Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye'ye nükleer santraller geliyor  (Okunma Sayısı 15416 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #45 : 20 Ocak 2008, 09:01:50 »

Sayın Dr.Barkan hocam , bir yanlış anlaşılma oldu diyorsunuz. Aşağıda yazınızdan aldığım iki tümceyi sunuyorum:
 1-"TAEK  başkanının linyit içerisindeki  zengin uranyum varlığından haberi var mıdır?"
 2-"türk  teknik elemanlara güvenelim"
 Ben yukardaki mesajımda "Bu teknolojiye ve yeterli teknik elemana sahip miyiz ?" diyorum. Burda güvenip güvenmemeyi irdelemiyorum. Ayrıca önce güvenmeyen (1.tümceniz), sonra da güvenen(2.tümceniz) yine ve maalesef sizsiniz.
 Neyse olayı uzatıp kimsenin canını sıkmayalım. Saygılar

Dünyayı güzellik kurtaracak...
piramid
Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 20 Ocak 2008, 13:15:33 »

Sayın hocam anlamamakta ısrar ediyorsunuz...  ben oraya  kullanılabilir  ve muhtemel rezervleri  yazmışım ikisi arasındaki  farkı göremiyorsan size yapacak hiç birşeyim yok..  Biz  bu ülkede önemli  stratejik kurumların başında  olupta    kamuyonu yanıltan çok insan gördük  ve  duyduk. Tabiki kendimize güveneceğiz lafın sonuna kadar arkasındayım ..  Türk bilim adamlarına  sonuna kadar  güveniyorum. TAEK  başkanı gibi istatistik verileri göz ardı edenelre  asla  güvenmem.  Ben burda  istatisitk verilerle konuşuyorum siz falanca böyle demiş filinaca böyle demiş diye işi  polemiğe çekiyorsunuz.. Kusra bakmayın bilmsel verilere inanmayanlarla benim tarıtşacak konum olmaz..
Lütfen bu konuyu uzatmayın...
meryozcan
Uzman Üye

Performans: 219
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #47 : 20 Ocak 2008, 15:36:26 »

Arkadaşlar duygusal davranmayalım Didanlı hocama katılıyorum nükleer enerji ülkemiz için gerekli ve eğer bundan sonraki yıllarda gaz lambasına muhtaç olmak istemiyorsak nükleer santral yapılmalı bence
Bu konuda Greenpeace'in merkezi olan ülkede bile 23 tane nükleer santral var eğer gerekli teknolojik titizlik gösterilirse bir değil birden fazla santral yapılmalı
Hocama ben de katılıyorum.Hiç değilse bilimsel anlamda çalışmalar hızlandırılır bu sayede...Bu konuda çalışma yapan bilim adamlarımıza Türkiye'de iş alanları açılmış olur beyin göçü azalır .Teknolojinin en üst seviyesinden niye faydalanmayalım anlamıyorum.Elektriğin ve diğer enerji kaynaklarının bedava olduğu bir ülke olsak fena mı olur...?Tehlike konusu arkadaşlarımızı endişelendiriyor ama kullandığımız en basit bir mobil telefon bile potansiyel bomba olabiliyor bazen .Bunun için kullanmayalım o zaman hangimiz vazgeçebiliriz bundan ?

En uzak mesafe ne Afrika\'dır
 Ne Çin,
 Ne Hindistan,
 Ne gezegenler
 Ne de yıldızlar , geceleri ışıldayan
 En uzak mesafe, iki kafa arasındaki
 mesafedir...
 Birbirini anlamayan...

Özdemir Asaf
büget
VIP Üye

Performans: 109
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #48 : 22 Ocak 2008, 14:11:01 »

orhan ışık  mesaj kutunu boşalt. size özel mesaj gönderilemiyor.

OĞUL;
Bilirmisin ?
Kışı çok serttir bizim oraların, acımasız ve şevkatsız
Tıpkı yaşadığım hayata benzer,
Duvarları taştan, harcı çamurdan,
Çatısı söğüt dalı üzerine boyumca topraktan...
katibcelebi
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #49 : 22 Ocak 2008, 17:03:22 »

Hayırlısı ile bizimde Fransa gibi Dünyanın en hızlı trenlerini ülkenin hertarafına yayabilecek (TGV) enerji kaynağımız olacak,
Citroen, Renault, Peugeut gibi dev fabrikaları çalıştırabilecek ucuz enerji kaynağımız olacak,
Almanya, ABD, İngitere, Fransa.... gibi sadece gelişmiş ülkelerde bulunan ağır sanayi kuruluşlarında kullanılabilecek bol ve ucuz enerji kaynağımız olacak,
Enerjide dışa bağımlılıktan kurtulucaz (Rusya doğal gaz gibi)
Artan nüfusumuza ve artan elektrikli aletlere gerekli olan enerjiyi kesintisiz verebilecez.......
Enerji ucuzladığı için ürettiğimiz ürünlerinde maliyetleri düşeceğinden yurt dışı piyasalardaki ürünlrimizin rekabet gücü artacak......
Sanayimiz gelişecek çeşitlenecek, iş imkanları artacak .......
Türkiye'ye Nükleer santraller hayırlı olsun....
orhan ışık
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #50 : 23 Ocak 2008, 19:16:05 »

büget (Kemalettin Sami Bölükbaşı) mesajlarımı sildim,buyurun
Kıraç
VIP Üye

Performans: 479
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #51 : 24 Ocak 2008, 21:28:41 »

Sayın hocalarım bende size katılıyorum..  Türkiye2nin acilen  2 tane nükleer  santarale ihtiyacı vardır.  yoksa  önemli enerji krizleri kapıda bekliyor...

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKİYE'NİN GEÇMİŞİ DEĞİL, GELECEĞİDİR....
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic