Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Marmara fayı çatırdıyor  (Okunma Sayısı 2868 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Haziran 2008, 17:43:12 »

Marmara depremi geldi geliyor. Deprem profesörleri uyarıyor! "Kurşun namluya verildi, tetiğin çekilmesi bekleniyor"...
Beklenen Marmara depremiyle ilgili konuşan Prof. Görür “Marmara fayı 1999 yılında tetiklendi. 220 yılda birikmesi gereken enerji 55 saniyede yüklendi. Kurşun namluya verildi ve tetiğin çekilmesi bekleniyor” dedi.

İstanbul Yaşam Derneği’nce düzenlenen “Beklenen Marmara Depremi” konulu bir konferans veren İTÜ Maden Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Marmara fayının bugün, yarın, öbürgün veya yakın bir zamanda büyük bir deprem üreteceğini söyledi.

Marmara’daki fayı incelemek için 1 ay boyunca her gün “Nautile” adlı denizaltıyla bin metreden fazla derinliğe inerek araştırma yaptıklarını anlatan Görür, bu çalışmada elde ettikleri bilgileri yazdığı “Fay’a Seyahat” kitabında, halkın anlayacağı bir dille ifade ettiğini anlattı.

Araştırmaya göre “Marmara’nın tabanında canlı bir fay sistemi olduğunu, bu fayın bugün, yarın veya öbür gün büyük bir deprem üreteceğini” dile getiren Görür, şöyle devam etti:

MARMARA'NIN ALTI ÇATIRDIYOR

“Hiç kendinizi kandırmayın. Bu fay daha önce de deprem üretmiştir. İstanbul defalarca yıkılmıştır. Tarihi eserler de yıkılmış tekrar tekrar yapılmıştır. Osmanlı padişahlarına şehri terk ettirecek, ’küçük kıyamet’ diye nitelendirilen depremler olmuştur.”

Fay boyunca gaz ve su çıkışlarının olduğunu, bunun da fayın canlı olduğunu gösterdiğini dile getiren Prof. Dr. Görür, “Çin’deki deprem Marmara depremini tetikler mi? diye soruyorlar.

Marmara’nın altındaki fay 1999 yılında tetiklenmiştir. 1999’da meydana gelen depremle 220 yılda birikmesi gereken enerji 55 saniyede Marmara’ya yüklenmiştir. Kurşun namluya verilmiştir. Tetiğin çekilmesini bekliyor. 1999 Gölcük depremi, Marmara bölgesini topun ağzına getirdi. Önümüzdeki 30 sene içerisinde her an bu olabilir denildi. Şimdi Marmara’nın altındaki fay çatırdıyor. Şanslıyız 9 yıl bir şey olmadı. Şanssızız çünkü bu 9 yılda yöneticilerimiz gerekli önlemleri almadı.”

BASIN

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2008, 21:01:59 »

9 Yıldır yetkililer bir şey yapmazken bu konuda ki ilgililer kendi aralarında kavga etmekten,birbirlerini yalanlamaktan başka ne yaptılar ki.
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2008, 06:07:28 »

9 yıl sonra okullarda güçlendirme çalışmaları başladı nihayet yani şimdiye kadar deprem olmaması şansmış biz istanbuldaki öğretmenler için

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2008, 06:58:49 »

Akşam bir tv kanalında haberlerde Şener Üşümezsoy konuktu. Naci Görür'ün yukarıda söylediklerini çürüten tezler sundu. Bana mantıklı geldi. Biz araştırma yapmadığımız için bilemiyoruz tabiiki. Her bilim adamı değişik bir şeyler söylüyor.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2008, 07:08:44 »

Ben inanmıyorum bilim adamları bu ülkede sadece magazin yapıyorlar..

Hangisinin kaç tane araştırması makalesi var?

Sadece tv kanallarında laf kalabalığı yapıyorlar ve ben bunları ciddiye almıyorum..!
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2008, 07:12:21 »

Akşam bir tv kanalında haberlerde Şener Üşümezsoy konuktu. Naci Görür'ün yukarıda söylediklerini çürüten tezler sundu. Bana mantıklı geldi. Biz araştırma yapmadığımız için bilemiyoruz tabiiki. Her bilim adamı değişik bir şeyler söylüyor.
sadece aklımız karısıyor okadar yine yeniliyorum bu şekilde konusacaklarına halkı bilinçlendirsiler,önlemleri alsınlar(!)
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2008, 07:15:51 »

Dün güngör, taykut hocam oturduk bu konuyu da tartıştık verimli bir kaç saaat yaşadık..

Güngör hocam üniversite hocalarının makale üretmediğini son yıllarda hiçbir bilimsel çalışma yapmadıklarını söyledi..

Dün site yokken birkaç üniversiteye girdim ama hakikaten karşıma hiçbir bilimsel çalışma örneği çıkmadı..

Ama adamlar laf üretiminde geri kalmıyorlar..

Ben burda bilim adamlarını suçlamıyorum tabiki suç sistemin, onlara ödenek ayırmayan 3 kuruş parayı reva gören hükümetlerindir..
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2008, 10:15:58 »

Dün güngör, taykut hocam oturduk bu konuyu da tartıştık verimli bir kaç saaat yaşadık..

Güngör hocam üniversite hocalarının makale üretmediğini son yıllarda hiçbir bilimsel çalışma yapmadıklarını söyledi..

Dün site yokken birkaç üniversiteye girdim ama hakikaten karşıma hiçbir bilimsel çalışma örneği çıkmadı..

Ama adamlar laf üretiminde geri kalmıyorlar..

Ben burda bilim adamlarını suçlamıyorum tabiki suç sistemin, onlara ödenek ayırmayan 3 kuruş parayı reva gören hükümetlerindir..
üniversitelere alınacak insanlar seçilirken nelerin dikkate alındığını bildiğim için çok yadırgamadım adanas hocam

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2008, 13:44:36 »

Buna benzer birşeyler daha önce de bir başka topic`te tartışıldı.   Yine Ahmet Hasim AY hocam tarafından açılan bir konuydu.

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=11769.0

Dünyayı güzellik kurtaracak...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic