Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Trolle Avlanmaya Karşı e-imza Kampanyası  (Okunma Sayısı 1348 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« : 16 Temmuz 2008, 13:29:45 »

Trolle avlanmaya karşı e-imza kampanyası başlatan ''www.balikavinda.com'' internet sitesi sahibi Serdar Ergüven, ''5-10 sene sonra yiyecek balık bulamayabiliriz'' dedi.

Ergüven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir ay önce trolle avlanmaya karşı bir e-imza kampanyası başlattıklarını, "www.trolehayir.com" internet sitesine trole karşı çıkan deniz severleri destek vermeye çağırdı.

Özellikle dip trolün denizdeki canlıları olumsuz etkilediğine dikkati çeken Ergüven, şunları kaydetti:

"Trol dipten çekildiği zaman bütün yuvaları, yarar yaramaz bütün canlıları alıyor. Üstten çekilen trolün bize zararı yok, hatta denize ve canlıya yararı bile var. Dip trolü bütün doğayı üste çıkarıyor. Dip trolle yakalana küçük yavruların çoğu tekrar denize atılıyor. Denizin yaşantısı yok ediliyor."

İmza kampanyasının ellerinden gelince sürdüreceklerini kaydeden Ergüven, trole karşı en ufak bir yasağın gelmesinin toplum için faydalı olacağını kaydetti. Ergüven, "5-10 sene yiyecek balık bulamayabiliriz. Balığın yakalanması denizin dibini mahvederek yapılmamalı. Bu işlemler bir çok balık neslinin tükenmesine yol açıyor" dedi.

hayvanhaber.blogcu.com/12362731

Emeğe Saygı
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2008, 14:38:12 »

Hocam bilgilendirme için teşekkürler.Kampanyaya katıldım.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2008, 19:12:42 »

Hocam duyarlılığınız için teşekkürler.Ben de hemen oyumu kullandım.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic