Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya ders saatleri düşüyor  (Okunma Sayısı 4308 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Ağustos 2010, 16:39:52 »

Tüm sınıflarda Coğrafya dersi kademeli olarak düşürülecek. 9,10,11 ve 12. sınıflarda Coğrafya dersi 2 saat olacak. Sadece Sosyal Bilimler Liselerinde Coğrafya dersi 9. sınıfta 2 , 10. sınıfta 4 , 11. sınıfta 3 ve 12. sınıfta 4 saat olacak.
http://www.memurlar.net/haber/173282/
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2010, 18:56:57 »

Sayın hocam o sadece zorunlu ortak ders saatleri,dikkat ederseniz diğer derslerde öle düşük. ancak bunun yanı sıra seçmeli coğrafya dersleri var 4 saatlik.sözel sınıfı görünüşte yok ama uygulamada bu dersler seçilecek yani ayrıntılı olarak düşünülünce aslında ders saatlerinde değişen bişey yok ...
gebze_cy
Üye
**

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2010, 18:58:28 »

Sayın hocam o sadece zorunlu ortak ders saatleri,dikkat ederseniz diğer derslerde öle düşük. ancak bunun yanı sıra seçmeli coğrafya dersleri var 4 saatlik.sözel sınıfı görünüşte yok ama uygulamada bu dersler seçilecek yani ayrıntılı olarak düşünülünce aslında ders saatlerinde değişen bişey yok ...
yani düşmüyo mu saatler
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2010, 19:08:19 »

Resmi anlamda okullarda  sosyal,Tm ve fen tabelası olan sınıflar olmayacak onun yerine örneğin 11-a,11-b,11-c sınıfları olacak.11-a ya sözel dersler seçilecek,11-b ye Türkçe-matematik ağırlıklı dersler seçilecek,11-c ye de fen ve matematik gurubu dersleri seçmeli ders olarak seçilecek.eskiden fen sınıflarında seçmeli 2 saat coğrafya vardı şimdide aynı değişen birşey yok.Aksi taktirde  liselerden mezun olacak öğrenciler üniversite sınavında cıkacak olan coğrafya sorularını hangi müfredata göre çözecek...
occaner
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2010, 19:26:07 »

ders saatlerinde düşme felan yok. aksine iki saat olan seçmelileri  4 saat seçme şansı var.

oki
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2010, 19:31:39 »

ders saatlerinde düşme felan yok. aksine iki saat olan seçmelileri  4 saat seçme şansı var.

Evet doğru teşhis.Ama idareler  yada öğretmenler kurulu ders secerken okuldaki norm kadroyu da baz alarak ders seçecektir.
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2010, 19:38:48 »

ders saatlerinde düşme felan yok. aksine iki saat olan seçmelileri  4 saat seçme şansı var.
bu ifade doğrumu bilmiyorum.bana yanlış gibi geldi.çünkü 2 saat seçerse 10lar: dil veya fencidir, 4 seçerse tm ve sosyalci, 11-12 de 2 seçerse tm, 4 seçerse sosyalcidir, diye düşünüyorum....

occaner
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2010, 19:50:44 »

seçme işi hangi ağırlıkta okuduğunuza bakmıyor. örneğin geçen yıl tm sınıflarında 11 coğr 2 saatti. bu öğrenciler sos etk vs dersleri seçmeli alıyorlardı. bu gereksiz dersler seçilmeyip coğr 4 saat seçilebilir.
sonuçta üç farklı sınavda soru geliyo coğrafyadan

oki
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2010, 20:05:25 »

bu ifade doğrumu bilmiyorum.bana yanlış gibi geldi.çünkü 2 saat seçerse 10lar: dil veya fencidir, 4 seçerse tm ve sosyalci, 11-12 de 2 seçerse tm, 4 seçerse sosyalcidir, diye düşünüyorum....
aynen...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic