Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Fotoğrafıma Dokunma  (Okunma Sayısı 2105 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 15 Temmuz 2008, 13:50:16 »

Coğrafyacının en önemli yardımcılarından biri haline gelen fotoğraf makineleri, bildiğiniz üzere, aşağıda açıklandığı gibi ÖTV adıyla pahalılaştırıldı. Bu konuya duyarlı olacağınızı düşünerek aşağıdaki kampanya linkini gönderiyorum.

"Fotoğrafıma Dokunma!
Maliye bakanlığı, 01 Temmuz 2008 tarihinden itibaren geçerli olmak şartıyla fotoğraf makinelerine %20 ÖTV getirdi. ÖTV'nin gerekçesi 2010 İstanbul'un Avrupa Kültür seçilmesine fon sağlanması. Bu ne demek oluyor?

Dünyada bir çok ülkeye göre en pahalısını kullandığımız ürünlere bir yenisinin daha eklenmesi.
Bir sanat aracı vergilendirilerek bir kültür etkinliğinin finanse edilmesi
Kullanıcıların garantisiz ürün almaya itilerek mağdur olması.
Resmi yollarından ithalat yerine bavul ticaretinin desteklenmesi.
Sermayenin kayıt dışına kayması ve vergi kaybı.
Ben bir fotoğrafçıyım. Ama amatör, ama meraklı, ama sanat, ama profesyonel, ama meslek icabı.. Sonuçta ben bir fotoğrafçıyım. Benim için fotoğraf çekmek hobi ya da ekmek parası.. Benim işimi, ekmeğimi, hobimi elimden almak istiyorlar. Hangi sanat dalında var ki "Özel Tüketim Vergisi"!

Şimdi ben bir fotoğraf sevdalısı olarak bunca vergiyle nasıl başa çıkacağım. Ya bu vergileri verip sadece bir kereye özel fotoğraf makinesi alacağım ve bununla bir ömür geçireceğim, ya yurtdışına çıkan arkadaşlara eşe dosta rica edeceğim, ya da kaçak getirenlerin eline düşeceğim... Tabi yurtdışından gayri resmi yollarla gelen ürünlerin hiçbirinde garanti belgesi olmadığı için herhangi bir aksaklıkta gene mağdur olacağım.

Sayın devlet büyüklerim... Her şey için vergi ödüyorum zaten. Lütfen benim işime, hobime, sanatıma dokunma. Ben fotoğraf çekmek istiyorum. Anı ölümsüzleştirmek, güzellikleri paylaşmak için FOTOĞRAF ÇEKMEK İSTİYORUM...

Lütfen FOTOĞRAFIMA  DOKUNMA!

Arkadaşlar kampanyaya imza atmak için: http://www.fotografimadokunma.com/

FOTOĞRAFIMA DOKUNMA !!!

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
ozge_001
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2008, 13:54:46 »

tek zevimiz fotoğraf çekmekti pnuda demekki profesyonel bir makinayla yapamıcaz zaten ülkemiz için en gerekli şey buydu Huh???...
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2008, 15:50:06 »

Yani pes doğrusu! Olur da bu kadar olur!...Başka bir şey bulamamışlar mı???

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2008, 16:20:22 »

Dikkat ediyorum da son dönemlerde en çok tüketilen ya da alınmaya başlanan ürünlere sürekli vergi gelmeye başladı.
Hocam bilgilendirme için teşekkürler...

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2008, 16:28:09 »

hocam bende fotoğraf makinesi almayı düşünüyordum hem de en iyiyisinden ama bu durumda alabilmem oldukça zor

Emeğe Saygı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic