Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Avea'da eylül ayı kazığı  (Okunma Sayısı 3481 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yusufcetin
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Ekim 2008, 22:35:18 »

Avea tüm kamu tarifesi kullanan bir kişiyim. Bu tarifede aylık belli bir sabit ücret karşılığı tüm kamu çalışanları ile 600 dakika ücretsiz görüşme hakkı verilmektedir. Fatura kesimi eylül ayına kadar ayın 1 ile 31 arasındaki dönemi içermekte idi. Eylül ayında ayın 22 fatura kesim tarihi olarak değiştirilmiş. Bana da bu konuyla ilgili sms yoluyla bilgi veriliyor. Gelen sms şu şekilde:

Sn abonemiz faturalama tarihiniz ayın 22'si olarak değiştiği için Eylül faturanız 1-22 Eylül arası işlemleriniz içerecektir. Son ödeme tarihiniz değişmemiştir.

Buraya kadar sorun yok. Eylül faturam geliyor: 85 Ytl dolaylarında. Ben ise 35 Ytl dolaylarında fatura bekliyorum. Ayrıntılı faturayı incelediğimde 600 dakika dolmadan kamu çalışanlarıyla görüşmelerime ücret yansıtıldığını gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda verilen cevap şu: Bu ay faturalar 22'sinde kesildiği için ücretsiz görüşme süresi de 450 dakika yapıldı. Şimdi soruyorum!!'

Madem görüşme süresi 450 dakika idi neden bana gönderilen mesajda bu bilgi verilmedi. Bu tamamıyla dolandırıclıktır. Bana adam akıllı bilgi verilmeden tarifemde nasıl değişiklik yapılır. Benim gibi minumum 1000 kişiyi böyle bir tuzağa düşürseler 50*1000=50000 ytl yapar. Heralde bu da onların zihniyetine göre kısa günün karı olarak görülür.
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2008, 22:48:24 »

sayın yusufcetin benim tarifem de sınırsız kamu. bana da aynı mesaj geldi ama faturam kabarık gelmedi hatta tam tersine beklediğimin altında bile geldi. size tavsiyem limitli tarifeden sınırsız tarifeye geçmenizdir. böylelikle sizi soymaya kalkanlara bir nebze de olsa engel olmuş olursunuz. saygılar
yusufcetin
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2008, 22:51:02 »

Hocam sınırsız tarifenin sabit ücreti sınırlıya göre daha yüksektir. 600 dakika bana fazlasıyla yetiyor. Bir yılı aşkın süredir kullanıyorum. Hiç kısmadan kullanmama rağmen 600 dakikayı aşmadım. Sınırsız tarifeye geçmem daha çok soyulmama sebep olur:)
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2008, 04:46:18 »

Ben de aynı tarifedeyim.Ama başka hat da var.Yani avea ile başka operatörü aramamaya çalışıyorum.Böylece kabarık fatura görmüyorum.

Aynı mesaj bana da geldi.Fakat fatura kabarık gelmedi.Olaya sadece ekonomik açıdan bakan ve müşterilerinin lehine hiçbir şey olmayan bu sistemden her şey beklenir hocam.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2008, 07:43:20 »

kullanmak zorunda olduğumuzu biliyorlar ve atacakları kazığı da atıyorlar.sadece bir ay değilki.3-5 sms, 5 ytlyi bulmayan görüşme görünüyor fatura özetinde ama faturanın tamamı ise 50 tl nin altına düşmüyor.bu kadar yüksek olmasını da şimdiye kadar anlayabilmiş değilim..

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2008, 08:31:21 »

600 dakika sınırlı kullandığımda bana da aynı şekilde bir ay 65 ytl diğer ay 70 ytl fatura gelmişti.
bir ay önce sınırsız kamu tarifesine geçtim faturam 25 ytl.

şimdilik sınırsız kamu da bir problem yok görünüyor.

karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2008, 09:47:13 »

Sayın hocam basit oyunlarla dolandırıcılık bunun adı yapmışlardır, inanırım.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2008, 10:17:03 »

Bende kamu hattı kullanıyorum bu mesaj gelmedi. Daha önce sağlı bakanlığı hattı iken yaklaşık bir sene önce geçtim bunla ilgiis olablirmi ki arkadaşlar

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic