Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nüfus politikamız  (Okunma Sayısı 3987 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 08 Mart 2008, 08:35:32 »

Başbakan’dan kadınlara ’3 çocuk’ mesajı
Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Uşak’ta düzenlenen toplantıda konuşan Erdoğan, kadınlara “Bunlar Türk milletinin kökünü kazımak istiyorlar, nüfusun azalmasını istemiyorsanız, 3 çocuk doğurun” dedi.

UŞAK - Başbakan Tayyip Erdoğan, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadın ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileri olduklarını belirterek, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı; ardından ilginç bir mesaj verdi.

Uşak’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene eşi Emine Hanım’la birlikte katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, ayrımcılığa karşı olduklarını belirterek, “Kadınlarımızın evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasını ruhen, vicdanen ahlaken asla kabul edemeyiz” dedi.

Kadınların, kız çocuklarının hayatlarını kolaylaştırmak, onların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için yasal anlamda her adımı attıklarını, atmaya da devam edeceklerini söyleyen Erdoğan, “şiddetin her türlüsünün cehaletle eş anlamlı olduğunu, cehaletin ise evlerde, kurumlarda, Türkiye’de yerinin olmadığını” söyledi. Erdoğan konuşmasının devamında Türkiye’deki genç nüfusun önemine dikkat çekti ve Batı devletlerinin genç nüfus transfer etmeye başladığını, Türkiye’nin genç nüfusunu korumaya devam etmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

3 ÇOCUK OLMALI, TAKDİR SİZİN, O AYRI
“Batı şu anda ağlıyor, sakın bu tuzaklara düşmeyin. Böyle giderse 2030 yılında Türkiye’nin nüfusunun çoğu da 60 yaşın üzerinde olacak. Sevgili hanım kardeşlerim, bir Başbakan olarak konuşmuyorum,
Emine Hanım, halı dokuyan kadınları ziyaret etti, tezgahın başına geçti.

bir dertli kardeşiniz olarak konuşuyorum. Bu tuzağa asla gelmeyiniz. Biz genç nüfusumuzu aynen korumalıyız. Bir ekonomide aslolan insandır. İnsan varsa başarı var, insan yoksa bunların hiçbiri yok. Bunlar ne yapmak istiyor? Bunlar Türk milletinin kökünü kazımak istiyorlar, yaptıkları şey bu. Eğer nüfusunuzun azalmasını istemiyorsanız, bir ailenin 3 tane çocuğu olmalı. Takdir sizindir, o ayrı bir mesele.

KEŞKE BENİM DAHA ÇOK ÇOCUĞUM OLSAYDI
“Bunu yaşadım inanarak söylüyorum. Çocuk berekettir. Onu da bilmemiz lazım. Benim 4 tane çocuğum var. Memnunum, keşke daha fazla olsaydı. Hepsi de bereketiyle geldi. Şu anda nüfusumuz genç. Ama böyle giderse 2030’da yaşlanıyor, bu bizim için tehlikelidir. Bu tehlikeyi yaşamak istemiyoruz. Bunu iyi dengelemek zorundayız.”

kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/438418.asp

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

meryozcan
Uzman Üye

Performans: 219
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 08 Mart 2008, 08:46:14 »

Sırtımıza yükledikleri borçlarla 2030' da belimizi doğrultamayacağımız kesin . Doğru söylüyor hanımefendi...Yaşlanıyoruz....''genç yaşımda yıktı beni kederler '' bu mısraları hatırladınız mı ?  Cheesy

En uzak mesafe ne Afrika\'dır
 Ne Çin,
 Ne Hindistan,
 Ne gezegenler
 Ne de yıldızlar , geceleri ışıldayan
 En uzak mesafe, iki kafa arasındaki
 mesafedir...
 Birbirini anlamayan...

Özdemir Asaf
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Mart 2008, 08:51:45 »

tugay hocam, konu aslında haber olduğu için çok da taşımak istemedim siteye ama, ben bu konuda arkadaşların görüşünü merak ediyorum.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

meryozcan
Uzman Üye

Performans: 219
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 08 Mart 2008, 08:55:58 »

tugay hocam, konu aslında haber olduğu için çok da taşımak istemedim siteye ama, ben bu konuda arkadaşların görüşünü merak ediyorum.
Bünyamin hocam, sağlık ve eğitim sorunlarımız çözülmeden genç nüfus için doğumun teşvik edilmesi mantıksız...Ekonomisi düzeltilmemiş bir ülke için en son düşünülmesi gereken bir yöntem olmalıdır bu çareler...

En uzak mesafe ne Afrika\'dır
 Ne Çin,
 Ne Hindistan,
 Ne gezegenler
 Ne de yıldızlar , geceleri ışıldayan
 En uzak mesafe, iki kafa arasındaki
 mesafedir...
 Birbirini anlamayan...

Özdemir Asaf
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Mart 2008, 09:09:40 »

Batı ülkelerine işgücü lazım,pazar lazım ;
Biz çoğalmaya devam edelim,tüketici nüfus sürekli fazla olsun ki pazar özelliğimizi kaybetmeyelim. Kalkınma hızını frenleyen altyapı yatırımları devam etsin,ülke kaynaklarıyla yetişmiş insan gücü üretelim,sonra da bu insan gücü gitsin başka ülkelerin ekonomisine katkıda bulunsun...
Aydın hocam, görüşlerinize katılıyorum.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #5 : 08 Mart 2008, 10:33:50 »

Batı ülkelerine işgücü lazım,pazar lazım ;
Biz çoğalmaya devam edelim,tüketici nüfus sürekli fazla olsun ki pazar özelliğimizi kaybetmeyelim. Kalkınma hızını frenleyen altyapı yatırımları devam etsin,ülke kaynaklarıyla yetişmiş insan gücü üretelim,sonra da bu insan gücü gitsin başka ülkelerin ekonomisine katkıda bulunsun...

Durumun en güzel özeti bu

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2008, 10:55:51 »

öncelikle genç nüfus işsizlikten kurtarılsın önüne kapılar açılsın daha sonra 3değil daha fazla bile(!) çocuk doğurulur...çözüm üretmeden sorunlara bu şekilde saçma sapan(bana göre) çareler aramak aklın öngördüğü birşey değil...aydın hocamında dediği gibi beyin göçü(!)
Türk toplumu ne yapacağını bilir bu başbakan bile olsa aklına yatmayan fikri uygulamaya geçirmez!!!ayrıca öyle türk milletinin kökünü kazımakta kolay değil!!!
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #7 : 08 Mart 2008, 10:59:38 »

Sayın başbakanımız Kopenhang kriterlerini unutmuş herhalde.Zannetmiyorum ya!  Wink Cheesy

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #8 : 08 Mart 2008, 11:03:06 »

Başbakanımızın 8 Mart Dünya Kadınlar günü konuşmasından....

"Benim 4 tane çocuğum vardı. Keşke daha fazla olsaydı. Ben öyle zengin bir ailenin çocuğu olarak doğmadım. Simit sattım, su sattım, şeker sattım. 1974'ten belediye başkanı olduğum ana kadar işçi olarak çalıştım. Çocuklar hep bereketiyle geldi"

Bu sözlerinin içinde eksik cümle var onu tamamlayalım..."simit sattım,su sattım, şeker sattım,şimdide ülkeyi satıyorum geçinip gidiyoruz ...............................

İnsanlarımızın çok önemli bir kısmı bir çocuğunun bile geleceğini garanti altına almakta çok büyük sıkıntılar çekmekteyken ,bir başbakan tarafından kadınlara nasıl olurda 3 çocuk yapın denilebilir ,insanlar neye güvenerek çocuk yapsınlar,herkes onun gibi para içindemi yüzüyor  ,çalışanlar aldıkları üç kuruş maaşlamı üç çocuk yapsınlar,daha çok şeyler yazacağım ama kan basıncım yükselmeye başladı burada keseyim..........

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 08 Mart 2008, 11:48:55 »

Başbakanımızın 8 Mart Dünya Kadınlar günü konuşmasından....

Bu sözlerinin içinde eksik cümle var onu tamamlayalım..."simit sattım,su sattım, şeker sattım,şimdide ülkeyi satıyorum geçinip gidiyoruz ...............................

Tüccar zihniyeti insanlarda çocuk yaşlarda kazanılıyormuş. RTE bu konuda hayli tecrübeli olduğunu göstermek istemiş.

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
mustafaali
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 08 Mart 2008, 14:19:06 »

İşsizliğin ürkütücü boyutlarda olduğu,çalışanların az paraya çalışmaya razı olduğu,işletmelerin bir yandan kapanırken ayakta kalmaya çalışanların işçi çıkardığı,fabrikalarını yabancı ülkelere taşıyan işveren sayısının her ay arttığı,eğitimin değil bağlılık ,torpil ve itaatin işe alınmada etkili olduğu bu ülkeye daha yeni açlar gerekli.Gelin çocuklar siz gelirseniz bu sorunlar çözülecek'
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic