Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: dönem bitti, peki nasıl geçti?  (Okunma Sayısı 1773 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sibel032
Uzman Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Ocak 2012, 00:44:53 »

öğrencilerimize sınavlar uyguladık, performans ödevleri, sözlü notları verdik...
Öz değerlendirme yaptığınızda iyiki yapmışım, öğrencilerim bu davranışım sayesinde coğrafyada bir adım daha ilerledi ya da keşke yapmasaydım öğrencilerimi coğrafyadan uzaklaştırdım dediğiniz ekstrem durumlar yaşadınız mı?
bunları yazarsanız belki sizin gösterdiğiniz başarıyı bizler de elde edebilir, ya da küçük hatalarınızdan dersler çıkararak bunlara karşı dikkatli olabiliriz.

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2012, 00:55:09 »

+iyiki: Salih Şahin hocamın taktikleri çok işime yaradı. Hizmetiçi eğitimde öğrettiği gibi hazırladığım çeşitli materyalleri kullanarak 9.sınıflarda işlediğim dersler tek düzelikten bir adım daha uzaklaştı. Öğrencilerimin hazırbulunuşluğunu dikkate alan ödevler verdiğim için ödevler hk. daha istekli oldular.
-keşke:Okul işlerimi eve götürdüğüm için çok fazla yoruldum ve bu yorgunluk son haftalardaki derslerime de yansıdı, derslerimin kalitesi düştü. bazen çok fazla görev alarak çalışkan öğretmen olmak isteyebiliyoruz ama bu başarı düzeyimizi düşürüyor.

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
kakman
Sürekli Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2012, 15:16:06 »

değerli hocam, ben dönemin, yılın veya öğretmenliğimin değerlendirmesi için en doğru ve net sonuçların öğrenci tepkileri olduğunu gördüm.
özellikle yıl sonlarında beni ve ders işleyişimi değerlendirmelerini isterim. iyi-kötü herşeyi kağıtlarına isim yazmadan belirtmelerini isterim. ne olsaydı daha iyi olurdu, nasıl değişiklikler istersiniz gibi sorular sorarım.
inanın bunların o kadar çok faydasını gördüm ki... her geçen yıl olumsuz eleştriler azaldı ve hep daha iyiye doğru gittim. eleştrilmekten korkmamak lazım. bence saygınlığı ve sevgiyi daha da artırıyor...
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2012, 00:55:47 »

değerli hocam ders işleme hakkında aldığınız en olumlu ve en olumsuz düşünceyi yazabilir misiniz?

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic