yapanları elbet cezalandırır.ve nitekim cezalandırıyorda.
ama sizin meydana gelen her olumsuzluğu da bir zümre yada gruba mal etmenizde hiç hoşuma gitmiyor.
ayrıca oy verme hakkımı aldım alalı yanılmıyorsan 10 dan fazla seçim oldu ve hiçbir zaman oy kullanmadım. herhangi bir partinin de taraftarı değilim.

tarafsızlığımla sizinle siyaseti tartışacak halim de yok.

iki şeyi iyi bilirim:

birincisi haddimi bilirim
ikincisi herşeyi bileni bilirim.

[Konfüçyüs]
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2008, 18:38:51 »

Adanas hocam,düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum.Maalesef bizim toplumda benim hırsızım iyidir!mantığı var....Tabiki bu ülkede bu zamana kadar yapılan iyi veya kötü işlerden bizleri yöneten siyasiler sorumlu...Ben çok iyi hatırlıyorum,bundan 20 yıl öncede Türkiye'de aynı sorunlar tartışılıyodu...Aynı sorunlar vardı.....İşsizlik,yoksulluk,yalan,talan,hortumculuk,terör v.s.
Geriye baktığımızda bir arpa boyu yol alamadığımızı görüyoruz!
Hani nerede Atatürk'ün çağdaş uygarlık düzeyine erişmek!!!!
Çağdaş ülkeler nerede,biz neredeyiz...Evet yerimiz belli...Onlar birinci ligde,biz üçüncü ligdeyiz..
Şunu hepimiz çok iyi kavramalıyız..Kim olursa olsun iyi bir iş yaparsa onu takdir etmeliyiz,kim kötü iş yaparsa onu yargılamalıyız..Kötüye kötü;iyiye iyi.....
Araştıran,düşünen,eleştiren,tarafsız,dürüst ve de kral çıplak diyebilen bir toplum dileklerimle....
Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2008, 18:41:16 »

halk hata  yapanları elbet cezalandırır.ve nitekim cezalandırıyorda.

[Konfüçyüs]
Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 02 Haziran 2008, 18:50:49 »

son bişey söylemek istiyorum.

Almanya ve Japonya 2. dünya savaşından sonra neredeyse haritadan silinecklerdi. bu iki ülkenin bugün dünyanın 2 ve 3 numaralı ülkeleri olmalarında siyasetçilerin ne kadar; halkın ne kadar payı vardı sizce.

EĞİTİM ŞART.

sagı bizden hocam

[Konfüçyüs]
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 02 Haziran 2008, 18:54:40 »

Arkadaşlar bu sitede siyaset işin içine sokulduğunda bunun arkası gelmiyor.
Lütfen sizden ricam olayları Coğrafya açısından değerlendirelim.
Birbirimizi kırmayalım.Teşekkürler...

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 02 Haziran 2008, 21:16:16 »

Arkadaşlar bu sitede siyaset işin içine sokulduğunda bunun arkası gelmiyor.
Lütfen sizden ricam olayları Coğrafya açısından değerlendirelim.
Birbirimizi kırmayalım.Teşekkürler...

sayın hocama katılıyorum her yorum diğerinden daha da ağır oluyor birbirimizi kırmaya gerek yok.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic