Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Liselerde Olgunluk Sınavı  (Okunma Sayısı 6767 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #15 : 06 Eylül 2007, 09:18:31 »

Bu sınavdan gelecek puan lar ÖSS başarısını %25 gibi etkileyecekse merkezi bir sınavın yapılması daha adil olacaktır. ÖSYM nin yapması en  doğru sonuca ulaşmaya imkan sağlar diye düşünüyorum. Böylece öğretmenlerde ne yapıp yapmadıklarını görmüş olurlar.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
eylul
Sürekli Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 06 Eylül 2007, 09:38:08 »

bu sistemin dershanenin önemini azaltması yerine arttıracağını düşünüyorum 10. sınıftaki sınav için öğrenci 9. sınıftan itibaren dershaneye başlayacaktır.
bbektas
Uzman Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 06 Eylül 2007, 10:01:58 »

Eylül Hocama katılıyorum.Dersaneler bu sistemle 9.sınıftan itibaren daha da yoğun öğrenci talebiyle karşılaşacak.

hama
Sürekli Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 06 Eylül 2007, 10:03:03 »

Ben okul türlerine göre yapılmasından yanayım.Fen liseleri kendi aralarında ,tüm fen lisesi öğretmenlerinin hazırlayacağı merkezi bir sınav ve tabiki aynı şekilde diğer okul türlerinin kendi aralarında yarışabileceği merkezi sınavlar.Tabi burda özel okullar ne olacak derseniz aynı kategorilerde yarışacaklar.Özel fen lisesi ,devlet fen liseleri ile veya bu okullar kendi özel kategorilerinde yarışacak.
hama
Sürekli Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 06 Eylül 2007, 10:09:17 »

Ben okul türlerine göre yapılmasından yanayım.Fen liseleri kendi aralarında ,tüm fen lisesi öğretmenlerinin hazırlayacağı merkezi bir sınav ve tabiki aynı şekilde diğer okul türlerinin kendi aralarında yarışabileceği merkezi sınavlar.Tabi burda özel okullar ne olacak derseniz aynı kategorilerde yarışacaklar.Özel fen lisesi ,devlet fen liseleri ile veya bu okullar kendi özel kategorilerinde yarışacak.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 06 Eylül 2007, 10:41:06 »

Arkadaşlar ösym yaparsa dersanelere gündoğar önemli olanın okul olması için sizlerin soruları hazırlaması lazım yani il veya ilçe zümreleri  olarak Ayrıca okulun önemi arttılırmak isteniyorsa orta öğretim puanın etkisi arttırmak yeterlidir %5o olursa tüm öğrenciler ilk seneden velinin de baskısıyla okulu önemserler zaten .Sene içinde yapılan sınavların ortalamaları başarı puanı olarak değerleniyor zaten tek yapılacak şey etkisinin yüzdesini arttırmak
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 06 Eylül 2007, 18:00:36 »

Sınavların merkezi olması kanaaatini taşıyorum.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic