Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Deprem Hocaları Birbirine Düştü..!  (Okunma Sayısı 6135 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
adanas
Ziyaretçi
« : 02 Haziran 2008, 19:39:14 »

Yüksek Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul'da yakın zamanda deprem olacağını bildiren Prof. Dr. Naci Görür için, "depremi görmeye ömrü yetmez, kendisi bir saat bile deprem bilimi dersi almamıştır. Savcılar, halkı paniğe sevk ettiği için hakkında soruşturma açmalı" dedi.

"ÖZLEM DUYDUĞU DEPREMİ GÖRMEYE ÖMRÜ YETMEYECEK"
Ercan, "Naci Bey, meteoroloji haberi gibi deprem haberi sunar oldu. Ama ne yazık ki çok özlem duyduğu depremi görmesi için ömrü yetmeyecek. Ömrü yetmez. Şu anda İstanbul'da deprem olacağına ilişkin herhangi bir bilimsel kanıt yok. Açıklamaları bilimsel kanıttan tamamen uzaktır. O yüzden çok önemli olarak adledilmemesi gerekiyor" dedi.

"KABARCIKLAR ÇIKIYOR, DEPREM OLACAK DİYE BİR ŞEY SÖYLENEMEZ"
İstanbul ve Kuzey Marmara'da bir depremin kaçınılmaz olduğunu ancak bunun yakın zamanda olmadığını hatırlatan Ercan, "Bunun büyüklüğü 6.4 ile 7.2 arasında 2 ayrı deprem beklenmektedir. Ancak Gölcük depreminde enerji boşalması o kadar büyük olmuştur ki, yeni bir depremi kaldıracak bir diriliği yoktur. Dünyada böyle bir teknik yok. Yani, 'ben denizaltına indim, kırığı gördüm. Kabarcıklar çıkıyor, hemen deprem olacak' diye. Gerçekten utandırıcı bir açıklama diyebilirim. Çünkü jeofizik yöntemlerle deprem böyle kestirilmez. Bunu için 15 tane parametrenin ölçülmesi ve bu parametrelerin 9 tanesi çakışıyorsa, deprem tespitini yapmak gerekiyor" şeklinde konuştu.

ALINTI HABER..
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2008, 19:42:36 »

Tugay hocam, hocaların birbirine zıt açıklamaları bazan beni şaşaırtıyor. Bunlar bilim mi yapıyor? Yoksa film mi? Bilgilendirme için teşekkürler.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2008, 19:44:52 »

Taykut hocam bilim adamları magazin yapıyorlar..

Çok çocukça ve bilimsel dayanağı olmayan demeçler bence sadece insanları tedirgin ediyor..

Kimsede dur demiyor bu saçmalıklara ve yıllardır sürüp gidiyor..
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2008, 19:53:16 »

bilimadamları arasında böylesi depremler... çok üzücü çook.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2008, 20:20:01 »

Ankara ile İstanbul'daki yerbilimciler arasında yaşanan rekabete benzer bir durum şimdi İstanbul'daki yerbilmcilerde de başladı.Reklam kokan işler bunlar...  Wink

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2008, 20:29:00 »

Gelecek seçimde kesin bir yerlerden milletvekili olurlar. Cheesy Grin Huh? Huh? Huh?

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2008, 20:30:58 »

Gelecek seçimde kesin bir yerlerden milletvekili olurlar. Cheesy Grin Huh? Huh? Huh?
O zaman şimdiden kuru gıda stoğunu tamamlamaları lazım (seçilmenin birinci şartı)
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2008, 20:31:27 »

Bizim ülkemizde her  meslek grubunda birbirine zıt söylemler geleneksel duruma geldi artık,vatandaş kime inanacağını şaşırıyor,bilim adamları böyle yaparsa gerisini siz düşünün artık..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2008, 21:32:03 »

Bu konular çok hassas benim İstanbul'daki akrabalarım TV de çıkan deprem haberleri ile yatıp kalkıyorlar, her aklına gelen konuşursa bu da insanların hafızalarında olumsuz bir yer ediyor. Moral bozmamak lazım.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2008, 21:43:18 »

Dün bir konuda da yazmıştım bazı bilim adamları halka güven vermiyorlar.Halka korku vererek biliçlendirme yapılamaz.
isfahan
Sürekli Üye

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2008, 22:24:41 »

bazı insanların nasıl profesör olduklarını tahmin etmek hiç de zor değil.bu durum  ülkemize has bir durum da değil.birçok konuda insanlar sözde bilinçlendirme adı altında bilim kullanılarak korkutuluyor.kişilik zaafiyeti içerisindeki yetişkin çocuklar bu işten zevk alıyorlar.sadece deprem konusunda değil her konuda insanların kafasını bulandırıyorlar.etik kurallar falan hak getire.siyasetçinin yalan söylemesi tevil etmesi tabii birşeydir.siyasetin doğası bu.bilimadamının yalan söylemesi,uyduruk beyanlarda bulunması,zırvalaması da son dönemde tabii bir hal aldı.kesin olan birşey var ki zırva tevil götürmez.
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2008, 06:26:01 »

maalesef bazı bilim adamlarıda deprem konusunu ranta çevirmeye çalışıyor 

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2008, 07:15:06 »

hiç sormayın arkadaşlar burada bursa da da yayıldı bu tür haberler. herkes 2 gün içinde deprem olacağını söylüyor..hemde ahmet mete ışıkara söylemiş bunları...ben dinlemedim duymadım böyle bir haber duyan dinleyen varmı acaba Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh???

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2008, 07:35:50 »

Ahmet Ercan ve Şener Üşümezsoy hocaların Marmara Denizi'nde olan bitenler hakkındaki açıklamaları bana daha inandırıcı geliyor. Birbirine zıt iki grup var. Halkın kafası iyice karıştı. Deprem çığırtkanlığı yapan profların büyük inşaat şirketlerine danışman olduğunu ve ne kadar maaş aldıklarını bütün medya yazdı. Herşey apaçık ortada.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 03 Haziran 2008, 07:37:02 »

hiç sormayın arkadaşlar burada bursa da da yayıldı bu tür haberler. herkes 2 gün içinde deprem olacağını söylüyor..hemde ahmet mete ışıkara söylemiş bunları...ben dinlemedim duymadım böyle bir haber duyan dinleyen varmı acaba Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh???
Çiğdem hanım, bilim adamlarımız İki gün içinde deprem olacağını biliyorlarsa yorum yapmaya bile değmez..

Bunlar sinema teklifi falan bekliyor olabilirler hocalarımıza saygısızlık yapmak istemiyorum ama..!

Ya da bunlar fay hatlarıyla irtibat halinde falanda olabilirler.. Cheesy

Çiğdem hanım bugünlerde burda deprem söylentisi falan yok buraya buyrun.. Grin
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic