Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Domuz Gribi  (Okunma Sayısı 4301 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aksaray1980
VIP Üye

Performans: 44
Çevrimdışı Çevrimdışı

"Varlığımdaki yegane mükemmellik Türk olrk doğmdr'

« : 02 Kasım 2009, 12:54:38 »

Arkadaşlar şu sıralarda bir domuz gribi aşısı konusu var sizce bu aşı yapılmalı yapılmamalımı ...
  KARARSIZ KALDIM NE YAPMALI 
[/color]   

Ben gelmedim dava için benim işim sevgi için... (y.E)
smiler
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2009, 13:01:29 »

Bu konuyu uzmanından dinlemekta yarar var...
http://www.haber7.com/haber/20091025/Domuz-gribi-salgini-artik-aramizda.php
ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2009, 23:53:04 »

Domuz gribide diğer bir cok grip çeşidi gibi basit bir rahatsızlık.Yani abartıldıgı kadar yok.Zaten ölümle sonuclara baktıgımız zaman ya 60 yas üstü yada gribin yanında başka rahatsızlıkları olan dirençleri düşük insanlar.Aslında bir çoğumuuzun yaptırmış olduğu yıllık grip aşıları tahmine dayalı aşılardır.Yani o yıl çok görülme ihtimali yüksek gribe neden olacağı tahmın edilen virüse önlem alınıyor.bundan dolayı o yıl eğer o virüs değilde başka bir virüs etkili olursa aşımızın olmasına rağmen hasta oluyoruz.Bu aşıda yine aynı mantıkla üretilmiş bir aşı.Bir cok yan etkisi olduğunu düşündüğüm için şahsen ben yaptırmayacağım.Keza yumurtaya alerjisi olan bir doktor tanıdıgımda aşıdan dolayı yoğun bakımda.Belki kişiden kişiye etki oranı değişir ama açıkcası benım gözümü korkuttu.Yapmamız gerekense yine diğer grip vakaları gibi dinlenmek, bol bol C vitami almak,kapalı alanlarda daha dikkatli olmak,ve hijyenik ürünlerle kendimizi korumamız gerekir.herkese sağlıklı bol günler dileği ile...

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2009, 07:08:02 »

Arkadaşlar neden hiçbir hastalık yada salgın israil de görülmüyor acaba dikkatinizi çektimi? Çünkü bunlar labaratuar virüsü olarak üretilip sonra da aşısını yaptık deyip bizim gibi ülkelere önce hastalığı sonra da aşısını gönderiyorlar.

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
ali_2641
VIP Üye

Performans: 716
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2009, 09:24:44 »

Bunların komplo olup olmadığı değilde benim beynimi hala aşı karıştırıyor.Biz ki ülke olarak herşeyi geriden takip eden bir milletiz.3G bile diğer ülkelerden yaklaşık 4-5 yıl sonra ülkemize yeni girebildi bu aşı nasıl olduysa hastalık ortaya cıkar cıkmaz anında ülkemize geldi.Sanırım pek iyi birşey değil öyle olsaydı yaklaşık 1-2 yıl sonra gelirdi herhalde  Huh?

« Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.»M.Kemal ATATÜRK
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2009, 11:59:19 »

Arkadaşlar neden hiçbir hastalık yada salgın israil de görülmüyor acaba dikkatinizi çektimi? Çünkü bunlar labaratuar virüsü olarak üretilip sonra da aşısını yaptık deyip bizim gibi ülkelere önce hastalığı sonra da aşısını gönderiyorlar.

Domuz Gribinin İsrailde görülmediği  Alınan Grip aşılarıda İsrail de ürtildiğine dair bilgi yi nasıl ulaştınız?

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2009, 13:21:40 »

[/quote]

Domuz Gribinin İsrailde görülmediği  Alınan Grip aşılarıda İsrail de ürtildiğine dair bilgi yi nasıl ulaştınız?
[/quote]

Domuz Gribinin İsrailde görülmediği  Alınan Grip aşılarıda İsrail de ürtildiğine dair bilgi yi nasıl ulaştınız?
         Ben bugüne kadar israil de herhangi bir salgın ya da domuz gribi vakası duymadım siz duydunuzmu? Ayrıca aşıyı israillin ürettiğini de söylemedim.

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2009, 18:04:45 »

Yavuz Donat'ın bugünkü köşesinde eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un aşı hakkındaki görüşleri var. Oldukça ilginç bir noktaya işaret ediyor Durmuş http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/donat/2009/11/05/biliyor_muydunuz
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2009, 12:16:44 »

[/quote]

Ben bugüne kadar israil de herhangi bir salgın ya da domuz gribi vakası duymadım siz duydunuzmu? Ayrıca aşıyı israillin ürettiğini de söylemedim.

15 Ağustos 2009 Günü yayınlanan Cumhuriyet Gaztesinde İsrailde domuz giribinden ölenler olduğu yazını ulaşabilrisiniz.
 Evet  aşının İsrailde üretildiği yazmamışsınız  fakat ifade biçiminizden  öyle anlaşılıyor

[/quote]

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #9 : 06 Kasım 2009, 17:40:38 »

Diyelim ki aşıyı İsrail üretti.Bu İsrail'e ilişkin sizde hayal kırıklığı mı oluşturur?Ya da İsrail öyle şey yapmaz mı demek istiyorsunuz?Toplumumuzun söz konusu ülke ile ilgili düşünceleri malum...Sanırım dünyada arka çıkılacak son ülke İsrail'dir.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
şemsettin01
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 06 Kasım 2009, 18:53:43 »

abd ve israil lobisinin saglık sektörünün bu aşıdan kazancı 48,5  milyar dolar. siz hala aşı olayım mı olmayayım mı diye düşünün dünya insanlığı kobay olarak kullanılıyor buna cevap üretin.
orhan1971
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 06 Kasım 2009, 19:20:50 »

bazı doktorlar çocuğuma vurdurmam ben diyor.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic