Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bu Ülkede öğrenci Servislerini Denetleyen Birileri Var mı?  (Okunma Sayısı 2429 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 21 Eylül 2008, 12:55:21 »

Bu ülkede Milli Eğitim Bakanı var mı?.
Süleyman Demirel'in seveni var, sevmeyeni var.. Ama öyle laflar etti ki zaman zaman, unutulmaz.
"Benim vatandaşım dağda kaybolan koyununun hesabını benden sorar" deyişi var, Başbakanken.. Şikâyet ederek değil.. Vatandaşı haklı bularak.. Sen o vatandaşın oyu ile buraya gelmedin mi?.. O zaman her şeyin hesabını senden soracak.. Sorumluluk budur?..
Budur da, nerdedir peki?..
Daha İzmir'deki minik öğrencilerin yedisi çıkmadan, bu defa da Trabzon'da bir servis arabası benzeri şekilde devrildi. Aşırı hızdan uçuruma uçtu. İki minik öldü. 11 de yaralı var..
Şimdi Milli Eğitim Bakanı'na kaybolan koyunun değil, ölen öğrencilerinin hesabını bir soralım bakalım..
Sayın Çelik, o çocuklar, Milli Eğitim Bakanı olarak size emanettirler.. İlk öğretim düzeninin sahibi, sorumlusunun zat-ı aliniz olduğu hiç aklınıza geldi mi?.
"Ben görevimi layıkıyla yapsam, bu çocuklar bugün hayatta olurlardı" dedi mi, vicdanınız?.
Sayın Bakan, aklınızın köşesinden geçmedi. Düzenlemediniz. Denetlemediniz. İhmal ettiniz..
Geçen hafta İzmir'de bir servis devrildi. Size emanet çocuklardan dördü öldü, 23'ü yaralandı. Üzüldünüz mü?.. Kılınız kıpırdadı mı?..
"Yahu bunlar benim çocuklarım.. Ne oluyor" dediniz mi?. Ülkenin genel servis düzeni üzerinde soruşturma açtırdınız mı?. O özel kazanın sorumlularını, İzmir Valisinden, sizin temsilciniz Milli Eğitim Müdürüne, o çocukların okullarının müdürlerine, soruşturma açtırdınız mı?.. Böyle kazaların bir daha olmaması için herhangi bir eyleminiz oldu mu?.
İnanıyorum ki, hiç bir şey yapmadınız.. Geçiniz yazılı, sözlü emriniz, uyarınız bile olmadı. Olsa ikinci kaza (Hâlâ kaza mı diyeceğiz bu cinayetlere Sayın Bakan) bu kadar çabuk gelmez, devlet emri hiç değilse 3 gün sürerdi.. Siz gamsız, tasasız, telaşsız, umursamaz ve sorumsuz olunca, bu devletin sorumlu bürokratlarının da kılları kıpırdamadı.. O yazım sizin bu kadar umursamaz olacağınızı adım gibi bildiğim için şöyle bitiyordu..
"... sorumlu mevkilerde oturanlar zerre rahatsız olmadan keyiflerine devam ederler. Bilirler ki yaptıkları, yapmadıkları her şey yanlarına kar kalacak, hesabını soran çıkmayacaktır. Şimdi söyleyin böyle bir ülke 'Uygar' olur mu?.
Ölmeye devam.. Bugün sıra kimde?."
Bugün sıra Trabzonlu çocuklardaydı.. Yarın kimde Sayın Bakan..
Bu ülkede sorumlu bir başbakan, sorumlu bir parti, sorumlu bir medya olsaydı, siz bu çocukların henüz kurumayan mezarları üzerinde "Ben Milli Eğitim Bakanıyım" demeye devam edebilir miydiniz?.
Merak ve endişe etmeyin Sayın Bakan!.. Burası Amerika, Fransa, Almanya değil.. Burada sizden hesap soracak, ülke insanının kaybolan koyunun bile hesabını soracak medya yoktur . Biz on para etmez kayıkçı kavgalarıyla gün geçirmekten, siz ve benzerlerinizle uğraşmayız.. Bakın bu ikinci korkunç kazayı "Yeter" diye manşetlere çekmedik. İç sayfalardan tek sütun verdik. Bu ülkenin çocukları bizim de umurumuzda değil.. O zaman siz Sayın Bakan, Sevgili Başbakanınız bir gün sizden bıkana dek o koltuğu korumakta devam edersiniz, merak etmeyin..
Bir sorum var yalnız.. Parası cebinizden çıkmıyor nasılsa.. Vergilerimizle biz ödüyoruz. Özel kaleminize bir emir verip, bu daha yaşamadan ölen çocukların cenazelerine çiçek gönderdiniz mi "Milli Eğitim Bakanı" diye..
Kimlere gönderdiğinizi iyi biliyorum da..

Evet arkadaşlar cevabını ben vereyim maalesef yok!Öğrenciler servislerde üçer beşer ayakta gidiyorlar.Sözde ayakta yolcu almak yasak!!!Ama bizde yasalar bildiğiniz gibi kağıt üzerindedir.Ya da adamına göre uygulanır.
Yazık!Şu çocuk yaşta yitip giden canlara...Ama kimin umurunda...
cheri
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2008, 13:01:23 »

Kaynağı hemen belirtelim başımız ağrımasın sonra.Sabah Gazetesi.Hıncal Uluç ( 19.09.2008 )
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2008, 13:03:40 »

Hocam eleştirilerine katılıyorum.

Aslında olayın oluş sebebi de burada tartışılacak konu değil ama kazanın sebebi aşırı hız değil.

Neyse; Eğer meb tutup da köy ilkokullarına öğretmen bulamaz onları kapatırsa sonra da buradaki öğrencileri köylerden aşağıya ilçe veya il merkezlerine taşımaya karar verirse olacağı budur.

Ayrıca milyonlarca öğrenci böyle taşınıyor.Bizler biliyoruz ki ülkemizde her yıl 5000 insanımız trafik kazalarında ölüyor.

Biz de ne yapıyoruz.Öğrencilerimizi köylerinden alıp en tehlikeli ulaşım yoluyla beraber taşıyoruz.

Her ölüm bizi yıkıyor ama inanın bu sayıların buradakilerle sınırlı olması gerçekten mucize.Daha kötüleri de yaşanabilir.

Tedbir:
Köy ilkokullarını kapatmak değil oraları canlandırmak, öğretmen atamak...Kapatmak değil.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2008, 13:53:55 »

kusura bakmayın ama süleyman demirelin örnek gösterilecek bir yanının olduğunu düşünmüyorum. kendisi ve ailesinin durumu malumunuzdur.

ikinci olarak herkes suçlamak istediğini suçluyor. hırsızın hiç mi suçu yok.
bakan arbayı şöyle mi kullanın diyor. bakan servise şu kadar kişi yükleyin mi diyor. kusura bakmayın ama bizdeki bu felsefe, bu düşünce tarzı, bu suçlu ben değilimcilik, bu bana necilik başımıza daha çok iş açacaktır.
ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.
Allah sonumuzu hayretsin.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2008, 14:54:22 »

Arkadaşlar bende köy okullarında çalıştım ve servis taşımacılığı gerçekten denetim eksikliği ile devam eden sancılı bir durum tek yetkili olarak okul müdrü gösteriliyor ve o da kuralları tam olarak uyguladığı zaman köyde kötü insan olarak gösteriliyor.
cheri
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2008, 15:05:45 »

kusura bakmayın ama süleyman demirelin örnek gösterilecek bir yanının olduğunu düşünmüyorum. kendisi ve ailesinin durumu malumunuzdur.

ikinci olarak herkes suçlamak istediğini suçluyor. hırsızın hiç mi suçu yok.
bakan arbayı şöyle mi kullanın diyor. bakan servise şu kadar kişi yükleyin mi diyor. kusura bakmayın ama bizdeki bu felsefe, bu düşünce tarzı, bu suçlu ben değilimcilik, bu bana necilik başımıza daha çok iş açacaktır.
Sayın hocam;bizim meselemiz şu veya bu siyasi parti lideri değil!Ankara'da servisler tıka basa!!Sözde ayakta yolcu yasak..Eğer sen gerekli denetimleri yapmassan hırsızlarda çoğalır o zaman.MEB yetkilileri istese okulları denetleyemezler mi?Öğrencilerin ne şartlarda ,nasıl araçlara bindiklerini bir bilseniz.......
ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.
Allah sonumuzu hayretsin.
cheri
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2008, 15:11:25 »

Sayın hocam;bizim işimiz şu veya bu siyasi parti lideri değil!!Sizler yetkililer olarak gerekli denetimleri yapmassanız,hırsızlarda çoğalır...Yetkililer istese okulları denetleyemezler mi?Servisler tıka basa..Sözde ayakta yolcu yasak!Ama bizler(öğretmenler) en ufak bir hata yapsak hemen soruşturma açarlar.Zaten bizim camiada bir tek denetlenen bizleriz.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2008, 15:18:23 »

Arkadaşlar araçların denetimini il veya ilçe mem ler yapıyor mu bilmiyorum ama ilköğretimde çalışırken gördüğüm kadarıyla şoförler çocukları topluyor ve okula getiriyor.Araçlardan tıka basa dolu olanlar da oluyordu.Sadece yılda 1-2 kez şoförlerle müdür bir araya gelip konuşuyordu.Sonra herşey şoförlere kalmış.Bu olay daha çok su götürür.Felaketler artınca tedbir alırlar herhalde.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic