Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lise öğrencisine af müjdesi!  (Okunma Sayısı 8620 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 17 Temmuz 2008, 07:58:48 »

17 Temmuz 2008 10:47
İki sene üst üste sınıfta kalıp da okuldan atılma durumunda olan lise öğrencileri için ek sınav hakkı tanındı...
M.eğitim bakanı yine yapacağını yaptı arkadaşlar.bu gece sabaha kadar düşünmüş ne yapsamda daha çok katletsem eğitimi bu ülkede diye ve bu ilginç fikir aklına gelmiş.gerçi daha önce yine yapmıştı bunu.ertesi yıl okullarda kavgalar sorunlar büyümüştü ama demek canı sıkılmış.kavga izlemek istiyor televizyonlarda ne diyelim.Allah ıslah etsin.
arıntılar;
http://www.haber7.com/haber/20080717/Lise-ogrencisine-af-mujdesi.php

Kayracan
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2008, 08:01:06 »

katılıyorum size hocam...gerçekten çözüm dediğimiz bunlar olmamalı...azılı liseli öğrencilerinin elindeki kozlar artık bizden daha fazla...

Emeğe Saygı
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2008, 08:11:15 »

ne olacakki onlar geçse sınıfları zaten okumaya niyetleri yok olan zavallı öğretmenime olacak onlar geçtikten sonra uğraşacaklar onların sıkıntılarıyla 2 yıl daha

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2008, 08:27:10 »

Eğitimde binadan bir tuğla daha çekiliyor demektir.Bina gittikçe zayıflıyor.
tkarali
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2008, 10:03:29 »

Ondan sonra öğretmenden başarı beklenir. Kağıt üzerinde Kalite yükseltmek için bir sürü ek işlerle
uğraştırılır.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2008, 10:34:05 »

Çok güzel ifade etmişsiniz hocam,tuğlaları çeke çeke yakında binayı çökertecekler.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2008, 10:51:30 »

Arkadaşlar bütün iş Öğretmen de biter.Bilmiyen hiç bir şey yazamamayan öğrenci için 1000 kere
de sınav hakkı verse sonuç değişmez.
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2008, 11:00:27 »

bu kararı alacaklarını adım gibi bildiğim için kalan çocuklara da "tatilde basını takip edin,size yeni hak verebilirler" diye tembihlemiştim.  Smiley
 bu arada sınavlarda 18 ağustosta başlayacakmış galiba. tatile çıkacak arkadaşlar ellerini çabuk tutsun. "5 yıldızlı otellere" "herşey dahil " verdiğimiz para yanmasın ....  Smiley
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2008, 13:05:38 »

Geçekten yazık,çok yazık.Bu kadar da olmaz!...Bu nasıl bir anlayış?.....

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
zondever
Üye
**

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2008, 13:16:01 »

bu ülkede eğitim bitmiştir,Genel liseler ve mesleki liseler öldü,Buyrun cenaze namazına.
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2008, 14:10:57 »

Bu kaçıncı af.... Sınıfta kalmak yok desinler...Olayı kökünden çözmüş olurlar.Böylece habire af çıkartmak zorunda kalmazlar!
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 17 Temmuz 2008, 17:34:53 »

arkadaşlar sadece öğrencileri geçirin. bizim görevimiz bu.Smiley
nirengi
Sürekli Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi

« Yanıtla #12 : 17 Temmuz 2008, 19:44:01 »

Arkadaşlar bütün iş Öğretmen de biter.Bilmiyen hiç bir şey yazamamayan öğrenci için 1000 kere
de sınav hakkı verse sonuç değişmez.
iyi de olan bizim tatile oluyor. tatili kese kese kuşa çevirdiler. yazıklar olsun.hem de 1000 kere.

Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar
Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 17 Temmuz 2008, 22:17:14 »

Liselilere af müjdesi ! 
2 sene üst üste sınıfta kalıp atılma durumuna gelenlere ek sınav hakkı verilecek

AA
--------------------------------------------------------------------------------

Milli Eğitim Bakanlığıınca (MEB), ikinci defa sınıf tekrarına düştüğü için okulla ilişiği kesilen öğrencilere, 2007-2008 eğitim-öğretim yılına mahsus olmak üzere Ağustos ayında yeniden sınava girme şansı tanındı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yayımladığı genelgede, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği'nin 12 Haziran 2008 tarihinde yürürlüğe girdiğini anımsattı.

Söz konusu yönetmelik ile Ağustos-Eylül döneminde yapılacak ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarının, ders kesiminden bir hafta sonra başlayacak şekilde Haziran ayına çekildiğini kaydeden Çelik, sınavların 11 Temmuz 2008 tarihi itibarıyla sonuçlandığını ifade etti.

“Konu ile ilgili yapılan değerlendirmede, az da olsa bir kısım öğrencinin tam olarak hazırlanamadan bu sınavlara girdiği ve istenilen başarıyı elde edemedikleri ile ilgili taleplerin Bakanlığa ulaştığını” bildiren Çelik, yönetmeliğin ders kesimine yakın bir tarihte yürürlüğe girmiş olmasının da dikkate alınarak 2007-2008 yılına özgü olmak üzere bu durumdaki öğrencilere şans tanınacağını kaydetti.

Genelgeye göre, Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde, önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutulan derslerin yanı sıra ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibarıyla öğrenciler, öğrenim gördükleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınacaklar.

Sınava girilecek dersler 18-22 Ağustos 2008 tarihleri arasında öğrenci-veli işbirliğiyle belirlenerek, dilekçeyle okul müdürlüğüne bildirilecek ve sınav programı ilan edilecek. Cumartesi ve Pazar günleri de dahil olmak üzere günlük en fazla 4 derse kadar sınav yapılabilecek.

İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle 2007-2008 eğitim-öğretim yılı ders kesimi ve ortalama yükseltme sınavları sonu itibarıyla okulla ilişiği kesilen öğrencilerden, bu genelge kapsamında yapılacak sınavdan yararlanmak isteyenler, 15 Ağustos 2008 tarihi mesai saati bitimine kadar müracaat etmeleri halinde tekrar eski okullarına kayıtları yapılarak sınava alınacaklar.

Sınavların yürütülmesinde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi bakımından okul müdürlüklerince öğretmenlere gerekli duyuru yapılacak.

Şimdi Bakana Sormak gerekiyor.
1.Bu yönetnmeliği siz değiştirmediniz mi?
2.Bu yönetmeliği 12 Haziran 2008'de yayınladığınızda öğrencilerin sınava yeterince hazırlanamayacağını düşünemediniz mi?
3.2 yıl üst üste sınıfta kalmayan öğrenciler mahkemeye giderse yönetmeliği durdurup kendilerine hak iddaa etmezlermi? (Anayasanın eşitlik ilkesi)
4.Biz ne zaman tutarlı hareket eden bir toplum haline geleceğiz?
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #14 : 17 Temmuz 2008, 22:24:26 »

evet arkadaslar,yeni okudum,diyecek söz bulamıyorummm.....

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic