Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Fosiller görücüye çıktı.  (Okunma Sayısı 1375 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 09 Aralık 2008, 15:45:49 »

Bence mükemmel bir  fırsat arkadaşlar.Hele Kocaeli'ye yakın olanlar için.Ben bile fosilin ancak belgeselini seyredebildim.Ama o yörede olanların ayağına fırsat gelmiş.Bence kaçırmasınlar.
Kocaeli'de, aralarında 417 milyon yıllık trilobit (milyonlarca yıl önce yaşamış bir deniz canlısı), 150 milyon yıllık atnalı yengeci, 65 milyon yıllık timsah kafasının da yer aldığı 40'a yakın fosilin bulunduğu
sergi açıldı. Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Bekirpaşa Belediyesi ile Doğa ve İnsan Sağlığı Derneği işbirliğinde belediyenin sanat galerisindeki serginin açılışında yaptığı konuşmada, sergide, dünyanın
değişik yerlerinden elde edilen fosillerin yer aldığını söyledi. Özellikle 21. yüzyılda elektron mikroskobu ve DNA'nın keşfiyle her canlının kendi türü içinde ne kadar büyük bir komplekse sahip olduğunun gözler önüne serildiğini
ifade eden Köktürk, fosil bilimcilerin bulduğu yüz milyon adedin üzerindeki fosillerin her canlı türünün bütün kompleksliğini gözler önüne  serdiğini vurguladı. Konuşmanın ardından en eskisi 417 milyon yıllık trilobit olmak
üzere, 150 milyon yıllık at nalı, 125 milyon yıllık kurbağa, yaban ayısı kafası, yusufçuk, 98 milyon yıllık kaplumbağa, 79 milyon yıllık Asya aslanı kafası, 65 milyon  yıllık timsah kafası fosilinin de aralarında yer aldığı
21 stantta 40'a yakın fosilin bulunduğu sergi açıldı. Öğrenciler ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sergi hafta sonuna kadar ücretsiz gezebilecek.                AA

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic