Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Meyve ve sebzelerin organlarımızla inanılmaz benzerliği!  (Okunma Sayısı 3939 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Haziran 2008, 04:55:06 »

Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.
Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir
Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.
Ceviz küçük bir beyin görünümündedir. Ve beyin fonksiyonlar için faydalıdır.
Fasulye böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.
Sap kereviz, Çin lahanası ve Rhubarb (bizde yok) kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür. Gıdanızda yeterli sodyum yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır.
Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahim ve serviks sağlığı ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve serviks kanserini önlediğini göstermiştir.
İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.
Tatlı patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler.
Zeytin yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.
Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.
Soğan vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitelyal katlarının yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.ALINTI.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2008, 05:53:12 »

sebze ve meyvelerin bu özelliklerini ilk defa okudum. bayağı ilginç bilgiler var.
bilgilendirme için teşekürler hocam

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2008, 09:36:08 »

...
Sap kereviz, Çin lahanası ve Rhubarb (bizde yok) kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür.  ...

ilginç, sodyumun mol kütlesi de 23 tür.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2008, 09:54:28 »

İlginç ama faydalı bilgiler.Daha neler duyacağız.
gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2008, 11:00:57 »

ilginç paylaşımınız için çok teşekkürler öğretmenim...benzerlikler ve faydalar bu kadarı da tesadüf değildir herhalde....

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Haziran 2008, 11:06:23 »

Allah allah... Vay canına !!!  Bu yaşıma geldim, böyle bişey duymadım. İlginç ve yararlı bu bilgi paylaşımı için teşekkürler sayın öğretmenim.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2008, 11:29:34 »

ilginç paylaşımınız için çok teşekkürler öğretmenim...benzerlikler ve faydalar bu kadarı da tesadüf değildir herhalde....
Bence hayatımızdaki hiç bir şey tesadüf değil öğretmenim. Bilim yaratılıştaki bir çok gerçeği zamanla doğrulamıştır ve doğrulamaya devam edecektir...
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2008, 11:49:43 »

Bu yazıyı daha öncede okumuştum  gerçekten çok şaşırtıcı ancak ben de doğada hiçbir şeyin tesadüf eseri ortaya çıktığına inanmıyorum.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2008, 21:41:33 »

Hiç bir şey tesadüf değilse, bu sözcüğü nerde kullanacağız Huh?  Grin

Dünyayı güzellik kurtaracak...
çiğdem
Deneyimli Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2008, 19:25:23 »

arkadaşlar bir de,vücudun renk haritası var ,ilginç olan kuran-ı Kerim'de de bunun geçmesi .ayrıca geçenlerde bir din bilim adamını izledim tv.de kimdir nerededir hatırlamıyorum,ancak bu renk haritasına uyarsak daha sağlıklı olacağımızı somut örneklerle açıkladı ,ayrıca çocuklarımızın cinsiyetine göre beyin renklerinin değişik olduğunu söyledi ,eğer beyin rengine boyanmış bir odası varsa çocuğun çalışmaya daha istekli olduğunu vurguladı.ben din bilgisi öğretmenimize sordum,bunların gerçek olduğunu söyledi.örneğin kız çocuğunun odası pembe -lila boyanırsa çalışmaya daha istekli olurmuş.neyseki benim kızımın odası pembe:)))
akenarli
Üye
**

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

Zengin Türkiye'nin fakir çocuklarıyız.

« Yanıtla #10 : 22 Haziran 2008, 15:14:40 »

Teşekkürler,
 Küçük bir ilavede ben yapayım.Fındık kalp şeklindedir ve kalbe çok iyi gelir.

Zengin Türkiye'nin fakir çocuklarıyız.
andırın46
VIP Üye

Performans: 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 22 Haziran 2008, 16:42:16 »

gerçekten güzel bir paylaşım teşekkürler s l m

ABDULKADİR PAKSOY Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni SEYHAN/ ADANA
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic