Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anadolu Liselerine Mart 2008 Atamalarının da Yürütmesi Durduruldu  (Okunma Sayısı 7737 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Site Yöneticisi

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 25 Ağustos 2008, 19:35:06 »

İlgili Haber Linki için: http://www.egitimsen.org.tr/index.php?yazi=1656

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2008, 19:42:07 »

Gelecek yıl sınav yapılmayacak deniyor.Bir yandan da tüm liseler Anadolu Lisesi olacak deniyor.Öğretmen ihtiyacının bir şekilde karşılanması gerekiyor.

Haberde de belirttiği gibi eğer ihtiyaç fazla ise yılda iki kez de sınav yapılabilir.

Arada sınavsız gelenler için de sıkıntılı bir dönem başlıyacak gibi.Allah kolaylık versin.Çünkü şu anda okulumuzda 2005 mağdurlarının durumunu görünce böyle demek geldi içimden.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2008, 19:50:47 »

Bu konuda artık başım dönüyor
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Site Yöneticisi

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2008, 19:51:14 »

Mart ayından beri 2005 atamalarının belirsizliği halen sürmekte. (Ben de bunlardan biriyim) Hiç de hoş olmayan bir süreç yaşadık. Göbek atan da oldu. Üzülen de. Bundan sonra da bu arkadaşlar için belirsizliğin başlangıcı olacak. Umarım bu işlerden bir an önce kurtulunur, öğretmenler de derslerine, eğitime konsantre olurlar. Yeni eğitim - öğretim yılının başlangıcında bu durumun ortaya çıkması üzücü.

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2008, 19:55:53 »

Sevgili Mehmet Ali;

İnsan bişeyleri yaşamayınca malesef önemsemiyor. Son zamanlarda birilerini haptığı hatalar başkalarının yaptığı hatalarla düzeltilmeye çalışılıyor ve malesef olan öğretmene oluyor.

Öğretmenin pisikolojik durumu, konsantrasyonu kimsenin umurunda değil. Sadece sayısal bir veri olarak görülüyor. Var mı var deniliyor ve o şekilde görülşüyor.

fıratsu
Sürekli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2008, 20:23:49 »

Bu durum gittikçe kördüğüme dönüyor bir yandan atamalar iptal ediliyor bir yandan 2009 da bütün genel liseler anadalu lisesine dönüştürülüyor , muhtemelen ya sınav kalkacak ya da zor olmayan bir sınav yapılarak bir çok öğretmenin okulunda kalması sağlanacak.

Bu durumlar hakkında gerçek bir bilgi sahibi var ise lütfen yazsın herkesin kafası karmakarışık
gürbüz
Genel Moderator

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türkiye sevdalısı

« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2008, 20:45:35 »

bu sendikalar işin cılkını çıkardı artık ya bu ne yapılan her işi mahkemeye taşıyolar yeter be artık biz öğretmenlik yapmak istiyoruz

yarın ilk işim sendikadan istifa etmek 

sayın M.E.B bakanından  bir ricam olacak lütfen bir iş yaparken bu tam olarak yapında bu sendikların ekmeğine yağ sürmeyin

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2008, 21:23:55 »

seviyorum bu ülkeyi be bir günü bir gününü tutmuyor.  neydim değil ne olacağım sözü sadece bizim ülkemiz için geçerli herhalde. hiçbirşey garanti değil. bugün A isen yarın bir bakmışsın B oluvermişsin. şimdi bir belirsizlik, yarın nerde olacam ben düşüncesi başlayacak bizim için...
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2008, 06:03:45 »

hayırlısı olsun.arkadaşlar 2005 yılından alınan karar var.emsal teşkil ediyor.bakanlıkta adam akıllı neden iş yapmıyorki böyle olacağını çocuklar bile biliyordu.

Kayracan
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2008, 09:46:17 »

bu sendikalar işin cılkını çıkardı artık ya bu ne yapılan her işi mahkemeye taşıyolar yeter be artık biz öğretmenlik yapmak istiyoruz

Sayın hocam sendikalar yapılan haksızlıklara göz yumunca mı görevlerini yapmış olacaklar. Ben Anadolu Liselserinde çalışmayı hiç bir zaman düşünmeyen bir öğretmen olarak arkadaşlarımın mağdur olmalarına üzülürüm ama haksız yapılan her işinde karşısında olurum. Adı geçen sendikayla bir bağım yok ama bakanlığın yaptığı hatalı bir işe itiraz etmişlerse tebrik ederim.

sayın M.E.B bakanından  bir ricam olacak lütfen bir iş yaparken bu tam olarak yapında bu sendikların ekmeğine yağ sürmeyin
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2008, 09:46:48 »

Tepedekilerin inatlaşması aşağıdakilere zarar veriyor.2005 atamalarından sonra MEB hangi akla hizmet ederek yeni bir atama yapar onuda anlamak zor.
 2005'li olrak söylüyorum.Sınava girdim ve kazandım.Fakat il içi tayinle düz liseye geçtim.
 Soru şu;3 sene boyunca sınavsız çalıştığım anadoluda, sınavı kazandığım halde artık çalışamıyorum.Mantık bunun neresinde?
 Aslında konuyu enine boyuna anlatmak isterdim ama burası yeri değil düşünüyorum.Üstelik ne duyan var ne de anlamak isteyen!
 Umarım 2008 atamaları arkadaşalarımızı mağdur etmeyecek şekilde çözümlenir.
GÜNER
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2008, 09:47:22 »

Sayın hocam sendikalar yapılan haksızlıklara göz yumunca mı görevlerini yapmış olacaklar. Ben Anadolu Liselserinde çalışmayı hiç bir zaman düşünmeyen bir öğretmen olarak arkadaşlarımın mağdur olmalarına üzülürüm ama haksız yapılan her işinde karşısında olurum. Adı geçen sendikayla bir bağım yok ama bakanlığın yaptığı hatalı bir işe itiraz etmişlerse tebrik ederim
GÜNER
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2008, 09:48:37 »

Anadolu Lisesi'ne öğretmen seçiminde kullanılan kriterler sizce uygunmu?
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #13 : 26 Ağustos 2008, 11:30:52 »

Anadolu Lisesi'ne öğretmen seçiminde kullanılan kriterler sizce uygunmu?
Hocam bu işin tek kriteri sınavdır.Sınavın içeriği tartışılır ama bu iş sınavsız olmaz.Öğrenciyi sınavla alacaksın öğretmeni kafana göre, olmaz.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
tevfik
Uzman Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 04 Eylül 2008, 04:52:36 »

Arkadaşlar çalıştığım okulda sınavsız 2008 Mart atamasıyla gelen bir arkadaşımız var ve durumunun ne olacağını çok merak ediyor. 2005 tede aynı durum yaşanmış. Bu konuda tecrübe ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirler mi? 2005 atamalarının iptalinden sonra sınavsız atananlar eski görev yerlerine döndü mü yoksa devam mı ettiler veya başka bir yol mu bulundu bilgisi olanlar yazarsa seviniriz
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic