Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Telekom'dan internet indirimi  (Okunma Sayısı 3321 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Ağustos 2007, 10:37:13 »

Türk Telekom daha ucuza çok daha hızlı internetin yolunu açtı. Yeni tariflere göre toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45’e varan oranlarda indirime gidildi. 

Türk Telekom, toptan ADSL fiyatlarını indirdi ve daha ucuza çok daha hızlı internetin yolunu açtı. Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tariflere göre toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45’e varan oranlarda indirime gidildi. İnternet servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranlarda düşüren bu adım ile internet daha ucuz hale geldi.

Yapılan ADSL tarife değişikliği ile;

• Limitsiz Toptan Tarifede, 512 Kbps’de % 38, 1 Mbps’de % 44, 2 Mbps’de % 45,
• Veri Akış Erişimi Tarifelerinde, 512 Kbps’de % 40, 1 Mbps’de % 43,
• 2 Mbps’de % 36 oranlarında indirime gidildi.

2 YENİ HIZ SEÇENEĞİ

Yeni toptan ADSL tarifeleri ile internetteki büyük ucuzlamanın yanında maksimum hızda iki kat artış oldu.

• Tarife paketlerine 4 Mbps limitsiz ve 2 Mbps 6G limitli olmak üzere 2 yeni seçenek eklendi.
• 256 Kbps hız seçeneği yürürlükten kaldırılmış, minimum hız 512 Kbps’ye yükseltildi.

SEKTÖRE REKABET DESTEĞİ

Türk Telekom, ADSL toptan satış indirimlerinin yanı sıra Veri Akış Erişiminde de limitli tarife uygulamasına geçti. Böylece, sektörde faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı şirketlere hizmetlerini çeşitlendirme ve daha ucuza maletme olanağı sağlanmış oldu.

Yeni toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifeleri konusunda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany; "Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tarifeler ile internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. Tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz.” açıklamasında bulundu.

haber7.com dan alıntı

baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2007, 10:58:52 »

hocam bilgilendirme için teşekkürler, ancak nedense(!) bu kuruma hiç güvenmiyorum. altında başka birşey vardır mutlaka.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2007, 11:05:37 »

Bu indirim bizim gibi kotalı abaoneleri tam olarak nasıl etkileyecek bilen var mı?

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
dipteyim
Üye
**

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2007, 11:16:38 »

Kotalı abonelerde sadece fiyat indirimi var sanırım. Hız ve limit değişikliği yapılmamış. Fiyatlardaki indirimler ise sadece oran olarak belirtilmiş. Yeni fiyatların ne olacağı ile ilgili bir bilgi verilmemiş. Nedense benim de bu kuruma hiç güvenim yok. Mutlaka kaşıkla verip kepçeyle alır. Hâlâ kota ile giriyoruz internete, dünyanın parasını veriyoruz hem de. Nasıl bir çağdaşlık ki bu?

Türkçem, ses bayrağım. Fâzıl Hüsnü Dağlarca

Türkçemize sahip çıkalım.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2007, 12:28:23 »

Yine ali cengiz oyunu olmasın.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2007, 16:10:43 »

hocam bilgilendirme için teşekkürler, ancak nedense(!) bu kuruma hiç güvenmiyorum. altında başka birşey vardır mutlaka.

kesinlikle hocama katılıyorum inanmıyorum güvenmiyorum
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2007, 19:08:04 »

Aynen inanmıyorum, güvenmiyorum.
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2007, 15:31:12 »

http://www.ttnet.net.tr/adslucret.htm

yeni fiyat tarifesine burdan ulaşabilirsiniz

cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2007, 22:27:54 »

teşekkürler murat hocam inşallah gerçekleşir. ama benim esas rahatsız olduğum konu ev telefonlarındaki vergi ve aylık ödemeler.
adsl kullanıp keşke ev telefonu kullanmayabilsek. ben ev telefonunu hemen iptal ettirirdim.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic