Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 20 bin öğretmen kontenjanı belirlendi  (Okunma Sayısı 6317 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Ağustos 2007, 10:28:31 »

20 bin öğretmen kontenjanı belirlendi

MEB'nın ağustos ayı içinde atamasını yapacağı 10 bin kadrolu ve 10 bin de sözleşmeli olmak üzere toplam 20 bin öğretmenin kontenjan dağılımı belli oldu. En çok öğretmen alımı sınıf öğretmenliği branşından olacak. 

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) Ağustos ayı içinde atamasını yapacağı 10 bin kadrolu ve 10 bin de sözleşmeli olmak üzere toplam 20 bin öğretmenin kontenjan dağılımı belli oldu. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, belirlenen kontenjanlar kadrolu, sözleşmeli verilen kontenjanlar ile milli sporcular ile açıktan atama ve kurumlararası atama kontenjanlarından oluşuyor. Buna göre, 28 branştan öğretmen alımı yapılacak.

Kadrolu ve sözleşmeli olarak en çok öğretmen sınıf öğretmenliği branşından olacak. Buna göre, bin 690 kadrolu, 2 bin 500 sözleşmeli sınıf öğretmeni alınacak. Kadrolu öğretmenler için verilen kontenjanlarda ikinci sırayı bin 590 öğretmenle İngilizce, üçüncülüğü ise 790 öğretmenle Türkçe branşı alıyor. Sözleşmeli öğretmen için ayrılan kontenjanlarda ise ikinci sırada bin 600 öğretmenle Türkçe, üçüncü sırada da 950 öğretmenle Okul Öncesi Öğretmenliği bulunuyor.

MEB'in atama yapacağı branşlar ve kontenjanları şöyle:

Kadrolu verilen kontenjanlar için:

Sınıf öğretmenliği-1690 kişi, Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği-400 kişi, İngilizce-1590 kişi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-600 kişi, Teknoloji ve Tasarım-245 kişi, Bilgisayar-700 kişi, Rehber Öğretmen-100 kişi, Beden Eğitimi-245 kişi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği-600 kişi, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi-485 kişi, Türkçe-790 kişi, Müzik-150 kişi, Sosyal Bilgiler-350 kişi, Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar-150 kişi Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği-70 kişi, Türk Dili ve Edebiyatı-400 kişi, Coğrafya-350 kişi, Biyoloji-40 kişi, Tarih-150 kişi, Felsefe-50 kişi, İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-15 kişi, Matematik-30 kişi, İ.H.L. Meslek Dersleri Arapça-10 kişi, Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-10 kişi, İ.H.L. Meslek Dersleri-30 kişi, Kimya-30 kişi, Sanat Tarihi-5 kişi ve Fizik-15 kişi.

-Sözleşmeli verilen kontenjanlar için:

Sınıf öğretmenliği-2500 kişi, Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği-950 kişi, İngilizce-400 kişi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-700 kişi, Teknoloji ve Tasarım-350 kişi, Bilgisayar-500 kişi, Rehber Öğretmen-300 kişi, Beden Eğitimi-450 kişi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği-800 kişi, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi-500 kişi, Türkçe-1600 kişi, Müzik-245 kişi, Sosyal Bilgiler-395 kişi, Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar-245 kişi, Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği-30 kişi,İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-15 kişi, Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-20 kişi. -Açıktan atama için: Sınıf öğretmenliği-20 kişi, Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği-15 kişi, İngilizce-25 kişi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-10 kişi, Teknoloji ve Tasarım-10 kişi, Bilgisayar-10 kişi, Rehber Öğretmen-30 kişi, Beden Eğitimi-5 kişi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği-20 kişi, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi-10 kişi, Türkçe-20 kişi, Müzik-10 kişi, Sosyal Bilgiler-10 kişi, Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar-10 kişi, Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği-2 kişi, Türk Dili ve Edebiyatı-10 kişi, Coğrafya-10 kişi, Biyoloji-2 kişi, Tarih-5 kişi, Felsefe, İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği, Matematik, İ.H.L. Meslek Dersleri Arapça, Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği, İ.H.L. Meslek Dersleri, Kimya ve Fizik 2'şer kişi. -Kurumlararası atama için: Sınıf öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Teknoloji ve Tasarım, Bilgisayar, Rehber Öğretmen, Beden Eğitimi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi, Türkçe, Müzik, Sosyal Bilgiler, Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar, Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya, Tarih 5'er kişi, Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği, Biyoloji, Felsefe, Matematik, Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği, İ.H.L. Meslek Dersleri, Kimya 2'şer kişi, İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-1 kişi. -Milli Sporcu için: Beden Eğitim-350 kişi.''

haber7.com dan alıntı

Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2007, 10:48:53 »

Coğrafya için 350 rakamı gerçekten son 4-5 yıldır görülmemiş bir rakam yeni atanacak arkadaşlara hayırlı olsun diyorum.Atanmış biri olarak bu rakamı görünce kendim atanacak gibi sevindim.Atanacak arkadaşlara tekrar hayırlı olsun.
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2007, 12:41:59 »

Coğrafya branşına 350 kişi atanması sevindirici.Konya ili Ilgın ilçesi ILGIN LİSESİ'ni tercih etmelerini,
tavsiye ederim.Birlikte çalışırız.İlçemiz Konya'ya 85Km.Kaplıcası,gölü,hitit,selçuklu,osmanlı tarihi kalıntıları ile eşsiz bir ilçe.  tüm branştaşların gözönünde bulundurmaları dileğiyle....
esengül
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2007, 18:13:48 »

teşekkürler öğretmenim. iki saattir personelden bunlara ulaşmaya çalışıyorum yoğunluk fazla olduğu için açılmıyor. coğrafya 350 kişi. umarım bu sefer şansımız döner. teşekkürler tekrar

Analardır adam eden adamı
aydınlıklardır önümüzde gider.
Sizi de bir ana doğurmadı mı?
Analara kıymayın efendiler.
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2007, 19:11:48 »

her tarafta açık var.yeni sistemde ders sayımızda artmıştı herkese hayırlı olsun
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2007, 23:38:52 »

Öğretmen atamaları 22 Ağustos'ta yapılacak

Tarih: 03.08.2007
 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 bini kadrolu, 10 bini sözleşmeli 20 bin öğretmenin atamasını 22 Ağustos 2007'de yapacak. Başvurular 8-19 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Branşlara göre taban puanlar ise şöyle:

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı basın açıklamasına göre eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere ilk atama biçimiyle 28 alandan 9 bin 300 ilk atama, açıktan atama ve açıktan ilk atama biçimiyle 27 alandan 250, kurumlar arası ilk atama ve kurumlar arası yeniden atama biçimiyle 25 alandan 100, Beden Eğitimi alanına milli sporcu olanlardan sınavsız 350 olmak üzere toplam 10 bin kadroya atama yapılacak. Yoğun ihtiyaç bulunan 17 alandan toplam 10 bin kontenjana sözleşmeli öğretmenlik için de başvuru alınacak.

Atama için öğretmen adayları başvurularını 8-19 Ağustos 2007 tarihleri arasında yapacaklar. 20 bin kadroya öğretmen atamaları ise 22 Ağustos 2007 tarihinde gerçekleştirilecek.
Başvuruya ilişkin bilgiler MEB'in ''http://personel.meb.gov.tr'' internet adresinde yayınlanacak olan ''2007-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu''nda yer alacak.

MEB'in atama yapacağı branşlar, kontenjanları ve taban puanları şöyle:

''Beden Eğitimi (1055 kişi-73 puan), Bilgisayar (1215 kişi-65 puan), Biyoloji (44 kişi-89 puan), Coğrafya (365 kişi 76 puan), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (1315 kişi-72 puan), Felsefe (54 kişi-84 puan), Fen Bilgisi/Fen ve Teknoloji (1000 kişi-85 puan), Fizik (17 kişi-91 puan), Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği (34 kişi-50 puan),İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri (34 kişi-84 puan), İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri Arapça (12 kişi-72 puan), İlköğretim Matematik (1425 kişi-72 puan), İngilizce (2020 kişi-68 puan), İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği (33 kişi-66 puan), Kimya (34 kişi-90 puan), Matematik (34 kişi-93 puan), Müzik (410 kişi-58 puan), Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi ve Eğitim Öğretmenliği (1370 kişi-69 puan), Rehber Öğretmen (435 kişi-72 puan), Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar (410 kişi-69 puan), Sanat Tarihi (5 kişi-81 puan), Sınıf Öğretmenliği (4215 kişi-78 puan), Sosyal Bilgiler (760 kişi-80 puan), Tarih (160 kişi-83 puan), Teknoloji ve Tasarım (610 kişi-50 puan), Türk Dili ve Edebiyatı/Dil ve Anlatım/Türk Edebiyatı (415 kişi-81 puan), Türkçe (2415 kişi-67 puan), Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği (104 kişi-61 puan).''

Ayrıca bakanlığın sözleşmeli öğretmenler, branşlar, kontenjanlar ve taban puanlar tablosu için http://personel.meb.gov.tr/upload/2007_2_BASIN_ACIKLAMASI.pdf linkine tıklayabilirsiniz.

tüm ögretmen adaylarımıza hayırlı ugurlu olması temennisi ile...
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2007, 18:47:13 »

meb 10bin yeni kadro daha açacak

Milli Eğitim Bakanlığı yeni dönemde 20 bin öğretmen atayacak. Atamalar için başvurular 9 Ağustos Perşembe günü başlıyor. 20 bin öğretmenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl içinde 10 bin yeni kadro daha açacak.
07.08.2007 16:29

Milli Eğitim Bakanlığı 2007-2008 eğitim öğretim dönemi hazırlıklarına öğretmen atamalarıyla başladı.

Bakanlık 20 bin öğretmen alacak. Bunlardan 10 bini sözleşmeli olacak. En çok atama sınıf öğretmenliğine yapılacak. Sınıf öğretmenliğini Türkçe, Matematik ve İngilizce branşları izleyecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak.

Peki, alınacak 20 bin öğretmen ihtiyacı karşılayacak mı? CNN TÜRK'ün sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, öğretmen açığı olan okullara yıl sonuna kadar 10 bin yeni öğrtemenin daha atanacağını açıkladı.

Okullar açıldıktan sonra ihtiyaç belirlenecek. Yıl sonuna kadar 10 bin yeni öğretmen atanacak.

Bakanlığın teknik eğitim öğretmenleri için kontenjan açmaması buna karşılık bin 300 yeni din kültürü öğretmeni alınacak olması beraberinde tartışmaları da getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na göre, bu durum arz talep dengesinden kaynaklanıyor.

Remzi Kaya, katsayı uygulaması nedeniyle öğrencilerin meslek liselerini tercih etmediğini belirterek “Bu nedenle öğretmene de ihtiyaç duyulmuyor” dedi.

Kaya “Burada öğrenci olmadığı için öğretmenlerin dersi boş geçmektedir. Norm fazlası dediğimiz konuma gelmiş meslek lisesi öğretmenleri var” diye konuştu.

Bakanlık bu yıl tüm öğretmen atamalarını ve tayinleri 31 Ağustos'a kadar bitirecek. 3 Eylül’den itibaren öğretmenlerin yeni görev yerlerine gitmesi planlanıyor.

cnntürk
cmlysl
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2007, 21:45:01 »

Taban puan düşmüş hemde alınacak öğretmen sayısı artmış. Umarım atama bekleyen meslektaşlarımız için hayırlı olur.ben 98 de mezun olmuştum ve 2 yıl beklemiştim çok sıkıntılı bir durum.istanbul yazmayın arkadaşlar biz kaçmaya çalışıyoruz burdan.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2007, 22:46:57 »

Hayırlısı olsun.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic