Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Skandal! Apo Ders Kitaplarına Girdi!  (Okunma Sayısı 5355 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Eylül 2008, 14:13:17 »

Başbuğ: Öcalan'lı kitap için gereken yapılacak

ANKA

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ilköğretim okulu 8. sınıf ders kitabında terör örgütü başı Abdullah Öcalan’ın resmine ve ismine yer verilmesinin “dikkatlerini çektiğini” belirtti ve “gereğini yapacağız” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ bugün televizyon ve haber ajanslarının yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda ağırlıklı olarak terörle mücadele konusunda medyanın önemi ve rolünü anlatan Orgeneral Başbuğ haberlerde terör örgütü yöneticilerinin resim isim ve seslerinin verilmesinin terörle mücadeledeki olumsuz etkisini anlattı.
Orgeneral Başbuğ bu açıklamasından sonra bir gazetecinin “Siz terör örgütünün üyelerinin resim isim ve seslerinin verilmesini istemiyorsunuz ama ders kitabında Öcalan’ın resmi ve adı var” hatırlatması üzerine şöyle dedi: “O dikkatimizi çekti. İnceliyoruz. Gereğini yapacağız.”

Bu yıl ilköğretim müfredatlarının yenilenmesi projesi kapsamında değiştirilen 8. sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitabında “bebek katili" “terörist başı" Abdullah Öcalan’ın yakalanması anlatılmış ve ders kitabında Öcalan’ın resmine yer verilmişti. Bu durum eğitim sendikaları ile eğitim camiasının tepkisini çekmişti.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2008, 16:10:06 »

hmmm aslında talim terbiye nasıl görmemiiş..

Nazik olmakla dil aşınmaz.
maksimus
Deneyimli Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2008, 16:45:52 »

Gereğini yapmak genelkurmayın değil milli eğitim bakanlığının görevidir. En azından demokratik ülkelerde böyledir.
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2008, 17:45:17 »

onlar meşguller bu sıralarda herhalde!!!!!!!!!!!!!!
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2008, 18:05:03 »

Kitabı görmek lazım.Aponun yakalanışını anlatıyor diyor.Yakalanış anını göstermek terör örgütü için psikilojiyi bozan bir şey olsa gerek.

Yoksa burada yakalanış resmini  görenlerin mi psikolojisi bozuldu acaba???

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
gokhans
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2008, 20:55:49 »

Ders kitaplarında anlatılacak öğretilecek herşey bitti de bir tek bu mu kaldı?Yoo kimse bu işi hafife almasın.Boşverin denilecek veya kayıtsız kalınacak bir durum değil...
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2008, 21:48:13 »

Ders kitaplarında anlatılacak öğretilecek herşey bitti de bir tek bu mu kaldı?Yoo kimse bu işi hafife almasın.Boşverin denilecek veya kayıtsız kalınacak bir durum değil...
haklısınız hocam. katılıyorum.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2008, 05:05:40 »

reklamın iyisi ve kötüsü olmaz başka konunu kalmadı anlatacak veya bilinmesi gerekecek bu konunun kitaplara geçmesine sebep olanları şiddetle kınıyorum

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
alpaycan
Yeni Üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2008, 20:28:53 »

YAZIKLAR OKSUN!BU HATAYI YAPANLARA...SLOGANLARINI DA İLAVE ETSELERDİ...
TUĞŞAT
Üye
**

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2008, 00:11:45 »

Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2008, 00:13:31 »

http://www.meb.gov.tr/haberler/haberayrinti_basinaciklama.asp?ID=1394
Konu ilgili olarak MEB'in basın açıklaması!

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 20 Eylül 2008, 06:08:10 »

aponun reklamını yapmakta bize aldı.ah ah ne diyeyim hocam.hepsi bilinçli yapılıyor.ne apolar var içimizde.Allah hepsinin belasını versin.inşallah cehennemde cayır cayır yanarlar.kurban olsunlar onlar islamiyete.

Kayracan
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 20 Eylül 2008, 08:50:30 »

Apo denilen şerefsiz yakında bu ülkede milletvekili olursa şaşırmayacağım. Dışarıda yakında zaten elini kolunu sallayarak gezecek te iş yine millete düşecek. Cezasını biz vereceğiz.
zaferkarakuş
Yeni üye
*

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 20 Eylül 2008, 18:30:39 »

Bölücübaşının ders kitaplarında adı ve resminin olduğuna dair çıkan haberlerle ilgili basın açıklaması

Genelkurmay Başkanı Sayın Orgeneral İlker BAŞBUĞ'un 17.09.2008 tarihinde televizyon temsilcileriyle gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısında sorulan bir soruyla ilgili yapılan tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklama gereği duyulmuştur.

1. Her yıl eğitim öğretim yılı başlangıcından itibaren bazı kurumlar, gazeteler ve eğitim sendikaları, okullarda öğrencilere dağıtılan kitapları incelerler ve kendi siyasi görüşlerine aykırı fikir ya da ifadeleri cımbızla çekerek haber yaparlar.

2. Bu sene de dağıtılan kitapları kendi siyasi görüşü çerçevesinde inceleyen bir eğitim sendikası, (Türk Eğitim-Sen) birkaç gün önce medya kuruluşlarına, yaptığı açıklamada okul kitaplarında bölücübaşının adının bulunduğunu iddia etti.

3. Ne var ki, bu kadar saçma sapan bir konu, Genelkurmay Başkanı Sayın Orgeneral İlker BAŞBUĞ'un basını bilgilendirme toplantısında bir televizyoncu tarafından (Sayın Hulki CEVİZOĞLU), "İlköğretim Kitaplarında Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın isminin ve resminin yayınlanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sorulabilmiştir.

4. Bu iddia Bakanlığımızca yalanlanmıştır. Kitap bir tarih kitabıdır. Yakın tarihin önemli olayları anlatılmaktadır. "1990'lı  yılların en önemli olaylarından biri de Suriye'de saklanan bölücübaşının 1999'da Kenya'da yakalanarak  Türkiye'ye getirilmesidir" şeklindedir. Görüleceği üzere kitapta ne resim ne de isim kullanılmamıştır.

5. Sendikanın açıklamalarını medya da ciddiye almamış ve açıklamalar birkaç yayın kuruluşu dışında kabul görmemiştir.

6. Olayı büyütmek isteyenlerce zaman zaman farklı ortamlarda gündeme taşınmak istenmesi karşısında bu açıklama yapılmıştır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Basın ve Halkla
İlişkiler Müşavirliği

murat5353
Yeni Üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 20 Eylül 2008, 18:37:35 »

kitabı görmeden böle bi yorum yapmak doğru değil ama belki diğer  bölücü örgüt üyelerine ibret olsun diye yayınlamıs olabilirler
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic