Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÖSYM kabul etti ama, SEHVEN dedi.  (Okunma Sayısı 10994 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 13 Nisan 2011, 09:18:00 »

ÖSYM Başkanı'ndan öğrencilere mektup
ÖSYM Başkanı öğrencilere mektupta, "Sınavda şifreleme var, sehven yapıldı" dedi
ÖSYM, YGS'deki şifreli kopya iddiaları ile ilgili öğrencilere gönderdiği mektupta, sınavda "sehven" (yanlışlıkla) şifreleme yapıldığını kabul etti. //

ÖSYM BAŞKANI'NDAN İTİRAF
ÖSYM'nin şifre açıklaması, mektubun "Tüm adaylara verilen soru kitapçıklarında cevap seçeneklerinin dizilişi" başlıklı bölümünde yer aldı.

Mektupta şöyle denildi:

Tüm adaylara verilen soru kitapçıklarında sorunun doğru cevap seçeneği rastgele biçimde değiştirilirken, diğer seçeneklerin yerleri de ratgele değiştirilmesi gerekirdi. Ancak, geliştirilen yazılım çalıştırıldığında her soru için rastgele verilmesi gereken değerler sehven sıralı olarak verildiğinden, oluşturulan soru kitapçıklarında bazı sorularda en büyük değerli seçeneğin hemen sağındaki seçeneğin doğru cevap olması durumu ortaya çıkmıştır."
İşte o mektup...

EK BİLGİ;
sehven : ...!!!! 1."yanlışlıkla" anlamında kullanılan dilekçe sözcüğüdür. 2.adlî tutanakların olmazsa olmazlarından... 3.yanlışlıkla denilse kıyamet kopabilir korkusu yaratan sözcük. 4.abi bi yanlışlık oldu nun kendine güvenerek söylenmiş hali. 5.ülkemizde daha çok zevken yapılan yanlışlıklara verilen addır

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2011, 09:23:05 »

Bak Postacı Geliyor (Çocuk Şarkıları)

KORO:
Bak postacı geliyor
Selam veriyor
Herkes ona bakıyor
Merak ediyor

ÇOCUK:
Çok teşekkür ederim
Postacı sana
Pek sevinçli haberler
Getirdin bana

POSTACI:
Bu gün yalnız bu kadar
Darılmayınız
Yarın yine gelirim
Hoşçakalınız

KORO:
Haydi git güle güle
Uğurlar olsun
Ellerin dert görmesin
Kısmetle dolsun

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2011, 18:52:49 »

Eğitim-İş: ÖSYM bir mektupla kimseyi ikna edemeyecek
- Eğitim-İş Genel Başkan Vekili Levent Akça, ''Basının ve kamuoyunun vicdanında sorgulanan ÖSYM'nin bir mektupla kimseyi ikna edemeyeceğini'' belirtti.

Akça, yaptığı yazılı açıklamada, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren adaylara mektup gönderdiğini anımsatarak, mektuptaki ifadelerinin hala hiçbir noktayı aydınlatamadığını kaydetti.

Demir'in ''hatasını telafi etmeye çalışırken kafaları daha da karıştıracak söylemlerde bulunduğunu'' ifade eden Akça, sınav kitapçıklarının tamamı değerlendirilinceye ve sonuçları kamuoyuyla paylaşılıncaya kadar kuşkularının devam edeceğini belirtti.

Akça, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''ÖSYM Başkanı'nın kaleminden çıkma bu mektup, basının ve kamuoyunun duyduğu şüphe ve rahatsızlığın ÖSYM nazarında bir komplo teorisinden öteye gitmediğini göstermektedir. Oysa basının ve kamuoyunun vicdanında sorgulanan ÖSYM, bir mektupla kimseyi ikna edemeyecektir. Mektubunun son satırlarında ÖSYM Başkanı Demir, ÖSYM güvenilirliği konusunda şüphe duyan herkesi üniversite adaylarının heyecanını ve duyarlılığını suiistimal etmekle ve kamuoyunu karamsarlığa yöneltmekle suçlamaktadır. ÖSYM Sınav Uygulama Yönergesinin 'Sınav görevlileri'' başlıklı bölümünde 'ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavların en üst yetkilisi ve sorumlusu ÖSYM Başkanıdır' denilmektedir. Dolayısıyla ÖSYM Başkanı'nın sorumluluktan kaçmak gibi bir lüksü yoktur. Eğitim-İş olarak Cumhuriyet Başsavcılığı'na bulunduğumuz suç duyurusu, ÖSYM Başkanı'na sorumluluklarını hatırlatmanın ilk adımıdır. ÖSYM, şüphe içinde bıraktığı 1 milyon 700 bin gencini ve kamuoyunu bir mektupla tatmin edememiştir.''

nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2011, 18:56:10 »

Vali'den öğrencilere 'şifre' esprisi/ Video
Çorum Valisi Çakır, bir ilköğretim okulunu ziyaret etti ve sohbet ettiği öğrencilere bir de espri yaptı...

Çorum Valisi Nurullah Çakır, Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hediye ettiği 10 bilgisayarı teslim etmek üzere merkeze bağlı Abdalata Köyü İlköğretim Okulu'na gitti.

Öğrencilere bilgisayarları ve çeşitli hediyelerini veren Çakır, bir süre onlarla sohbet etti.

DHA'nın haberine göre; öğrencilere Haziran ayında yapılacak SBS öncesi moral vermek istediklerini söyleyen Çakır, "Moralinizin artması için yapmamızı istediğiniz başka bir şey var mı?" diye sordu.

Öğrencilerden yanıt gelmemesi üzerine "Siz bize 'Şunu yap, bizim moralimiz yerine gelecek' deyin. Mesela ne yapalım? Şifre veremeyiz ama bunu baştan söyleyeyim" diye espri yaptı.

kor_tv55
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2011, 19:22:59 »

offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff offffffffffffffffffffffffffff lan offfffffffffffffffffffffff of ...
zeybek43
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2011, 20:00:48 »

bu ne ön yargı yafff. .... bazılarına  ösym nin anahtarlarını verseler bunda da bir bit yeniği ver derler..kardeşim daha ne yapsın adamlar...yok diyorl işte...tüm kitapçıklar da yayınlandı..daha tatmin olmadınızmı.............
smiler
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2011, 21:44:41 »

Bu sınava şaibe bulaştı bir kez.
Zor temizlerler bu pisliği...
Şifre varsa birileri için vardır...
Çocukları sınava giren anne babalar bunu anlar mı?
Bu şifreler sınavdan önce kime verildi?
İnternetteki mod-medyan aramaları bile pisliğin boyutlarını ortaya koyuyor...
Boğazına kadar pislik...
smiler
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Nisan 2011, 21:48:42 »

Uğur DÜNDAR,  İnternette sınav öncesi mod medyan aramaları istatistiğini açıklıyor...

http://www.video13.net/ugur-dundar-sinavin-sifresi-mod-medyan/
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2011, 21:49:04 »

trilyonlarca para harcayarak güvenliği artırdılar ama bilgisayarda program yapabilecek adam gibi birini bulamamışlar. 3 ve 4 .sınıf matematik kitaplarındaki örüntü soruları dahi bu şifreden daha zor.Ne gerek vardı bunu yapmaya ..
smiler
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2011, 21:52:43 »

Güvenlik  artırılması işin göz boyama bölümüydü.
Bilerek yapıldı...
Dikkatler oraya çekildi...
Öte yandan mod medyan şifreleri gerekli yerlere iletildi...
İnternet aramaları bunu gösteriyor...
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 13 Nisan 2011, 22:45:07 »

Adamlar yok diyosa yoktur degilmi arkadaşlar niye tatmin olmuyosunuz.Hiç yakıştıramadım size hiç))))))))))))
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2011, 16:02:10 »

laktoz sana  neyin yakışıp yakışmadığını bilmiyorum ama .Ortada trilyonlar harcandı . bunuda mı yakıştıramayacaksın . Sınava giren biri olsan diyorum biri sana diyecek sınavda X var . inanki sewnin yakıştıramadığın beyninde X in küpü oluşur.
smiler
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2011, 18:41:05 »

ÖSYM'yi yönetenlere kimsenin güveni kalmamış...
Çok pis kokular geliyor, pisliğe bulaşmış, şaibe içinde bir sınav...
Polis okulu sınavında da, KPSS'de de böyle oldu...
Türkiye'nin en güvenilir kurumunu ne hale getirdiler?
Yazıklar olsun...
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2011, 21:04:05 »

Bence bunu yapanlar kesin yazar yada gazetecilerdir.Hukuk harekete geçmeli ve bu gazeteci ve yazarları yakalayıp içeri tıkmalıdır.Yoksa ÖSS sınavları hikaye hepsinde hırsızlık olur.
maksimus
Deneyimli Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 14 Nisan 2011, 21:32:51 »

Merak ediyorum sürekli aynı şeyleri yazarak siteyi manupule eden bu arkadaşa ve yedek nicklerine yönetici arkadaşlarımız ne zaman müdahale edecekler?
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic