Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: pariste şehrin göbeğinde ermeni soykırımı anıtı  (Okunma Sayısı 2892 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
elifim
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 30 Ağustos 2007, 22:52:22 »

arkadaşlar tatilde parise gittim.en çok ilgimi çeken görüntülerden birisi ermeni soykırımı anısına yapılmış bu heykel oldu.(tabi birde kirli sokaklar ve iğrenç yemekler)şuan emre kongarın tarihimizle yüzleşmek adlı kitabını okuyorum.ermeni soykırımı hiçte bize anlatılanlar,fransızların dikte ettirdiği ve benim daha önce düşündüğüm;'savaş esnasında mutlaka bu tip olaylar olur'gibi değilmiş aslında.bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.zaman içerisinde çektiğim diğer fotolarıda sizlerle paylaşmak istiyorum.umarım işinize yarar.

Taş yeşermez gelmiş de olsa nevbahar,                 Toprak ol da bak ne güller açar...                         Taş gibiydin,çok gönül yıktın yeter,                      Toprak ol da üstünde hoş güller biter.                   MEVLANA
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2007, 23:39:29 »

elifim
Vediğiniz bilgiler için teşekkürler. Coğrafyacılar olarak ülkeler hakkındaki en güzel bilgilileri oralarda bulabiliriz. Temnnim tüm coğrafyacıların bu imkanlara kavuşması.

Bu arada inşallah bu yazdıklarınız çeşitli polemiklere zemin hazırlamaz.

İyisimi bir moderatöler olarak hazır olalım arkadaşlar. Smiley

elifim
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2007, 14:10:11 »

hocam düşünceler çeşitlilikleri ile güzeldir.öğretmen olarak bunu en iyi bilmesi ve sindirmesi gerekenler bizleriz diye düşünüyorum ama siz yinede hazır olun(!)

Taş yeşermez gelmiş de olsa nevbahar,                 Toprak ol da bak ne güller açar...                         Taş gibiydin,çok gönül yıktın yeter,                      Toprak ol da üstünde hoş güller biter.                   MEVLANA
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2007, 15:11:08 »

Valla kitabı okudum.Çok farklı şeyler söylenmiyor orada.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
sting
Uzman Üye

Performans: 131
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2007, 15:28:27 »

Teşekkür ediyorum...

Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz... Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harabeden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. 1923 (Atatürk\'ün S.D. II, S. 127)
K.A.L.
azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2007, 16:26:56 »

Teşekkürler.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2007, 17:30:51 »

Ülkeler hakkındaki bilgileri bizzat o ülkeyi gezerek öğrenmek maalesef bizler için hayal Sami hocam,keşke öyle bir olanak olabilseydi her öğretmen bir evliya çelebi olurdu o zaman, ama gel görki ülkemizde geleceğin yöneticilerini yetiştiren öğretmenlere uygun görülen ücretle yurt içi gezileri bile her zaman mümkün olmuyor,Derya hocam tatilini fransada geçirmiş ,ne kadar güzel..bense tatilimi geçirmek için gideceğim yerde ne kadar masraf gider diye kırk defa hesap yaptım,doluya koydum almadı,boşa koydum dolmadı hesabı Smiley)))  Ermeni soykırımına gelince konuyu bulabildiğiniz en yaşlı insanlardan dinleyin onlar size olayı yaşayan  büyüklerinden dinlediklerini anlatacaklardır ...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2007, 20:27:59 »

Sözde ermeni soykırımı olayı artık günümüzde tarihi bir olay olmaktan çıkıp siyasi bir nitelik kazanmıştır.Soykırım olduğunu iddia eden ve bunu kabul eden devletlerin tarihlerine baktığınızda neden böyle davrandıklarını daha iyi anlayabiliriz.Kendi yanlış ve ayıplarını örtmek adına bu sözde ermeni soykırım iddialarını ısıtıp ısıtıp dünya kamuoyuna servis ediyorlar.Bu tür tutumların en güzel tarafı özellikle batılı devletlerin bize karşı olan düşüncelerinde bir değişiklik olmadığını görmektir.Bu durumda da biz öğretmenlere her zamanki gibi çok büyük görevler düşmekte.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic