Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu Liselerine Mart 2008 Atamalarının da Yürütmesi Durduruldu  (Okunma Sayısı 7920 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« Yanıtla #15 : 04 Eylül 2008, 06:06:51 »

2005 liler gerçketen de tam anlamıyla mağdur oldular hatta madur2005.com diye bir siteleri bile var. tam anlamıyla bir çözüm üretildiğini de sanmıyorum. çünkü bir kısmı hala anadolu lisesi öğretmeni olarak göründüğü için sınava girmiş olsalar bile tayin  isteyemiyorlar
tevfik
Uzman Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 04 Eylül 2008, 07:19:30 »

Bu konuda biraz araştırma yaptım ve gördüm ki işler tam bir karmaşa haline gelmiş. Kimin ne yaptığı belli değil ve bakanlık bir çıkar yol bulupta bu işi çözemiyor. Sorun öylece devam edip gidiyor, işin sonu nereye varır belli değil. Bakanlık aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali mahkeme kararı ile öğretmen arasında kalmış ve şu an bu konuda ne yaptığı belirsiz. Anladığım kadarıyla her ilde bu durumdaki öğretmenler için farklı uygulamalar yapılıyor. Kimi atandığı anadolu lisesinde devam ediyor, kimi görevlendirmeyle başka okullara verilmiş. Ama sonuçta hepsi de yarın ne olacağını bilmeden huzursuzluk içinde bekliyorlar. Bu duruma sebep olarak bakanlığı, genelgeyi mahkemeye taşıyan sendikaları ve sınavsız geçişe başvuran öğretmenleri gören üç farklı fikir var.MEB'in zihniyetini anlamak mümkün değil. Acaba aldığı kararları, çıkardığı yönetmelikleri bu kadar yargıya giden bir başka devlet kurumu var mı başka. 2005/73 genelgesi ve peşisıra yaşananlar, mağduriyetler daha çözüme kavuşmamışken benzer bir genelge ile benzer bir uygulama hangi akla hizmettir anlaşılır gibi değil. Ne kadar başarılı bir bakanlığımız var arkadaşlar, ne kadar öğünsek azdır. Bakanlığımızın mahkemelerde iptal edilecek ve eğitimcileri mağdur edecek yeni uygulamalarını merakla bekliyorum...
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 04 Eylül 2008, 09:44:06 »

Anadolu Lisesi'ne öğretmen seçiminde kullanılan kriterler sizce uygunmu?
Hocam bu işin tek kriteri sınavdır.Sınavın içeriği tartışılır ama bu iş sınavsız olmaz.Öğrenciyi sınavla alacaksın öğretmeni kafana göre, olmaz.

Evet atanmada mutlaka kriterler olmalı.Tabii ki en önemli kriter sınav

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 04 Eylül 2008, 12:39:19 »

hiç bir şey belli değil. bu ülkede yaşamak yabancılara bu yüzden çok heyecanlı geliyor. sosyal olarak organize olamamış bir milletiz.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 04 Eylül 2008, 15:26:16 »

Anadolu Lisesi'ne öğretmen seçiminde kullanılan kriterler sizce uygunmu?
Hocam bu işin tek kriteri sınavdır.Sınavın içeriği tartışılır ama bu iş sınavsız olmaz.Öğrenciyi sınavla alacaksın öğretmeni kafana göre, olmaz.

Evet atanmada mutlaka kriterler olmalı.Tabii ki en önemli kriter sınav
Yüksek Lisans yapan öğretmenlere öncelik verilse herkes bu alanda kendini yetiştirir. Ne bileyim yetersiz öğretmeni zaten öğrenci de bir şekilde eler.Sınava karşı değilim ama tek başına kriter olmasına karşıyım.
citytour
Sürekli Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 04 Eylül 2008, 15:55:31 »

vallahi ben meslek anadolu lisesine atandım şimdi korkuyorum ya düz anadoluya geçmeemizi engellerlerse diye.. çünkü bir arkadaşın ataması teknik kimya olarak geldi.....  ne olur bu durum sizce?

Nazik olmakla dil aşınmaz.
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #21 : 04 Eylül 2008, 16:39:56 »

Bu durum gittikçe kördüğüme dönüyor bir yandan atamalar iptal ediliyor bir yandan 2009 da bütün genel liseler anadalu lisesine dönüştürülüyor , muhtemelen ya sınav kalkacak ya da zor olmayan bir sınav yapılarak bir çok öğretmenin okulunda kalması sağlanacak.
 Bu durumlar hakkında gerçek bir bilgi sahibi var ise lütfen yazsın herkesin kafası karmakarışık

bence bu iş tıpkı kpss sınavları gibi olacak...
anadolu grubuna geçebilmek için
her sene sınavdan daha yüksek puanlar almak gerekecek...

karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 04 Eylül 2008, 17:13:55 »

Arkadaşlar sınav konusunda kimsenin bir itirazı olduğunu sanmıyorum. Sorun MEB in yaptığı yanlış uygulamalar. 2005 yılında sınavsız olarak atanan arkadaşların durumu gerçekten çok üzücü ve mevcut durumda bir çözüm yolu da gözükmüyor. Hem görevlerinden alınıyorlar hemde kadroları Anadoluda olduğu için sınavla başvuru yapamıyorlar. Çok saçma. Sancılı bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Allah yardım etsin.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : 04 Eylül 2008, 20:29:40 »

bu sendikalar işin cılkını çıkardı artık ya bu ne yapılan her işi mahkemeye taşıyolar yeter be artık biz öğretmenlik yapmak istiyoruz

yarın ilk işim sendikadan istifa etmek 

sayın M.E.B bakanından  bir ricam olacak lütfen bir iş yaparken bu tam olarak yapında bu sendikların ekmeğine yağ sürmeyin

Sayın hocam sendikalar yapılan haksızlıklara göz yumunca mı görevlerini yapmış olacaklar. Ben Anadolu Liselserinde çalışmayı hiç bir zaman düşünmeyen bir öğretmen olarak arkadaşlarımın mağdur olmalarına üzülürüm ama haksız yapılan her işinde karşısında olurum. Adı geçen sendikayla bir bağım yok ama bakanlığın yaptığı hatalı bir işe itiraz etmişlerse tebrik ederim

MEB kimsenin babasının çiftliği değil !   Her önüne gelen ben yaptım oldu mantığıyla hareket edemez.
   saygılar...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
ergunkarakaya
VIP Üye

Performans: 222
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #24 : 04 Eylül 2008, 22:23:40 »

malesef milli eğitim teşkilatında bulunan yöneticiler bu kurumları kendilerinin sanıyorlar. tarihinin en rezil dönemini yaşıyor yaptıkları her şeyi eline yüzüne bulaştırıyorlar.

Ergün KARAKAYA
Erünal Sosyal Bilimler Lisesi
Döşemealtı / Antalya
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #25 : 04 Eylül 2008, 22:32:31 »

malesef milli eğitim teşkilatında bulunan yöneticiler bu kurumları kendilerinin sanıyorlar. tarihinin en rezil dönemini yaşıyor yaptıkları her şeyi eline yüzüne bulaştırıyorlar.
Hocam ben de yaz boyunca bekledim ama inanın siteden takip ettiğim kadarıyla siz bizden daha madur durumdasınız. Allah yardım etsin.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic