Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hükümet İkizdere yi yargıya götürecekmiş.  (Okunma Sayısı 1763 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BORA BORA
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Ekim 2010, 14:44:01 »

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İkizdere Vadisi'ni doğal sit alanı ilan eden Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun bazı kuruluşlardan görüş almamasının usulsüzlük olduğunu ifade ederek, kararı yargıya götüreceklerini bildirdi.

''Türkiye'de hidroelektrik enerjinin önünü kesmek için maalesef çok büyük bir girişim var'' diyen Eroğlu, şunları kaydetti:

''Bu, bizim kendi kaynağımız, temiz kaynağımız. Ucuz ve yenilenebilir bir kaynak. Hidroelektrik santrallerine karşı çıkmak kesinlikle cinnettir. Çevrenin tahrip edilmesi asla söz konusu değildir. 'Derelerde su akmayacak' diyorlar. Böyle bir şey asla söz konusu değil. Hatta suyu biriktirdiğiniz zaman kuruyan derelere yaz aylarında daha düzenli su vermek mümkün. Küresel iklim değişikliği nedeniyle Karadeniz'de belki 2030-2040 yıllarında yağışlarda bazı artışlar olacak. Bu sel, su baskını, taşkın demektir. Bu bakımdan dereleri ıslah etmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum.''

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=185090&kw=H%FCk%FCmet%2C+%DDkizdere'yi+yarg%FDya+g%F6t%FCrecek+

KFL
BORA BORA
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2010, 14:45:31 »

bu konu hakkında acaba doğru olan nedir?
coğrafi anlamda tabiki!

KFL
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2010, 20:06:06 »

Bence doğal çevremizi korumamız oldukça önemli ancak doğayı fazla tahrip etmeden ondan istifade etmemiz de gereken bir şey. Bazı büyük devletler ve çıkar grupları tarafından desteklenen bazı çevre örgütlerinin eylemlerini hoş görmek mümkün değil zaten günümüzdeki doğal çevre koruma anlayışı, etrafını dikenli tellerle çevrip kimsenin buralara girmesine izin vermek şeklinde değil de doğaya saygılı bir şekilde bu sahalardan insanların istifade etmesini sağlamak şeklindedir.

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
iremcik06
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2010, 09:44:10 »

bence mantıklı olmak gerekir. hiçbir şey dışarıdan bakıldığı kadar basit değil aslında. ben isterim ki dünyada kapitalizmin istediği tüketim, israf ve üretim olmadan insanca ve ihtiyaçlar kadar doğa kullanılsın. ancak gerçekler bunun çok uzağında maalesef.
enerji konusunda dışa bağımlı olan bir ülkedeyiz ve gelişme hamlelerinde enerjiye duyulan ihtiyaç sürekli artmaktadır. bunun da yerli kaynaklardan temin edilmeye çalışılması çok mantıklıdır. tabiki yapılacak çalışmalarda çevreye en fazla duyarlı olanlar dikkate alınmalıdır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic