Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Güneydoğu 5.1 ile sallandı, halk sokağa döküldü  (Okunma Sayısı 2097 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Eylül 2008, 05:47:53 »

Merkez üssü Adıyaman'ın Samsat ilçesi olduğu belirtilen 5.1'lik deprem korku yarattı.

Kandillli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre, 5.1'lik şiddetli sarsıntının ardından 2 adet de artçı sarsıntı meydana geldi.

Depremde henüz can kaybının yaşanmadığı belirtilirken, küçük miktarda maddi hasar meydana geldiği açıklandı.

ADIYAMAN'DAKİ DEPREM ŞANLIURFA'DA DA PANİĞE NEDEN OLDU

Merkez üssü Adıyaman'ın Samsat İlçesi olan 5.1 büyüklüğündeki deprem Şanlıurfa'da da paniğe yol açtı. Saat 05.20 sıralarında gerçekleşen deprem ve ardından yaşanan artçı sarsıntılar nedeniyle korkuya kapılan Şanlıurfalıların büyük bölümü binaları terk edip, sokağa döküldü.

ŞANLIURFA'DA HALK SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Sabah saatlerinde birçoğu yataklarında olan vatandaşlar, 5,1 büyüklüğündeki sarsıntı ile uyanmak zorunda kaldı. Bir anda paniğe kapılan vatandaşlar, artçı sarsıntılar ile yataklarından çıkıp, eşofmanları ile binalarından dışarı çıktı. Deprem korkusu ile kendilerini sokağa atan yüzlerce vatandaş, çocuklarıyla birlikte parklara akın etti. Parklarda bekleyen ve depremin yarattığı korkuyu birbiriyle paylaşan vatandaşlar, uzun süre evlerine giremedi. Sarsıntının yatakta bulundukları sırada gerçekleştiğini ve artçı sarsıntılar ile birlikte kendilerini dışarı attıklarını anlatan vatandaşlar, "Bir anda büyük bir sarsıntı gerçekleşti. Küçük çocuklarımız 'Deprem oluyor' diye bağırmaya başladı. Küçük-büyük hepimiz büyük korku yaşadık ve artçı sarsıntıyı hissetmeye başlayınca da kendimizi parka attık. Evlerimize girmeye korkuyoruz" dedi.

Birçok vatandaşın evlerine girmeye korktuğu sarsıntının kentte herhangi bir hasara yol açıp açmadığı ise güvenlik güçlerince araştırmaya başladı.

Kayracan
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2008, 08:00:23 »

İnsanlarımızın artık ne zaman deprem olacak sorusundan sıyrılarak hangi tedbirleri alabilirim sorusuna yönelmelerinin vakti geldi de geçiyor bile.Bu hafif şiddette bir depremdi.Ama daha büyük depremlerde neler yaşandığını hepimiz biliyoruz.

İnsanlar ne yapacağını bilmiyor.Asıl depremde sonra yaşanan artçı şoklarla kendini 5. kattan aşağı atanları mı dersin yoksa balkondan atlayanları mı?

Bu durumlardan halkımızı kurtarmadığımız sürece çook kayıplar veririz.

Zaten ülkemizde binalar deprem olmadan da yıkılıyor Huh?

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2008, 10:21:25 »

sanırım depremi en fazla hisedenlern başında geliyorum.baya bir sarsıntı oldu.5.1 ile sınırlı kalması bizi rahatlattı.daha büyük depremler burda felaketlere yol açar.
Allah bu mübarek günlerde bu gibi felaketlerden korusun

Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2008, 12:11:20 »

Başta Sami hocam ve Murat hocam olmak üzere tüm Adıyaman'lılara geçmiş olsun diyorum. Allah daha büyük depremlerden ülkemizi korusun.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2008, 17:52:27 »

Melik Hocam;

Allah razı olsun. Ben Adıyaman dışındayım. Ben de sonradan haberdar oldum.

Herkese geçmiş olsun.

ronahii
Yeni üye
*

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2008, 18:17:31 »

Bütün herkese çok çok geçmiş olsun
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2008, 18:22:19 »

O bölgede bulunan herkese geçmiş olsun.Kolay değil gerçekten.Benim de bastığım yerin oynadığı bir anım olmuştur.O andaki psikoloji çok kötü oluyor.Allah daha beterinden saklasın.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic