Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya Biz 100.000 i Geçerken  (Okunma Sayısı 7184 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 22 Aralık 2008, 18:43:48 »

Değerli üyeler, öğretmenler ve öğrencilerimiz

22.12.2008 tarihi tibariyle www.cografya.biz sitesi 100.000 üyenin üzerine çıkarak kırılması gerçekten zor bir rekora ulaşmıştır. Branş bazında ülkemizin en büyük sitesi ve tartışmasız en kitlesel coğrafya paylaşım ortamı olan www.cografya.biz in bu günlere gelmesinde; kurucudan yöneticilere, üyelerimizden öğrencilerimize kadar herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Bu noktada 99.999. ve 100.000. üyelerimize Esen Yayınları, Güvender Yayınları ve Ekip yayınlarının coğrafya kitaplarından hediye edeceğiz.

Değerli üyeler;
Coğrafya biz,
- Hep kaliteli düzeyli bilimsel paylaşımların merkezi olmuştur.
- Entellektüel paylaşım kültürünün, emekle yoğrulduğu, kızgınlıkların, kırgınlıkların, kısır çekişmelerin olmadığı bir sitedir.
- Coğrafya biz ayrımsız biçimde hiç kimseyi sınıflandırmadan herkese eşit mesafede kalmayı başarmış bu sayede yalnızca türkiye'de değil yurtdışında da bilinen bir paylaşım platformu halini almıştır.
- İlkeli, dürüst, emeğe saygının esas olduğu bu paylaşım platformunun gelişminde buraya emek veren herkesin katkıları tartışılmazdır.
- Coğrafya.biz ülke coğrafyasının en alt düzeyden en akademik seviyeye kadar öğrenildiği, öğretildiği, tartışıldığı bir okul bir ekoldür. Bu ekolü Sırrı Erinçlerden, Oğuz Erollardan, Besim Darkotlardan, adını sayamadığımız aramızda olan olmayan hocalarımızdan edindiğimiz feyzle yaşatmaya devam edeceğiz.

Coğrafya.biz üyeleri, yöneticileri, kurucusu olarak bizler
Sizlerden en başta öğrencilerimizden coğrafya severlerden aldığımız bu destekle
Daha da büyüyeceğiz daha da gelişeceğiz.

Hepinize sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız. İyi ki burdasınız.
ilkeli, çağdaş, dürüst çizgimizi bozmadan daha da büyüyeceğiz daha da gelişeceğiz.
Gelecekte bugün lisede okuyan öğrencilerimiz bu sitenin içinde bu paylaşım ortamının birer parçası olacaklar.
Saygın eğitim ve paylaşım kültürünü edinmiş kuşaklar oluşturacağız.

Sizlerin bu desteği ve ilgisiyle biliyoruz ki
"Biz Başarırız." 

Aşağıdaki yazı bundan yaklaşık bir yıl önce site yöneticilerimiz tarafından hazırlanmış olup sitemizi en iyi anlatan yazıdır. Bu bakımdan günün bizler için anlamı nedeniyle sizlerden bu yazıyı bir kez daha okumanızı rica ederiz.

Herşey Coğrafya İçin
Değerli meslektaşlarımız, öğrencilerimiz ve coğrafya aşıkları;

Kurulduğu günden günümüze kadar dönüp baktığımızda ulaştığımız noktanın aslında çok da iyi olmadığına inanıyoruz. Bütün çabalarımıza ve emeklerimize rağmen; her sabah uyandığımızda “Bugün önce Türkiye için sonra mesleğimiz için daha iyisini nasıl yapabiliriz?” düşüncesiyle güne başlıyoruz. İşte bu anlayışın ve çabanın bir ürünü olan www.cografya.biz Türkiye’nin en büyük coğrafya paylaşım platformu olmasının yanı sıra en büyük öğretmen zümre sitesi halini almıştır. Dediğimiz gibi bunu yeterli görmüyoruz, hep daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. En başta belirttiğimiz gibi “Her şey Coğrafya İçin”…

Sitemiz bu güne kadar milyonlarca kez görüntülendi, materyallerimiz 1.000.000’dan fazla indirilme sayısına ulaştı. Türkiye’nin bambaşka yörelerinde, okullarında çok zor şartlar altında çalışan meslektaşlarımız bilgisayar başında sabahladılar çoğu zaman. Kimimiz Kars Lisesinde kimimiz Ankara Lisesindeydik. Bir arkadaşımız Malkara’dan yardım istiyordu bir diğeri Midas lisesinden… Paylaşımlarımız arttı, serverlar sitemizi taşımaz oldu. Kıt kanaat maaşlarımızla sitede reklam kutularını kapattık. Tüm üyelerimizin, yöneticilerimizin kurucumuzun Anadolu’nun her karışına alın teri damladı…

Menfaat mi umuyorduk bu siteden, yoksa elimize tomarla para mı geçiyordu… Birilerine dalkavuluk yapmak için mi girdik bu kadar sıkıntıya? Yoksa gizli bir el mi yönlendiriyordu bizleri? Bu soruların cevabını ancak sizler üyelerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz verebilirsiniz.

Yaptığımız bütün çalışmalarda coğrafyaya renk kattık, paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu anladık. Giderek büyüdü sevgimiz, düzeleceğine inancımız arttı coğrafya öğretiminin… Hiç hatamız olmadı mı? Asla bunu söylemiyoruz eksiklerimiz, hatalarımız, yanlışlarımız olmuştur. Ancak bu çabaları sarf ederken asla doğru bildiğimizden inandığımız değerlerden ve coğrafya sevgisinden vazgeçmedik… Bu durum bizler kurucu, yönetici, aktif üye ve üyelerimiz için asla değişmeyecektir. Farklı milletlerden, mezheplerden, dinlerden ve dünya görüşünden olabiliriz, ama bizi birleştiren nokta coğrafyanın çok renkliliği ve güzelliğidir.

Coğrafya Biz
Yönetim Ekibi

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2008, 18:58:14 »

Biz bugünlere getiren tüm coğrafya dostlarına, coğrafya severlere ve coğrafya biz'e emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Nice 100.000'lere...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2008, 19:41:30 »

sitede emeği geçen herkese teşekkürler.

bu arada şanslı kişiler şanslı olduklarının farkında değiller sanki.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2008, 19:54:31 »

Bu başarının kazanılmasında emeği geçen herkese gönülden teşekkürler.

Bu rakam da bizi kesmeyecek.Çok daha gönüller fethedeceğiz.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Yeliz Kamiş
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2008, 19:59:58 »

Doğu'cum coğrafyaya sevdalı olan herkesin ilk gözağrısı bu site...
bu siteyi kuran, emak veren, destekleyen herkese sonsuz teşekkürler

güzel günler göreceğiz çocuklar...güneşli günler...motorları maviliklere süreceğiz...
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2008, 20:01:15 »

sitenin yönetim ekibine, katkıda bulunan öğretmenlerimize  ve üyelere teşekkürler,iyi ki coğrafya biz var..

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2008, 20:06:02 »

Sevgili Doğu;

Bu güzel açıklamaların için sozsuz teşekkürler. Bugün sitede değildim. Hatta son iki gündür fala d bulunamıyorum ki sebebi de çok ciddi anlamdaki rıhatsızlığımdır. Az önce siteye girebildim. Daha doğrusu dayanamadığım için zor olasada kendimi bilgisayarın başına attım. Genel istatistikler gözönünde bulundulduğu zaman 100.000 snırını bu gee geçeceğimizi tahmin ediyordum.

Sevgili Doğu söylenebilecek çok güzel bir şekilde ifade etmiş. Bunun üzerine söylenebilecek fazla bişey bulamıyorum. 100.000 değerine ulaşmak tesadüfü bir değer değildir. Belki önemli olan nicelik değil niteliktir diye düşünenler de çıkabilir. Ama Coğrafya Biz gerek nitelik gerekse de nicelik olarak kendisini her anlamda ispatlamıştır. Herşeye rağmen nitelik olmasa zaten bunun gibi bir niceliğe de ulaşaılamayacağı aşikardır.

Katkı sağlayan, destek olan tüm meslektaşlaımıza ve kullanıcılarımıza sonsuz teşekkürler.

www.cografya.biz
Sadece Coğrafya.

cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2008, 20:16:32 »

beraber gönül gönüle daha nice güzel günlere diyorum. cidden bu sayı branş bazında Türkiyede bir ilktir. başta sami hocama moderatörlere ve emeği geçen herkese teşekkürler.

coğrafyacı08
VIP Üye

Performans: 89
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2008, 20:26:19 »

Coğrafya dostlarının en yakın dostu olan bu sitenin, uzun yıllar duruşunu, misyonunu, amaç ve içeriğini bozmadan zaman içinde ihtiyaç duyulan değişiklikleri ve gelişmeleri takip ederek hizmet vermesi dileği ile...
dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2008, 20:29:04 »

nice 100.000 lere   coğrafya biz

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

ergu67
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2008, 20:31:42 »

COĞRAFYACILARIN ÜSTÜNLÜĞÜ
Değerli yönetici arkadaşlar öncelikle bu başarı sizin eseriniz. coğrafya öğretmeni ve coğrafyayı çok seven öğrencilerimizin ilgisiyle sitemiz hızla büyüyor. diğer braşlar da böylesine geniş katılımlı bir site yok. bunda coğrafyanın kazanımları olan insan ve doğa sevgisinin önemi tartışılmaz. hep birlikte nice 100000 lere
SAYGILARIMLA
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2008, 20:35:27 »

100.000 Üzerine Nostalji

Sanırım yılbaşına kadar 100.000'i aşacağız.

bu hızla yılbaşına kalacağını sanmıyorum.

yüzbinkere maaşallah.

emeği geçen herkese teşekkürler.

İnşallah burada 100binleri de kutlayacağız.

Bu hızla sanırım kısa sürede 100.000 i de aşarız.Herkese teşekkür ederim.

100.000 inci üyemizi sabırsızlıkla bekliyoruz

:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2008, 20:43:41 »

bu arada iyi tahminde bulunmuşum.

yüzbinkere maaşallah

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2008, 20:51:10 »

"100.000 Üzerine Nostalji" de nostalji olacaktır inşallah.  
Bu gönül birlikteliğine katkıda bulunan herkese teşekkürler.
Maşallah!

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 22 Aralık 2008, 21:54:44 »

Bugünlere gelmede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Ben 100.000. üyeyim kitapları bir zahmet yollarsanız sevinirim.
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Yenişehir\Bursa Smiley  Smiley
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic