Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: dünyanın en iyi 9 yapısı  (Okunma Sayısı 3281 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
n@xli_29
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Mayıs 2008, 16:39:03 »

adamlar fizik kurallarını bile altüst etmiş neyse darısı bizim başımıza!! Grin Grin Grin

:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2008, 16:56:11 »

bildiğim kadarıyla bunların çoğu konsept yapı.
sadece ilginç projeler.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
ömerGÖKSU
Yeni üye
*

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2008, 18:49:33 »

Sayın hocam biraz küçümseme hissettim sanki. Herşey hayal etmekle başlamazmı.  insanlar hayal ettikleri kadar düşünürler ve icra ederler. Bu konsept yapıların birçoğunun temelleri atıldı bile. Bir tv programında izlediğim bu yaratıcı  mimarlar bizim ülkemizde olsa  kesinlikle hayalperest olarak nitelenir ve alay konusu olur maalesef. Mimarlık ülkemizde basit  temel ihtiyaçları gidermeye yarayan bir meslek olmaktan öte gidemiyor ve karşımıza hiçbir estetiği olmayan bayağı yerleşme yığınları olarak yansıyor. Halbuki birçok ülkede mimarlık bir sanata dönüştü. Bu sanat sadece yapı mimarisi ile sınırlı kalmayıp kent mimarisinide içine aldı.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2008, 19:21:17 »

valla güzel olmuş.ben çok beğendim.gerçek yapılar olsa iyi turist çeker.turizm tavan yapar.

Kayracan
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2008, 19:24:56 »

bunların hepsi teknolojik şaheser mühendislik ile hayal gücünün birleşiminin bi sonucu. teşekkürler
zeybek43
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2008, 20:18:21 »

güzel projeler hatta dubaideki yapılıyor bile ancak bu kadar para harcanıpta sadece zenginliği göstermek için inşa edilmeleri bence tamamen israf...ne olur yani 900 metre olsa binanız...arazi bomboş ama siz firavun gibi göğe yükseliyorsunz.....yazık çok yazık nerde mimar sinan lar geçen gün bir sitede selimiye camii ile ilgili bir haber vardı....bir japon mühendis zamanında incelemeye gelmiş selimye camiini...o devasa kubbenin altına uzanmış dalmış gitmiş.... adamı uyarmak istemişler burada yatılmaz diye adam kimseyi duymuyormuş kendi kendine ben hayal görüyorum bura böyle bir kubbe yok bu kubbe orda olmamalı deyip duruyormuş....güzel projeler ama yazık ki ne yazik israf az paraylada çok güzel eserler çıkabiliyor   
llFeRhATll
Üye
**

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2008, 15:39:32 »

rusyanınki normal bir yapı indiadaki cok yesil bir proje Cheesy

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR!
beyazmelek
Sürekli Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2008, 17:57:02 »

arkadaşım çok teşekkürler bu yapılar türkiyede falan olsa herhalde bayağa turist çeker yani bunları yapanların hayal gücü bayağa zenginmiş

HEPİMİZ HAYATIN KISALIĞINDAN SÖZ EDERİZDE BOŞ GEÇEN ZAMANIMIZI NASIL KULLANACAĞIMIZI BİLMEYİZ
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic