Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: çukurova hava alanı  (Okunma Sayısı 4208 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
krater26
Uzman Üye

Performans: 148
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Temmuz 2008, 17:36:31 »

Çukurova Havaalanı Mersin'de kurulacak
03.07.2008 | Anadolu Ajansı | Haber
•   
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bölgede ticari faaliyetlerin arttığını, bu nedenle bir bölgesel havaalanı kurulması ihtiyacının gittikçe önem kazandığını ifade ederek "Bölgesel Çukurova Havaalanı'nı Mersin'de kuracağız" dedi.
Mersin'de dün Vali Hüseyin Aksoy'u ziyaret eden Bakan Yıldırım, burada yaptığı açıklamada, Adana'nın Ceyhan ve Hatay'ın İskenderun ilçesinin, yeni yatırımlarla endüstri havzaları haline geleceğini belirtti. Yıldırım, "Buralar, önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye'nin sanayi üretiminde gelişmenin en fazla yaşanacağı bölgeler olacak. Bu nedenle altyapı, havaalanı ve demiryolu yatırımlarındaki eksikliklerin giderilmesi ön plana çıkmakta" dedi.
Yıldırım, lojistik merkezinin Mersin'de yeni bir sektör olacağını ifade ederek şöyle devam etti:
"Tarım, endüstriyel ürünler ve hizmet sektöründeki altyapılar bütünlük sağlamalı. Bu nedenle bir dağıtım zincirinden oluşan lojistik merkezinin Mersin'e kurulmasına destek vereceğiz. Ayrıca, tüm bunları destekleyecek olan bölgesel Çukurova Havaalanı'nı Mersin'de kurmaya karar verdik ve adını da 'Çukurova Havaalanı' olarak belirledik. Havaalanının nereye yapılacağı konusunda çalışmalarımız sürüyor. Önceden belirlenmiş bir yer yok. Bu konuda rant sağlamak isteyenlere sağ gösterip sol vurabiliriz. İşe başladığımızda yer belli olur."

Limanda kapasite arttı
Mersin-Anamur arasındaki Akdeniz sahil yolu çalışmalarının sürdüğünü, projenin en zor kısmı olan ve tünellerden oluşan 34 kilometrelik bölümün önümüzdeki günlerde ihale edileceğini kaydeden Yıldırım, "İhale bedeli 100 milyon YTL olacak. Mersin'e kara yolu yapımı konusunda yılbaşında ayrılan ödenek miktarı 5 milyon YTL idi. Şimdi 30 milyon YTL ek ödenek koyduk. Bu ödeneğin büyük bölümünü de Anamur yoluna harcayacağız" dedi. Yıldırım,
67 kilometre uzunluğundaki Adana-Mersin demiryolu hattında altyapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını belirtti.

GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2008, 18:03:56 »

İnşaallah hava alanını birinci sınıf tarım arazisinin üzerine yapmazlar.
andırın46
VIP Üye

Performans: 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2008, 19:09:12 »

umarım yapmazlar eğer çed raporuna uyarsalar yapmamaları lazım s l m +

ABDULKADİR PAKSOY Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni SEYHAN/ ADANA
ozge_001
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2008, 19:15:08 »

yaparlarsa cığrafya biz ailesi olarak pretesto ederiz değil mi?
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2008, 19:16:13 »

Ben protestonun, tepkinin olduğu heryerde varım.. Grin
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2008, 19:16:32 »

Ben  de v a r ı m  Grin
ozge_001
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2008, 19:29:10 »

inanın hocam kendimi altıncı filoyu kovuyomoş gibi hissettim yani bu kadar mutlu olabilirdim
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 03 Temmuz 2008, 19:31:17 »

inanın hocam kendimi altıncı filoyu kovuyomoş gibi hissettim yani bu kadar mutlu olabilirdim
Ne farkeder özge, aynı şey..

Birisi ülke işgali yapıyor, birisi de verimli-coğrafi tarım alanı işgali, yani sonuçta işgal.. Cheesy
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2008, 19:33:06 »

bölgesel Çukurova Havaalanı'nı Mersin'de kurmaya karar verdik ve adını da 'Çukurova Havaalanı' olarak belirledik. Havaalanının nereye yapılacağı konusunda çalışmalarımız sürüyor. Önceden belirlenmiş bir yer yok. Bu konuda rant sağlamak isteyenlere sağ gösterip sol vurabiliriz. İşe başladığımızda yer belli olur."

bakanın dedikleri yukarıda.varsayımlar üzerinde bu kadar durmak imkansız.
Mersinde yapılacağı da zaten açıklanmış.

GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2008, 20:56:43 »

Mersin'de verimli tarım arazileri yok mu?
zözkan
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2008, 07:26:22 »

Çukurovada yapılacak her yatırım tarım alanlarını alır götürür,Hava alanı konusunda sıkıntısı olan şehir Mersin.Ama orada da limon bahçeleri gidecek.Bence en uygun yer Tarsus civarındaki makilik platolar olabilir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic