Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gönül köprüsü projesi  (Okunma Sayısı 8276 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
vefikpaşa
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Haziran 2008, 12:13:16 »

Değerli arkadaşlar,meb'in "gönül köprüleri projesi"nde görev alan var mı? varsa hangi bölgeye gideceksiniz?gidilecek yerler için,yol hazırlığı,ziyaret edilecek yerler gibi tavsiyesi olanlar tavsiyede bulunabilirler mi? ve son olarak proje hakkındaki görüşlerinizi paylaşır mısınız?
mesela ben ş.urfa'ya gideceğim ...
saygılar

Güçlü olmak, düşmanını değil, öfkeni yenebilmektir
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2008, 12:22:15 »

Ben katılamadım.Ama katılmayı çok isterdim.Ülkemin her tarafını görmek, tanımak ve gerçekten gönül köprüleri kurmak isterdim.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2008, 13:13:01 »

Adıyaman; Adana ve Eskişehire gidiyor.

Ben yoğunluğumdan dolayı katılamadım ama her ihtimale karşı beni yedek yazdılar. Olursa eğer Eskişehir'e gideriz.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2008, 13:27:00 »

Bizim buradanda Ankara'ya giden arkadaşlar var.Güzel bir uygulama bence ama hele bir gidip gelsinler onları dinledikten sonra konuşalım.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2008, 14:29:59 »

hocam dün şanlıurfaya gönül köprüsü projesiyle yüzlerce öğrenci gelmişti. tren biraz kaçmış gibi görünüyor

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
tombolo
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2008, 14:47:08 »

hocam ben geçen hafta trabzon a gittim(siirtten) öğrencilerle falan beraber geziyorsunuz ilk 3 gün tarihi turistik yerleri falan.son iki gün sizi gezdiren okuldan seçilen öğrenciler sizin öğrencileri alıyor tek tek gezdirmek veya ailesi ile tanıştırmak için.o kadar samimi oldular ki geleceğimiz gün gözyaşlarını görecektiniz.bence çok olumlu bir proje.umarım seneye daha geniş kapsamlı ve programlı hale gelir.emeği geçenlere teşekkürler...
vefikpaşa
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2008, 15:45:28 »

projenin aından da anlaşılacağı gibi asıl amaç bölge insanlarının birbirlerini yakından tanımak ve hedeflenen birliği,bütünlüğü gönüllerde sağlamak.bu icraata yönelik somut bir proje.insanların ön yargılarını ortadan kaldırmaya yönelik ve bana göre çok geç kalınmış,sadece zarardan dönüldüğünden dolayı karlı/faydalı bir iştir.semeresi kısa vadede görülebilecek bir iş.
konudan haberdar olmayan var mı bilemiyorum,fakat her ihtimale karşı en azından gelecek yıllar için faydalı olması hasebiyle söyliyeyim.görevli öğretmenler arasında tercihen tarih,rehberlik ve coğrafya öğretmenleri var.yani seçilme şansı yüksek.
saygılar

Entra23
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2008, 16:15:19 »

Arkadaşım ben Manisa'dan Elazığ'a gelen öğrencilere Rehber öğretmen olarak görevlendirildim.Harput,Keban Baraşı ve Sivrice Hazar gölü gezdirdik .Gezdirilen yerler hakkında öğrencileri bilgilendirdik.8 otobüs gelmişlerdi her otobüste bir rehber öğretmen görevliydi.Rehber öğretmenlerde Coğrafya ve Tarih bıranşından arkadaşlardı.
vefikpaşa
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2008, 16:26:44 »

hocam dün şanlıurfaya gönül köprüsü projesiyle yüzlerce öğrenci gelmişti. tren biraz kaçmış gibi görünüyor
sayın hocam ş urfaya birkaç grup geliyor.mesela bursa kafilesi 1.grubu 29 haziran/6 temmuzda orada olacak 2.grup ise 4-12 temuzda uğrayacak.yani misafirlerin biraz kalabalık hocam ona göre.bence bir an evvel tatile çık.saygılar
Entra23 öğretmenim siz daha önce elazığa gitmişmiydiniz?gitmediyseniz gezi öncesi ve sonrasında bu yer ile ilgili bir algı değişikliği oldu mu?saygılar

:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2008, 17:58:04 »

sayın hocam ş urfaya birkaç grup geliyor.mesela bursa kafilesi 1.grubu 29 haziran/6 temmuzda orada olacak 2.grup ise 4-12 temuzda uğrayacak.yani misafirlerin biraz kalabalık hocam ona göre.bence bir an evvel tatile çık.saygılar
Entra23 öğretmenim siz daha önce elazığa gitmişmiydiniz?gitmediyseniz gezi öncesi ve sonrasında bu yer ile ilgili bir algı değişikliği oldu mu?saygılar

görevlendirme kısmını bizlere bırakmıyorlar hocam.görevlendirilen görevlendirilecek kişiler dünden belli. o yönden içimiz rahat

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
Entra23
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 21 Haziran 2008, 08:40:38 »

Vevikpaşa  Hocam ben Elazığlıyım. Gelen Öğrenciler İnternetten Elazığ'ı araştırarak gelmişler veya bir yakınının bu bölgede Askerlik yapmış olması, çok azda da olsa önbilgiye sahip olmaları güzeldi.Bizden öncelikle Harput'u sordular.Harput ve Arapbaba Türbesi.(Kabri camdan, beden çürümemiş ) Hazar gölü ve Keban Barajını gördüklerinde şakınlıklarını gizliyemediler. Görevli gelen öğretmen arkadaşlarımızın şaşkınlığı ise Elazığın Eğitim alanında Manisadan çok ileride olması.Gelen öğretmenlerin söylemi  bir örnek ( Manisa'da Bağımsız bir anaokulu varken Elazığ'da bu sayının 23 olası) Suponsor Türkcell söyleniyor ama Elazığ valiliği bu projeye 60 milyar ödenek ayırdı. Bir öğle yemeğimiz( Alabalık, salata,kola) 4.5 milyar tuttu.Gelen Manisa Ekibi Elazığ'dan beklentilerinin çok üstünde bir memnuniyetle ayrıldılar.Çok güzel bir proje.Birde Manisa elibinin Elazığ'a gelirken kumanyalarının üçgün önce hazırlamış olmaları ve ekmek arası peynir,meyvesuyu ve elma .Bu sürede peynirin ve ekmeğin bozulmuş olması.Artı Manisa Elazığ arası yaklaşık 18 saat her öğünde bu kumanyayı yemiş olmaları. Gidecek ekipler bu kumanya işine çok dikkat etsinler.gıdalar bozuluyor.
Entra23
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2008, 13:49:02 »

hocam özürdilerim isminizi yanlış yaznışım,
vefikpaşa
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2008, 13:50:49 »

ahmet haşim hocam görevlendirme ve öğrenci seçimlerinde gerektiğinde olaya müdahil olmak lazım belki,yoksa bu iyi niyetli iş de suistimal edilebilir.
kusur ne demek isim kısmı teferruattır ,ben farketmedim bile. ayrıca entra23 (gaggoş)hocam ,23'e dikkat etmemişim.Elazığlının ve ve elazığın güzelliklerini manisalı kardeşlerimize tanıtılması güzel .her kafileye bol şaşırmalar diliyorum.bu arada sponsor sadece ulaşım hizmeti veriyor sayın hocam,yiyecekler ise her ilde valiliklerce karşılanıyor.elazığlılara selam ve saygılar

ayseldogan55
Sürekli Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2008, 18:52:51 »

merhaba bu projede Kırşehirden ben katılıyorum Bursaya gidecegiz bence oldukca güzel bir proje dönüşte izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim
vefikpaşa
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 21 Haziran 2008, 19:38:05 »

bursa ağırlayacağı misafirleri için her türlü tedbiri aldığını bölge sorumluları ile yapılan bir toplantıda dile getirdiler.inşallah memnun olarak dönersiniz.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic