Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Evet MEB, neren doğru!..Sizce doğru olan bir tarafı var mı ?  (Okunma Sayısı 2135 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aksaray1980
VIP Üye

Performans: 44
Çevrimdışı Çevrimdışı

"Varlığımdaki yegane mükemmellik Türk olrk doğmdr'

« : 26 Ocak 2010, 14:25:41 »

1.''Artık sözleşmeli öğretmen alınmayacak.'' dediniz, peşinden sözleşmeli öğretmen ataması yaptınız.

2.Binlerce, belki onbinlerce öğretmen atama beklerken ve kendilerini şubat atamasına yoğunlaştırmışken, Sn. Bakan bir anda resmi bir açıklama yaparak şubatta atama yapılmayacak dedi. 2011'de uygulanması gereken bu kararla onbinlerce öğretmeni (öğretmen adayı demiyorum) mağdur ettiniz.

3.Öğretmen atamaları konusunda Hüseyin Çelik döneminde yaşanan tutarsızlıklar, Nimet Çubukçu dönemiyle birlikte zirve yaptı. Öğretmen atamalarında kontenjanların belirlenmesi konusunda yapılan muğlak açıklamalar hiçbir zaman öğretmen arkadaşlarımızı tatmin etmedi.

4.Kamuoyu hep aldatılmaya çalışıldı, ''Bu sene 40 bin öğretmen aldık.'' dediniz; ama bunların büyük bir kısmı sözleşmeliden (4B) kadroya geçen öğretmenlerdi, zaten atanmış bir öğretmeni yeni atanmış gibi gösterdiniz, insanları kandırmaya çalıştınız.

5.Eş durumu, özür durumu atamaları gibi konularda adam akıllı bir düzenleme yapmadınız. Yeni evlenmiş bir öğretmen arkadaşımız Kars'ta çocuğunu doğururken, Edirne'deki öğretmen kocası bebeğinin sesini belki telefondan bile duyamadı.

6.Konferanslarda, toplantılarda ''Eğitim ciddi iştir.'' dediniz; ciddiye aldığınız(!) eğitimle onbinlerce öğretmeni ağlattınız.

7.KPSS'den 80-85-90 gibi puan almalarına rağmen atamadığınız onbinlerce öğretmeni, her bayramda, büyüklerinin ''Daha atanamadın mı evladım?'' gibi rencide edici sözlerine maruz bıraktınız.

8.''Sözleşmeli öğretmenlere kadro vereceğiz'' dediniz; ama kamuoyunu '' bu konuda çalışmalarımız sürüyor...'' diyerek bugüne kadar hep oyaladınız.

9.Çok övündüğünüz e- okul sistemi karne tarihine tam iki gün kala çöktü ve siz teknik bir arıza dediniz; ama arızayı karnenin alınmasına birkaç saat kalmasına rağmen düzeltemediniz, e(ziyet) - okulunuzla iki gündür binlerce okul yöneticisini uykusuz bıraktınız.

10.Sonra öğrencilerden, öğretmenlerden büyük başarılar beklediniz, bekliyorsunuz, beklemektesiniz.

Yazacak o kadar çok yanlışınız var ki...

Artık kelime oyunlarınıza hiç kimse ama hiç kimse inanmıyor.

Yumuşak başlıysak kim demiş ki uysal koyunuz!
Size inanmakta zorlanıyoruz.. İnandırıcılığınızı yitirmek üzeresiniz.

Deveye ''Neden boynun eğri?'' demişler. Deve, ''Nerem doğru ki!'' demiş.

Evet MEB, Neren doğru!.. Türkçeci0505 Eğitim Fakültesi Mezunları bölümü editörü

Ben gelmedim dava için benim işim sevgi için... (y.E)
aksaray1980
VIP Üye

Performans: 44
Çevrimdışı Çevrimdışı

"Varlığımdaki yegane mükemmellik Türk olrk doğmdr'

« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2010, 19:02:19 »

Doğru olan bir yanını bulamadım bana yardımcı olurmusunuz?Doğru olan bir tarafını yazarsanız sevinirim.

Ben gelmedim dava için benim işim sevgi için... (y.E)
soner1577
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2010, 16:19:52 »

tebrikler. bütün doğruları söylemişsin.
bitanede ben ekleyeyim.
eşdurumu tainleri için boş kontanjan olduğunu bildiğim  ilçeye tain istetmiyor. branşınızda boş kontanjan yok diyor. boş kontanjanı kesinlikle biliyorum. çünkü biri benim yerim ben ayrıldıktan sonra kimse atanmadı oraya ve 2 tanede zümremin taini çıktı bu sene .aklıma gelen kendi adamlarından biri içinmi bekletiyorlar.
Allahtan zaten istemeyecem eşimi yanıma getirmeye çalışıyorum.
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2010, 16:26:25 »

İskenderundan Yalova'ya eşim YALOVA MERKEZ KOMUTANI olarak atandı (4 yıl önce),Eş durumu tayinlerini ve Anadolu Lisesi öğrenci nakillerini bir dönem kaldırdıklarından oğlumla ben gidemedim.Eşim emekliye ayrılmak zorunda kaldı.Oğlum liseyi bitirdi ben 17 yıllık öğretmen İZMİR'e yerleşmeye karar verdik evimiz İZMİR'de.İZMİR'e yakın kınık UYGUN görülmüş.1yıl çalışmak zorunda kaldım.Benim bedduam tutmazsa,kimsenin tutmaz.   
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic