Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ermenilerden özür dilemiyorum, onlar özür dilesin!  (Okunma Sayısı 6459 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
eforx
Deneyimli Üye

Performans: 113
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Aralık 2008, 16:11:18 »

Düşünceyi aynen paylaştığım için değiştirmeden alıntı yapıyorum:
Kendilerine "aydın" denilen insanların geçmişlerini inkar edercesine Ermeniler'den özür dilemelerini ve Türkiye Cumhuriyeti'ni Ermeniler karşısında küçük düşürme çabalarını kınıyorum. Bir Türk'ün, anasını, babasını, dedesini, nenesini ve hatta çocuğunu katleden Ermeni soyundan özür dilemesini vicdanım kabul etmiyor.
1915 yılında Ermenilerin 500.000'den fazla Türk insanını katlettiğini biliyorum ve bu nedenle özür dileyecek kişi ben değilim. Onlardan özür bekliyorum!

Kaynak:
http://www.onlarozurdilesin.com/index.php

Ayrıca İstanbul Barosunun bu konudaki çarpıcı değerlendirmesini görüşlerinize sunuyorum:
http://www.istanbulbarosu.org.tr/Detail.asp?CatID=1&SubCatID=1&ID=3792

Özetle:
"İstanbul Barosu, düzenlenen özür kampanyasının Türk ulusunun haksız yere suçlanmasının dayanağının oluşturulmasına katkı verme amacına yönelik olduğu değerlendirmesinde bulunduğunu kamuoyuna saygıyla duyurur. "

İlimden önce Edep gelir
 İmam MALİK
Canı Canana Kurban Eyleyen Gelsin Bu Meydana...
....

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen
Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen
Şeyh Galip
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2008, 16:48:57 »

Sayın arkadaşım ben o sözde aydınların Türk vatandaşı olduğuna pek inanmıyorum. Son dönemlerde bu konudaki baskılar arttı, fakat yetkililerden bir ses yok, anlam vermiş değilim.
nazarımsın
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2008, 17:02:56 »

böyle yazı yazdığın için teşekkürler eforx kardeşim daha burda yeniyim ilk senin yazını okudum güzel yazı kendilerini bu ülkenin birer vatandaşıymış gibi gösterip bizim adımıza kararlar alanlar elbet birgün düştükleri gafletten uyanacaklardır.
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2008, 17:03:29 »

Ermeni kardeşlerinin acıları paylaşmak isteyenler çıksın Ermenistan'a gitsin bu ülkede yerleri yok onların.Zaten hep aynı tipler..

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2008, 17:06:43 »

"Ermenilerden özür dilemiyorum, onlar özür dilesin!"

Onlar özür dilerse, biz de dileyecek miyiz ?

Dünyayı güzellik kurtaracak...
kt
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2008, 17:07:53 »

Ermeni kardeşlerinin acıları paylaşmak isteyenler çıksın Ermenistan'a gitsin bu ülkede yerleri yok onların.Zaten hep aynı tipler..

"Ya sev ya terket" gibi bişey mi ?

rhturk
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2008, 17:13:13 »

Hocam; kimseye bişeyleri sevdirmek gibi bir zorunluluğumuz yok .Ben bu ülkede yaşıyorum ve ülkemi çok seviyorum.Başkalarından da böyle birşey beklemiyorum.Ama kalkıp hem bu ülkenin her türlü nimetlerinden faydalanacaksın hem de ermeni kardeşlerinin acılarını anlayacaksın.Bu bildiriye imza atanlar aynı duyarlılığı bu ülkenin insanları için neden göstermiyorlar..birileri aykırı düşüncelerini ifade edince bunun adına fikir özgürlüğü deniliyor. Benimki de fikir özgürlüğü.O zaman ben ve benim gibilere de tahammül edilmeli..evet yine söylüyorum onların acılarını daha iyi anlayabilmek için çıkıp ermenistana gitsinler..

SİNOPLU
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2008, 17:18:28 »

Yaşadıkları ülkeye ihanet eden,yıllarca komşuluk yaptıkları insanları acımasızca katleden ,yakın geçmişte bir çok masum diplomatımızı ve ailelerini öldüren ermenilerden, yaşanmamış bir olayın özrünü dilemek vatan hainliğidir.Bu olay ermenilerin katlettiği yüzbinlerce insanımızın kemiklerini sızlatır.Ben de özür dileme kampanyasını başlatanları ve destekleyenleri şiddetle kınıyorum.
nazarımsın
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2008, 17:19:16 »

rhturk kardeşime katılıyorum bencede kimseye bişeyleri sevdirmeye çalışmak deyil bu sen bu vatanın ekmeğiyle karnını doyuracaksın zamanı gelince de ekmek yediğin kapıya yapmadığını bırakmayacaksın yok öyle herkes haddini bilmeli bugün özür dileyen yarın onun köpeği olur kimden özür dilemeye kalktıklarının farkında deyiller
kt
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2008, 17:41:45 »

kimseye bişeyleri sevdirmek gibi bir zorunluluğumuz yok sayın hocam.Ben bu ülkede yaşıyorum ve ülkemi çok seviyorum.başkalarından da böyle birşey beklemiyorum.ama kalkıp hem bu ülkenin hertürlü nimetlerinden faydalanacaksın hem de ermeni kardeşlerinin acılarını anlayacaksın.bu bildiriye imza atanlar aynı duyarlılığı bu ülkenin insanları için neden göstermiyorlar..birileri aykırı düşüncelerini ifade edince ifade özgürlüğü deniliyor. O zaman ben ve benim gibilere de tahammül edilmeli..evet yine söylüyorum onları acılarını daha iyi anlayabilmek için çıkıp ermenistana gitsinler..

Ülkesini sevmeyenin aklından zoru vardır !  Konuyu başka yöne çekmeyelim. Amacım üsluba dikkat çekmekti sadece. Daha düzgün ifadeler , seviyeli paylaşımlar yapmak için...

rhturk
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2008, 17:49:43 »

kimseye bişeyleri sevdirmek gibi bir zorunluluğumuz yok sayın hocam.Ben bu ülkede yaşıyorum ve ülkemi çok seviyorum.başkalarından da böyle birşey beklemiyorum.ama kalkıp hem bu ülkenin hertürlü nimetlerinden faydalanacaksın hem de ermeni kardeşlerinin acılarını anlayacaksın.bu bildiriye imza atanlar aynı duyarlılığı bu ülkenin insanları için neden göstermiyorlar..birileri aykırı düşüncelerini ifade edince ifade özgürlüğü deniliyor. O zaman ben ve benim gibilere de tahammül edilmeli..evet yine söylüyorum onları acılarını daha iyi anlayabilmek için çıkıp ermenistana gitsinler..

Ülkesini sevmeyenin aklından zoru vardır !  Konuyu başka yöne çekmeyelim. Amacım üsluba dikkat çekmekti sadece. Daha düzgün ifadeler , seviyeli paylaşımlar yapmak için...
Ya sev ya terket benim yazdıklarımdan çıkarılacak bir sonuç değildi.Ayrıca seviyemde de bir problem yok.düşüncelerimi paylaştım katılırsınız ya da katılmazsınız..siz de kendi düşüncelerinizi yazarsınız..

mehmet20
Uzman Üye

Performans: 93
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 18 Aralık 2008, 18:20:30 »

benim birşeylerden özür dilemem için o olayı gerçekleştirmem gerekiyor.acaba bu özür dileyenler soykırım mı yapmışlar?
Xalida
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 18 Aralık 2008, 18:56:31 »

Topraklarimizda yaşasınlar, insanlarımızı öldürsünler, halkı evinden etsinler, üstelik özür de dileyelim.Böyle bir şey nerde görülmüş?
seranser
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2008, 19:14:52 »

özür dileyen de dilemeyen de,(heralde) öldüren de öldürülen de, vatan sahibi olan da olmayan da, seven de sevmeyen de, terk eden de etmeyen de, fikirlere saygı duyan da duymayan da, insan gibi davranan da dayranmayan da.... sanırım herkes kendine göre çok haklı
o yüzden kimsenin kimseyi ve o kimselerin fikirlerini taktığı falan yok, hepsi hikaye...
stream1
Sürekli Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2008, 19:25:11 »

Sevgili Arkadaşlar ,
 "Ermeniler " genel başlığı altında yorumlar yazmanın geçmişte olan olaylarla tüm ermenileri bağdaştırmanın abes olduğunu ve eğitimcilere yakışmadığını belirtmek isterim ozaman el kaideden dolayı "Müslümanlar" diye yazdıklarında ve ya yorum yaptıklarında alınmamak gerek .Bu tip genellemeler bun gün ülkemizdeki 90000 civarındaki Ermeni yuttaşımızı yaralar. Eğitimciler eğitimci gibi olmalı.Protesto edebilirsiniz eleştirebilirsiniz ama rencide edemezsiniz.Ben şunu yapıyrum Artık Hasn Cemal okumuyorum Adalet Ağaoğlunun kitaplarını almıyorum.Kızmamız gerekenlere kızalım bir milletin topuna birden değil.Saygılarımla

Gökalp Erhan GÜZEL

Gökalp Erhan Güzel
 "HAYATIN BİLGİSİ YA DA SADECE COĞRAFYA
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic