Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Avea Kullananlar!...  (Okunma Sayısı 4937 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 09 Ekim 2007, 05:24:12 »

Telefonunuzdan hemen ##002# yi>tuşlayın. (Arayın, ekranınıza “aktarma iptal" diye bir yazı gelecek) böylece yönlendirmeyi kaldırın. Yoksa size ulaşamayan herkesten bir kontör düşecek... ve bunu avea kullanan herkese gönderin. Göndermezseniz siz aradığınızda sizden de kontör düşecek. Eğer aradığınız kişinin telefonunda telesekreter ayarlı ise, dinlediğiniz birkaç sn' lik "aradığınız kişiye ulaşılamıyor" mesajı için bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz!!!

İşin garip olan kısmı bu değil aslında. Normal avea hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak
ayarlı bir telesekreter yokken, herkeste bu telesekreter otomatik olarak ayarlı geliyor!.
Yani sizin hiçbir seyden haberiniz yokken, çaktırmadan sizden indirimlerin karşılığını alıyor.
Arkadaşınızı aradınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 2 kontör. İki dakika sonra yine mi ulaşamadınız bir 2 kontör daha... Ne uyanıkça değil mi? İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes diğer operatörlerde olduğu gibi aranılan telesekreterin bedava olmasını bekliyor.

Ne de olsa paralı olan bir uygulama otomatik olarak ayarlı gelmez yanılıyor muyum?
Bu olayı iptal ettirmek ise daha da bir trajikomik. Nasıl mı; Avea' yi arıyorsunuz, durumu anlatıyor ve "uyanık" olduğunuzu gösteriyorsunuz, onlar da size Avea hatlı telefonunuzdan ##002# 'yi aramanız durumunda telesekreterin kaldırılabileceğini anlatıyorlar.

Lütfen arkadaşlarınıza iletin.

baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2007, 15:09:29 »

hangi gsm şirketini tercih edelim ki, hepsi birbiriyle yarışıyor hizmet vermede (!)

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

ekinyagmur
Sürekli Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2007, 21:41:11 »

daha öncede duymuştum hocam haklısınız avea  her fırsatta kazık atmayı  görev edinmiş.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2007, 21:42:09 »

hangi gsm şirketini tercih edelim ki, hepsi birbiriyle yarışıyor hizmet vermede (!)
Hocam şimdilik biz öğretmenler için en uygunu yine avea.

cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2007, 21:48:11 »

bu ay benim de faturam çok geldi teşekkürler sami hocam herkes nereden ne çarparım diye düşünüyor. hayırlısı...

baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2007, 22:01:13 »

Hocam şimdilik biz öğretmenler için en uygunu yine avea.

o zamanki adıyla aycell  hattı aldım, bir süre sonra kapatmam gerekti (ailem, çevrem turkcell olunca fazla fatura gelmeye başladı).  malum faturalar ödenmeden kapatmıyorlar. biz de öyle yaptık, ancak aradan 1 yıl geçtikten sonra bana mahkeme kararı geldi, fatura+avukatlık ücreti+gecikme bedeli= 160 ytl fatura çıkarttılar, birşey yapamadım paşa paşa ödedik. o gün bugün "yar saçların lüle lüle aycell (avea) sana güle güle" yi mırıldanıyorum.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2007, 22:06:58 »

Hocam ben ilk alanlardanım. 4 yılı geçti. Diğer operatörlerden aramalarımı esirgemediğim halde  şimdi bile 4,5 yıl önce ödediğim turkcell faturalarının bile altınde bir ödeme yapıyorum.

Evet bazı arkadaşlar sıkıntılar yaşadılar ama çok şükür o günden bu yana aldığım hatlardan hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım.

alokton
Deneyimli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2007, 23:39:56 »

hocan bende telefon uygulandı yazısı çıktı yanlış bir şey mi yaptım acaba
fischer
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2007, 02:43:40 »

Bende yaptım 'telefon uygulandı' diye bir yazı çıktı.
Ayrıca avea dan memnun değilim.Hem fatura çok geliyor,hemde sağlıklı konuşamıyoruz.Kesilme,cızırtı v.s oluyor.Evet evet hizmette sınır yok...
nirengi
Sürekli Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi

« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2007, 06:21:18 »

sayın hocalarım bu arada tüm kamu diye bir uygulaması var aveanın. aman ona da dikkat çünkü siz eğer tüm kamuya geçmediyseniz, öğretmen hattı bile olsa aradığınız kişi tüm kamuda ise para veriyorsunuz. yani tüm kamulu öğretmen hattını bedava arıyor, ama siz öğretmen hattı olarak onları parayla arıyorsunuz.

Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar
Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar.
izobar
Yeni üye
*

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2007, 08:04:15 »

Uyarı için teşekkürler.
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 10 Ekim 2007, 08:53:47 »

Sami hocama uyarıları için teşekkürler. En az kazıklayanı galiba yine avea. Bende turkcell hat da var. Ondan da hiç memnun değilim.
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2007, 09:53:07 »

teşekkürler sami hocam akşam hepsi bir kampanyasına geçmek için avea nın sitesine girdim sabit ücret 850 ykr falan ama 6 saniyede bir kontör atıyormuş her yeri aramanın bedeli 250 ykr ama saniye olayından gene vurgunu yapıyorlar allah gözlerini doyursunmu diyelim

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
Baaki
VIP Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2007, 16:30:25 »

Avea biz öğretmenler arasındaki konuşmalarda uygun oluyor ama şu ses kesilmeleri, hattan düşmeleri saç-baş yolduruyor. Biraz şöyle binanın iç bölümlerine yönelirseniz ses kesiliveriyor. Allah sabır versin cümlemize...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic