Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Elektrik Kaçağında Mardin Birinci, Bilecik Son Sırada!  (Okunma Sayısı 13152 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 14 Haziran 2008, 16:02:41 »

Elektrik kaçağında Mardin birinci, Bilecik son sırada
Hülya KARABAĞLI ANKARA
TEDAŞ Genel Müdürü Keklik'in verdiği bilgiye göre Türkiye genelinde elektrik kaçak oranı % 21..
Elektrikte kaçak ve kayıpta en yüksek 10 il ile kaçağın en az yaşandığı iller belli oldu. Mardin kayıp ve kaçakta 1, Bilecik ise en düşük oranla 82. oldu. Güneydoğu'nun incisi, turistlerin, yabancı belgesel ve yerli dizilerin vazgeçilmez adresi Mardin kaçak ve kayıpta birinciliği kimseye kaptırmadı. Yüzde 79.23 ile ilk sıraya oturdu. Elektrikteki kayıp - kaçak oranları Türkiye'nin batısına doğru azaldı. Bilecik, (Yüzde 3.78) oranla kayıp ve kaçağı en az il oldu. Şehre giren 100 kilovat saatlik elektriğin Türkiye'de kayıp-kaçak elektrikte birinciliği yüzde 79.23 oranla elde eden Mardin'de şehre giren her 100 kilovat saat elektrik enerjisinin 79 kilovat saati kayıp ve kaçak kullanılıyor. Meclis KİT Komisyonu'nda bilgi veren TEDAŞ Genel Müdürü Haşim Keklik, 2007 yılında tüketilen 126.1 milyar kilovat saat elektrikteki, kayıp kaçak miktarının 21.9 milyar kilovat saat olduğunu kaydetti. Keklik, 2000 yılında Türkiye genelinde ortalama olarak yüzde 21.6 olan kayıp kaçak oranının, 2001 yılında yüzde 21.4'e, 2002 yılında yüzde 20.9'a, 2003 yılında yüzde 19.9'a, 2004 yılında yüzde 18.6'ya, 2005 yılında yüzde 17.8'e, 2006 yılında yüzde 15.1'e, 2007 yılında da yüzde 14.8'e kadar düşürüldüğünü söyledi. Devlet protokolünün adresi bürokratlar kenti Ankara da, elektrik kayıp ve kaçak oranı yüzde 8.56 çıktı.
erdoğanbayar
Deneyimli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2008, 17:22:29 »

Elektirik kaçağının doğuda maksimum düzeyde olduğunu ve bunun faturasınıda dürüst insanların paylaştığını biliyorsunuz.Yılbaşında çıkan yargı affının bunun için çıktığını da biliyormuydunuz?Adaletin kılıcı kimine keskin kimine kör.Bence devlet doğu illerinden vergi,fatura tahsil etmemeli üstelik herkese maaş bile bağlamalı?
ada09
Üye
**

Performans: 36
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2008, 17:34:54 »

Erdoğanbayar öğretmenim size katılmıyorum.Ben batılıyım.Şu anda doğuda öğretmenlik yapıyorum.Doğuda bu usulsüzlüğün kökten çözümünü isterken,önce eğitim sonra buradaki insanlara iş olanakları hazırlamak gerekir.Burada eğitim ve öğretim hala içlre acısı..
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2008, 17:44:05 »

ada09 hocam tahmin edebiliyorum. Mutlaka eğitime önem verilmesi lazım.Yoksa hem kişi başına milli gelirdeki dengesizlik hem de bu durum devam edip gidecek.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
ada09
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 14 Haziran 2008, 18:47:36 »

Teşekkür ederim  Kosala hocam.Size katılıyorum.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2008, 18:57:02 »

Arkadaşlar hep doğuda işsizlik,ekonomik yetersizliklerden bahsedilir.Ben Sinop'un ilçelerinde 8 yıl görev yaptım.Öyle mağdur,öyle fakir,işsiz,çaresiz insanlar gördüm ama hiç biri de sırtını devlete dayayıpta bir şeyler beklemek durumunda değildi. Görev yaptığım ilçenin toplam nüfusunun iki katı gurbette idiler ama yinede kanun dışı yollara sapmıyorlardı.Siz gelin Bilecik'te ne kadar çok geri kalmış köyümüz var.Bakın kaçak elektrik kullanan var mı?
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #6 : 14 Haziran 2008, 18:57:29 »

.......Doğuda bu usulsüzlüğün kökten çözümünü isterken,önce eğitim sonra buradaki insanlara iş olanakları hazırlamak gerekir.Burada eğitim ve öğretim hala içlre acısı..

Hocam olay kesinlikle eğitim le ilgili değil bu bir anlayış meselesidir.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
ada09
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2008, 19:05:51 »

Sayın Güner Hocam,buralarda fakirlik, işsizlik 2. 3. sorun.Burada eğitimin ne düzeyde olduğunu biliyormusunuz?Biz eğitimdeki geri kalmışlıktan bahsediyoruz.Bahsettiğiniz yerlerle buraları kıyaslamayın.Ben 2 yıl Sinop'tada bulundum.Biliyorum.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2008, 19:09:23 »

Sayın Güner Hocam,buralarda fakirlik, işsizlik 2. 3. sorun.Burada eğitimin ne düzeyde olduğunu biliyormusunuz?Biz eğitimdeki geri kalmışlıktan bahsediyoruz.Bahsettiğiniz yerlerle buraları kıyaslamayın.Ben 2 yıl Sinop'tada bulundum.Biliyorum.
Sayın Hocam ben Atatürk Üniversitesi mezunuyum üstelik tam 30 yıl öncesinin Erzurum ve ilçelerinin ,köylerinin çok büyük bir kısmında,Bingöl-Kığı'ya kadar olan kesimde incelemelerde bulundum.Çok haklısınız ama bu bir geçim yolu olmamalı.Aynı durum telefonda da söz konusu.
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2008, 19:22:08 »

aynen katılıyorum.......

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
BAHRİYE
Yeni üye
*

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2008, 20:10:11 »

Sivasta 1997 de görev yapıyorum ismi lazım değil bir ilçedeyiz.Şahid olduğumuz olay şu ki TEDAŞ köylere fatura bile kesmiyor, ilçe merkezine yüklüyor.Bunu itiraf eden tedaşın çalışanıydı.Güya köylüye yardımcı olunuyor. Oysa vatandaş  çayını elektrikle, banyo suyunu , odasını bu elektrikle  ısıtıyor. Ben hakkımı helal etmiyorum ister inansın ister inanmasın her hırsızlığın bir gün hesabı sorulacak. Süt bozuk kaymak bozuk velhasıl.........
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2008, 20:29:43 »

Sivasta 1997 de görev yapıyorum ismi lazım değil bir ilçedeyiz.Şahid olduğumuz olay şu ki TEDAŞ köylere fatura bile kesmiyor, ilçe merkezine yüklüyor.Bunu itiraf eden tedaşın çalışanıydı.Güya köylüye yardımcı olunuyor. Oysa vatandaş  çayını elektrikle, banyo suyunu , odasını bu elektrikle  ısıtıyor. Ben hakkımı helal etmiyorum ister inansın ister inanmasın her hırsızlığın bir gün hesabı sorulacak. Süt bozuk kaymak bozuk velhasıl.........

Hırsızlık kötü birşey ama yapılma nedeni "süt kaymak bozukluğu" değil bayan...  Terbiyemizi takınalım.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 14 Haziran 2008, 20:43:44 »

niya yalan söyleyeyim şanlıurfanın köylerinde 5 yık görev yaptım köylülerin tamamına yakını elektriği kaçak kullanıyorlardı. işin eğitimini görmüşler. trafolarını bile kendileri getiriyorlar. bakım ve onarımını da kendileri yapıyor. merkezdeki eski evlerin çoğunda da kaçak bir hat vardır.
zengini de fakiri de kullanıyor.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #13 : 14 Haziran 2008, 20:47:29 »

Erdoğanbayar öğretmenim size katılmıyorum.Ben batılıyım.Şu anda doğuda öğretmenlik yapıyorum.Doğuda bu usulsüzlüğün kökten çözümünü isterken,önce eğitim sonra buradaki insanlara iş olanakları hazırlamak gerekir.Burada eğitim ve öğretim hala içlre acısı..
Doğru söze ne denir ki?

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
ada09
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 14 Haziran 2008, 20:55:43 »

aynen katılıyorum.......
quote][/Sayın hocam,eğitimi bir kenara itip tamamiyle anlayışa bağlarsak olurmu?O zaman bizler öğretmen olarak inanmadığımız eğitimin, gerekliliğini bir kenara bırakalım.Her sene- eğitim öğretim -yılı adı altında çalışmalar hazırlıyoruz.Ozaman sadece öğretim yılı derdik.
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic