Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Deprem Şehidi Öğretmenle​rimiz...  (Okunma Sayısı 5243 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Ekim 2011, 18:29:13 »

Deprem şehitlerimizi unutmayarak anasayfada yer veren Bakanlığımıza teşekkür ederim...Mekanları Cennet olsun...

http://www.meb.gov.tr/

"Öğretmen, bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir."  M.KEMAL ATATÜRK

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
süper tornado
Deneyimli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2011, 18:40:18 »

Allah tüm yakınlarına sabır ihsan etsin.Bu kadar çok öğretmenin şehit olduğu bir afet karşısında gazete haberlerine göre Bakanımızın yurt dışında olması üzücü.
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2011, 19:32:56 »

Van depreminde hangi kurumun personeli MEB personeli kadar hayatını kaybetmiştir acaba?Vatan için ölmekse zaten hepimiz hazırız ama öğretmenleri bu kadar sağlıksız yaşam alanlarında barınmaya zorlayanlara da bunun hesabını sormak gerek!Öğretmenlik kutsal meslekmiş,öğretmenler fedakar insanlarmış bunlara inanmıyorum arkadaş.SAĞLIK,EMNİYET,YARGI,TSK'dan bu kadar insan öldü mü acaba?Çünkü onlar daha ...saygınlaR.öĞRETMENLER ise; onlar çok önemli değil!Ne yazıkki devletimiz bunu yapmıştır.Özellikle bazı bölgelerde öğretmenevi bile olmazken öğretmenlerimiz perişan olmakta ve sağlıksız yaşam alanlarında zorla barındırılmaktadırlar.Ölen öğretmenlerimize Allahtan rahmet,ailelerine başsağlığı diliyorum...Tez zamanda ülke genelinde öğretmenlere yönelik sağlıklı konut projeleri başlatılmalıdır.Özellikle konut sıkıntısı çekilen doğu ve güneydoğuda...Bu öğretmenliğin saygınlığını kazandırabilmek için bir nebzede olsa iyi olacaktır.Şehit öğretmenlerimize saygıyla....
gunesbalik
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2011, 19:53:23 »

en sonunda meb yaşamlarını yitirenler için az da olsa duyarlı olabildi.gerçi bu kadar laf sözden sonra..maneviyatımız bu kadar gçlüyken bu ülkede yaşamların bu kadar ucuz olması ne garip..koşarak mesai başına giden gencecik umut dolu gençler..kaç gündür ağlamaktan içim şişti..bu ülkedeki pek çok şeyi affedemiyorum artık..Allah rahmet eylesin ,nur içinde yatsınlar..
nil gül
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2011, 19:57:49 »

acımız çok büyük...bu yara kapanmaz...allah hepsinine rahmet eylesin...yürek dayanmıyor
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2011, 20:32:17 »

63 öğretmenimizi kaybetmiş olmamaızın yanında bakandan herhangi bir baş sağlığı mesajı basın açıklaması duymamış olmakta ayriyetten ilginçtir.

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
şahin55
Deneyimli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2011, 21:27:06 »

Deprede hayatını kaybeden tüm meslektaşlarıma Allahtan rahmet, ailelerine baş sağlığı ve metanet diliyorum. Mekenları cennet olsun, nur içinde yatsınlar. Ayrıca öğretmenlere reva görülen yaşam koşullarının bir gün inşallah farkına varıp iyileştirecek bir yönetime kavuşmamızı diliyorum.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2011, 14:28:15 »

Daha fotoğraflarını bulup yayınlayamayan ve isimlerini bile yazmayı beceremeyen bakanlıktan sizde çok şey bekliyorsunuz.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
herdem
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2011, 19:36:02 »

Allah hepsine rahmet etsin. Geride kalan ailelerine de sabır ve sağlık diliyorum.
kawa
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2011, 12:10:34 »

Slmlar arkadaşlar ben Vandayım ve şu an halen sallanıyoruz.Dualarınızı eksik etmeyin.Bu arada bakanımızla ilgili eleştirileri de okuyorum.Size ilgnç bir şey daha söyleyeyim depremden dolayı giremediğimiz günlerin ek derslerini bile o kadar muazzam bir şekilde hesaplayarak kesiyorlar ki şaşar kalırsınız.Ee öğretmen derse girmemiş değil mi?Bazıları da enkaz altnda kaldıklarından gelmemişlerdir derslere ya da okulları ağır hasar gördüğünden (mesala bizimki gibi)kesin hemen ek derslerini. bel ki de soruşturma açarlar bize ne dersiniz? Kendimden ve mesleğimden utanıyorum:)))
kawa
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 29 Ekim 2011, 12:15:48 »

kusura bakmaın gülüyoruz Smiley)) ağlanacak halimizeSinirlerim çok bozuk:(((
ersenci
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 29 Ekim 2011, 17:21:22 »

allah rahmet etsin. hepsi çok genç ya...
mnA
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 29 Ekim 2011, 18:02:29 »

Biz evimizde rahatız onlar çadır bile zor bulabiliyorlar. Anlamamız gerek

61 "Trabzon Bir Sevda, Trabzon Bir Destan" 61
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 29 Ekim 2011, 18:11:23 »

Acımız büyük, Allah onlara rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.
Birilerine de akıl-fikir versin!

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 29 Ekim 2011, 18:47:53 »

pek çoğu çiçeği burnunda tomurcuklarımız nur içinde yatsın... tanrı ailelerine büyük sabır versinn
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic