Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ek Derslerin Kaldırılması Düşünülüyormuş..!  (Okunma Sayısı 11701 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« : 10 Eylül 2011, 21:33:53 »

Doğruluğundan emin değilim ama ateş olmayan yerden de duman çıkmaz sanırım...

http://www.habermeb.com/Ogretmen/558-Ogretmenlere-Ek-Ders-Kalkiyor.html
brs325
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2011, 05:36:05 »

yaparlar sayın hocam hiç şaşırmam yani ...
sibel032
Uzman Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2011, 08:12:54 »

Bir fikrim var. Sayın Bakan tüm Milli Eğitim camiasına bir iyilik yapıp o mükemmel düşüncelerini hiç çalıştırmasın. Çalışmadığı her saat için biz öğretmenler ona ek ders verelim.
Ya nedir bu? Dalga mı geçiyor. Öğretmen sıradan bir memurla aynı kefede tutulabilir mi? Günde 9 saat ders işleyen bir öğretmenden nasıl bir verim bekliyorsunuz?  Ne biz fabrika işçisiyiz vardiyalı çalışalım ne de öğrencilerimiz fabrika üretimi. Sayın Bakan lütfen kendinize farklı bir hobi seçin. Öğretmenlerle uğraşmayınız.

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2011, 08:42:26 »

Durmak yok yola devamm.....Eğitim buraya kadar.
alikaratas
VIP Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2011, 09:21:13 »

Öğretmenine "çoban" muamalesi yapan bir ülke "koyun" yetiştirmeye mahkumdur.

kapitalizmin temel anlayışlarından "bireyin suyunu sık" her alana girmekte.Abd'nin posası çıktı sıra şimdi bizde.Yoksa rekabette geri düşeriz maazallah.
Okullar "yatma yeri değil"dir arkadaşlar.Çalışacaksınız.Bakın herkes bilmem ne gibi çalışıyor.Sizde tatilden bol ne var.Üstelik deli gibi para alıyorsunuz.Altınızda lüküs lüküs arabalar.Yazlıklar kışlıklar.Gezip duruyorsunuz tatillerde.Karı koca öğretmen oluyorsunuz.Dünyada sizden kebap meslek sahibi olan mı var.
Eğer böyle düşünmüyolar ise adam değilim.Ben de 500 lira ev kirası verip borçsuz yaşayarak hayatta kalmaya çalışanlardanım.Ama bizi gören yok galiba.

Ayşe öğretmen 4B li, ayda 1000 TL maaş alıyor.
Bekar, ev kirası 500 TL!
5 yıldır atama bekliyor...
*
Nuran öğretmen, 4C li...
Türkiye de açlık sınırı 985 TL o ayda 900 TL alıyor.
6 yıldır atama bekliyor...
*
KPSS de dereceye girmiş Hasan öğretmen ayda 700 TL alıyor.
Branşı pek rağbet görmediği için o da atanamamış...
3 yıldır bekliyor...
Ailesinde tek çalışan o...
Bu yüzden okulara ek derse gidiyor...Ders saati başına 7 TL alıyor!
*
Ferzan öğretmen daha 24 yaşında...
O da atama bekliyor...
Anadolu da bir ilkokulda sözleşmeli (vekil) öğretmenlik yapıyor.
Maaşı asgari ücretten 10 TL fazla...
*
Mehmet şanslı, kadrolu...
2 yıl bekledikten sonra haziranda ataması yapıldı.
Maaşı: 1500 TL...
Ev kira, hanım hasta, çocuklar okuyor, babası yok, annesi yatalak...
*
Bir de Ünal öğretmen var.
Tam 22 yıllık öğretmen...
Maaşı, mesleğe 2 ay önce başlayan Mehmet öğretmenden hepi topu 280 TL fazla...
22 yıllık emeğinin devletin gözünde karşılığı: 280 TL.

EĞİTİM ŞART AMA ÖĞRETMEN ŞART DEĞİL!

Sözüm ona "eğitim şart" bu ülkede...
Eğitim şart ama öğretmen değil!
Öğretmen hastaneye gider, katkı payı öder...
Eczanete gider "reçete payı" öder...
Ameliyat olur maaşından kesilir.
Her türlü kesintiden payını alan öğretmen yıpranma payı ndan nasibini almaz...
Dünyanın en zor işini o yapar, en son o emekli olur.

Milli Eğitim Bakanı na göre 150 bin, öğretmenlere göre 300 bin öğretmen açığı var Türkiye de... Her yıl 50 bin yeni öğretmen adayı mezun oluyor. Kadro açılmadığı için o yıl sadece yüzde 10 u öğretmen olabiliyor.

ÇOBAN MUAMELESİ YAPILAN ÖĞRETMEN KOYUN YETİŞTİRİR!
El üstünde tutulması gerekirken 50 yıldır itilip kakılan öğretmenler seçim öncesi Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu nun verdiği "55 bin yeni kadro" sözünün tutulmasını istiyor...
Şayet bakanın ağzından çıkan söz, bu devletin namus sözüyse...
Bir binayı okul yapan içindeki tuğlalar değil öğretmense...
Bu söz tutulmalı....
Evlatlarınızın geleceği için öğretmeninize sahip çıkın!
Unutmayın...
Öğretmenine "çoban" muamalesi yapan bir ülke "koyun" yetiştirmeye mahkumdur.

Kaynak : http://www.internethaber.com/bu-yazi-ak-partili-bakani-cok-kizdiracak-370644h.htm#ixzz1XT9ieNET

\\"Rabbim Allah\\'tır de, sonra doğru ol!\\"
cografyaciserkan
Uzman Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

TR61

« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2011, 09:29:05 »

maaşı net en az 2000 tl yapacaksalar olur Smiley

cgrfycsrkn
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Eylül 2011, 10:30:32 »

Mesai 08:00 -17:00 olacaksa bankacı elindeki işi işyerinde bırakıp evine gidiyor.Hastane personeli hastasını evine götürmüyor.O zaman bizim yazılıları ve bir ton eve getirdiğimiz angarya işleri bakanımız bi zahmet okuyversin yapıversin.Öğretmenin işi okulda bitse hay hay..

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
taylan197144
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Eylül 2011, 12:49:31 »

son yıllarda öğretmenlerle ilgili halka ve öğrencilere  şöyle bir önyargı dayatıldı; Bu öğretmenler ne iş yapıyor ki; Cevap:ne iş yapacaklar boş boş oturup maaş alıyorlar.Bir de bunu beğenmiyorlar daha fazla istiyorlar.Ne var ki öğretmenlikl te babam Abdurrahman bile yapar sözleri sık sık işitilip artık piyasaya kadar düştü.Özellikle pek muhterem''Abbas Güçlü''beyefendinin fitlemelri sonucunda eğitim ve öğretim kalitesi neredeyse sıfırın altında gösterildi.Öyle ki bütün kırizler ve hatta, son aylarda Avrupa ve dünya da meydana gelen olumsuz değişimlerde bile neredeyse öğretmenlerin parmağı aranır oldu.Buna mukabil,Miili Eğitim Müdürü de kendisine altın tepside sunulan bu ziyafetleri geri çevirmemiş ve eğitimcilerin sırtına abanmaya ve tehdit etmeye başlamıştır.''Bundan böyle öğretmenler sadece öğrencilerle değil,aileleriyle de uğraşacak onların memnuniyeti için elinden geleni yapacaklardır.yapmayan olursa falakaya yatırılacak bu da yetmez kırbaç cezası verilecektir.Giyotini de sonra düşünürüz.''
   Bu mantıkla bakalım öğrenciyle nasıl başedeceğiz.Hocam bizim evin badanası eskimiş diyen öğrenciye nasıl cevap vereceğiz.Nasıl olsa hocam babam hastalandı da bizahmet doktora götürün diyen öğrenciye hayır diyemeyeceğiz.Ne de olsa öğrenci memnuyeti ve celi memnuniyeti ön sırada.
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2011, 16:04:50 »

vallahi ne güzel şeyler yazmış arkadaşlarım. inanın biz böyle her zaman meydanlarda olsak kimse bilegimizi bükemezde.. biz m sef o kısmına geçemiyoruz...
hadocan
Yeni üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2011, 17:26:53 »

öğretmen camiasının sesi ancak parası kesildiği zaman çıkar oysa yıllardır öğretmenler bu sistemde sömürülüyorlar örgütlenelim dediğimizde bazı arkadaşlar tırsıyor ve hatta bizleri eleştiriyorlardı ve  mücadeleyi hep belli öğretmenler yapıyor ne zamanki kendine bir zarar gelir o zaman sesler yüksek çıkmaya başlar.yani bencillikten vazgeçerek yapılan bir çok haksızlığa karşı direnmemiz gerekiyor.bu sadece ekders olayı değil her alanda ki ahksızlıklarda seslerimiz yükselsin.öğretmen artık bu toplumda kadınlar gibi potansiyel suçlular olarak görülüyor maalesefff......
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2011, 17:43:02 »

Gazetedeki habere göre yıllarca yabancı dil eğitimi verildikten sonra  bu ülkede ingilizce öğretilmediğini tesbit etmiş bakanımız
 lisede öğrencileri yabancı dersteki başarısına göre homojen sınıflara ayırarak çözüleceğini  düşünüyormuş bakanımız ( Eğitimin içinden gelmeyince kağıt üzerinde  ne güzel çözülüyor değil mi ?)
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2011, 21:23:16 »

Ben henüz bir yorum yapmayacagım.Bekliyorum bu uygulamaları savunun arkadaşlar bir ortaya cıksın onlara göre yorumlarımı yazarım.Ama sesleri cıkmıyor iki gündür nedense
kadimi
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 11 Eylül 2011, 21:50:48 »

hafta sonları hangi memur çalışıyor ki öğretmenler çalıştırılacak.çok saçma.gece 3-5 nöbetine de yazarlar bizi bundan sonra.
cahit can
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 12 Eylül 2011, 13:11:09 »

Grin ek ders kaldırılsın kimisi 600 tl ek ders alıyor kimisi hiç almıyor.ne sakat bir mantık bu ekders olayı bize devlet öğretmenlik için maaş veriyor.üstüne birde ek ders veriyor.çok yanlış.maaşlar biraz yükslsin ek ders kalksın.
alpaslan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 13 Eylül 2011, 07:17:06 »

şu anda ilkokul öğretmenleri haric ek ders alan yok ki ben 19 yıldır hiç tam ek ders almadım bundan sonrada alacağımı zannetmiyorum ama alanlar için üzüldüm
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic