Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Okullarda kravatsız döneme doğru  (Okunma Sayısı 3952 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 06 Eylül 2008, 13:55:52 »

İl Milli Eğitim Müdürü Özer, öğrencilerin çoğunun lacivert ceket, gri pantolon, gömlek ve kravattan nefret ettiğini, kravat yüzünden disipline giden öğrencinin de okuldan soğuduğunu savundu...

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, yeni eğitim öğretim yılında kravat takmayan öğrencilerin disiplin cezası almayacağını açıkladı. Özer bu kararı çocukların okuldan soğumaması için verdiğini söyledi.

NTV’ye yaptığı açıklamada kararını bir ankete dayandıran Özer, öğrencilerin pek çoğunun lacivert ceket, gri pantolon, gömlek ve kravattan nefret ettiğini, kravat yüzünden disipline giden öğrencinin de okuldan soğuduğunu savundu. Kravat serbestisi kararını 39 ilçenin milli eğitim müdürlerine bir toplantıyla duyuran Özer, Milliyet’e yaptığı açıklamada da şunları söyledi:

“Kravat takmayan öğrenci, okuldan soğuması, disiplin cezası almaması ve okulla irtibatını kesmemesi için disiplin kuruluna verilmeyecek. Okuldan uzaklaştırılması için herhangi bir işlem yapılmayacak. Öğrenci hava soğuyana kadar, ihtiyaç duyana kadar okul aile birliğinin öngördüğü tişörtü giyebilecek” dedi. Özer’in aldığı karara göre, kot yasağı sürecek.

Öğrencilere kravat serbestisini, “modernleşmenin, aydınlanmanın ve batılılaşmanın Cumhuriyet’le beraber sembolü haline gelen kravata dair bir karşıtlık ve örgütlenme niyeti taşığını” söyleyen Eğitim - Sen eski Genel Başkanı Alaaddin Dinçer’in eleştirilerini de yanıtlayan Özer şöyle dedi:

“Ben kravatı kaldırmıyorum ki. Kravat takmayan çocuk disiplin cezasıyla cezalandırılmayacak. O benim amirim değil. Ben bakanlığa bağlıyım. Çocuklara kravat takmayın cümlesini söylemedim. Biz çocukları disiplin cezalarıyla okuldan uzaklaştırmayı mı yeğliyoruz? İkna etsinler takmayanları, çocuk da taksın.”

Kayracan
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2008, 16:16:15 »

Sayın müdürümüzün tespiti çok doğru öğrencieirn  kravattan daha fazla nefret ettikleri dersler  kitap getirip götürmek okuldan bu yüzden çok soğuyorlar onun içinde bir önlem alınabilir. Mesala Bu konuda Arılarla  falan terapi  olabilir

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
tekins
Yeni üye
*

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2008, 19:16:05 »

okullarda kurallar öğrencinin isteğine göre olmaz öğrenci okul kurallarına uymak zorunda.kravat takmak mecburi ise takacak takmak istemeyen gelmesin okula bu iş bukadar basit
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2008, 19:28:59 »

Türbanını çıkardığı için okula gelmekten hoşlanmayanlara da bir önlem alınsa...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2008, 19:31:56 »

okullarda kurallar öğrencinin isteğine göre olmaz öğrenci okul kurallarına uymak zorunda.kravat takmak mecburi ise takacak takmak istemeyen gelmesin okula bu iş bukadar basit
bu çok gaddarca olmuş.eee ozaman öğretmen maaşlarından yakınanlara da beğenmiyorsan çalışma kardeşim dememiz gerekir.Biraz daha bardağın dolu tarafından bakalım derim ben...teşekkürler...

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2008, 20:54:35 »

Bu iş zaten kravatla falan olmaz.

Alaattin beye geçen yıl öğrenci kıyafetleriyle ilgili soru sorulsa serbest olsun canım derdi ama kararı kendileri almadığı için eleştiriyor.

Uzun vadede kıyafet sınırlamasının kalkması zaten mecburidir.Çünkü insanları fiziki olarak disipline etme çabaları hep fos çıkmıştır.Belki yavaş belki hızlı.Ama bu böyle olmuştur.

İlköğretim çocuklarına (ki biz de dahiliz buna) baştan aşağıya siyah giydirilen dönemleri de yaşadık biz.

Önce mavi oldu inşallah ilerde bu kısıtlama da kalkacak ve insanımız rahat edecek.Böylece bazıları bügun elde ettikleri rantı elde edemeyecekler.Bugünkü kavganın nedeni de budur.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2008, 14:15:10 »

kılık kıyafet serbestisi öğrenciyle beraber öğretmene de gelse ....sürekli sinek kaydı traş olmaktan, resmi takım elbise giymekten bıktım.....traş serbest, spor kıyafetle ne güzel olurdu......herkes için...
bu gidişle kravatla aramızdaki bağ güçlenecek, emekli olup kahveye bile giderken kravat takan emeklilere dönüşeceğiz.... Undecided

ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2008, 15:18:00 »

çok yerinde bir karar inşallah öğretmenlerede bu serbestlik tanınır alaaddin bey ise muhalafet olmanın gereğini yapıyor nede olsa özgürlükçü sendika onlar

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
tekins
Yeni üye
*

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2008, 17:03:20 »

[/quote]bu çok gaddarca olmuş.eee ozaman öğretmen maaşlarından yakınanlara da beğenmiyorsan çalışma kardeşim dememiz gerekir.Biraz daha bardağın dolu tarafından bakalım derim ben...teşekkürler...
[/quote]

ben maaşımdan memnunum memnun olmayanlara söyle sen onu
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2008, 19:20:09 »

Okullardaki kılık kıyafet kuralları sadece disiplin kaygısının neticesi değil. Kıyafet serbestisi beraberinde farklı sosyo-ekonomik yapılara sahip öğrenciler arasında bir ezme-ezilme aracına dönüşecektir. Çocuklardan içinde bulundukları ekonomik durumu ve bunun gereği olarak da arkadaşlarından farklı şeyler giymek zorunda olmalarını beklemek anlamsız. Öğrencinin kravat takmadığı için ceza almaması, ardından diğer taviz taleplerini getireceğinden eğitim ortamlarının düzeni açısından bence sakıncalı.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Eylül 2008, 20:14:55 »

çok yerinde bir karar inşallah öğretmenlerede bu serbestlik tanınır alaaddin bey ise muhalafet olmanın gereğini yapıyor nede olsa özgürlükçü sendika onlar

Arkadaşı gibi giyinemeyenleri de oy poşetleriyle mi giydirecekler... 
   İnsanları dumura uğratan kara çarşafı, türbanı, tekke ve zaviyeleri savunmak mı özgürlükçülük...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 07 Eylül 2008, 20:36:18 »

Arkadaşı gibi giyinemeyenleri de oy poşetleriyle mi giydirecekler... 
   İnsanları dumura uğratan kara çarşafı, türbanı, tekke ve zaviyeleri savunmak mı özgürlükçülük...

özgürlüğe en çok taraf olması gerekenler sadece özgürlüğü sevmedikleri adamlar getiriyor diye karşı geliyorlar.....acınası bir duurum.....

ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2008, 20:53:09 »

saygıdeğer hocalarım sanırım konu biraz sapmış durumda burası bir cografya sitesi biraz daha dikkatli olalım...

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic